Český Telecom extraliga ledního hokeje, 43. kolo, neděle 26.1.2003, Arena Pardubice

Karlovy Vary

4:0
2:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 7:18 Koukal (Průcha, A. Novotný), 19:18 Janecký, 26:42 Lubina (T. Blažek), 48:12 Kolář (Koukal). Rozhodčí: T. Svoboda – Křivský, Hejduk. Vyloučení: 7:7, navíc M. Hlavačka (Karlovy Vary) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7342. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 4:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Pácal, Duben, A. Novotný, Zábranský – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, Janecký, D. Pospíšil – Kubišta, Rolínek, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
Karlovy Vary: Franěk (21. Pejchar) – Topoli, Mádl, M. Hlavačka, Krajíček, Bauer, Němeček, Rodin, Punčochář – L. Svoboda, Tvrdík, Kraus – Balász, Vala, Bednařík – Opatovský, Kverka, Košťál – V. Polák, Pavliš, Hořava.

Hokejisté Pardubic porazili ve 43. kole extraligy Karlovy Vary 4:0 a ukončili tak jejich vítěznou sérii, která zahrnovala už čtyři zápasy. Domácí naopak stejnou dobu neprohráli.

Pardubický útočník Ladislav Lubina se díky jedné brance stal čtrnáctým hráčem v historii, který v nejvyšší soutěži nastřílel 300. gólů. Brankář Adam Svoboda zároveň oslavil své šestadvacáté narozeniny čistým kontem, sedmým v sezoně.

Razantní vstup domácích do utkání znásobila už v první minutě početní výhoda, ale gólu se dočkali Pardubičtí až při další přesilovce v 8. minutě. Hrálo se oboustranně v rychlém tempu, důraznější domácí si vytvářeli další šance, ale proti pozornému Fraňkovi v brance Západočechů se nedokázali prosadit. Hosté měli šanci upravit skóre v závěru první třetiny při čtyřminutovém vyloučení Lubiny. Při přesilovce ale inkasovali, když Janecký využil chyby obranné dvojice Punčochář – Hlavačka.

Ve 27. minutě zvýšil náskok Pardubic Lubina svým třístým ligovým gólem, opět v početní výhodě. To už v brance soupeře chytal Pejchar, který vystřídal zraněného Fraňka. Tříbrankové vedení domácí trochu ukolébalo, přesto ale měli domácí výraznou převahu. Utkání se změnilo v dobývání karlovarské branky, protože hosté se zaměřili na důraznou defenzívu.

Závěrečná třetina byla opět jednostrannou záležitostí lídra soutěže. Domácí, i když nehráli v maximálním tempu, přehrávali soupeře po všech stránkách.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Odehráli jsme vynikající utkání. Našemu soupeři jsme dnes nic nedovolili, bylo to jedno z těch lepších utkání v domácím prostředí a diváky jsme výkonem určitě potěšili.“

Jan Votruba (HC Energie Karlovy Vary): „Celý zápas byl cítit u našich hráčů respekt k domácím, proto jsme prakticky soupeře neohrozili. Hráli jsme velice pasivně a na soupeře jsme vůbec neměli. Franěk nedochytal, protože v první třetině do něj najel pardubický hráč, když byl předkloněn do Fraňka, dostal náraz do hlavy a vypadá to na malou pohmožděninu mezi třetím a čtvrtým obratlem.“