Český Telecom extraliga ledního hokeje, 7. kolo, neděle 26.9.1999, Zimní stadion města Pardubic

Karlovy Vary

3:4
0:2, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 23:07 Eliáš (Morrison, Kudrna), 46:39 Tvrdík (Blažek), 56:57 Morrison (Eliáš, Kudrna) – 10:10 Barus (Snopek, Filip), 13:12 Rousek (Pavlas), 27:13 Barus (Filip), 39:21 Rousek (Janků, Pavlas). Rozhodčí: Brada – Fedoročko, Fiala. Vyloučení: 4:8, navíc Mikeska, Píša (oba Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 5110. Střely na branku: 56:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.
Dynamo Pardubice: Barta (41. Svoboda) – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, Novotný, Čáslava (30. Záleský) – Jantovský (41. Tvrdík), Blažek, Lubina – Kudrna, Morrison, Eliáš – Rozsíval (41. Koudelka), Mikeska, S. Procházka.
Karlovy Vary: Pejchar – Pavlas, Dobroň, Richter, Maškarinec, Snopek, Divíšek, Macek, Prošek – Janků, Kverka, Rousek – Streit, R. Procházka, Metlička – Kalla, Filip, Barus.

Hokejisté Karlových Varů získali cenné dva body za vítězství na ledě Pardubic 4:3 a trenér Miloš Říha tak dokonale zúročil své vědomosti o mužstvu, které do minulé sezóny vedl. V dresech domácích naposledy nastoupilo zámořské duo Eliáš – Morrison. Oba se v příštím týdnu chystají k návratu do Spojených států.

Úvodní třetina přinesla domácím zklamání. Měli sice herní převahu, ale v útočném pásmu se nedokázali vůbec prosadit. Pardubičtí měli plných osm minut početní převahu, ale gól nevstřelili. Hosté se zaměřili na pozornou obranu a využili každé příležitosti k rychlým brejkům. Ty jim vynesly překvapivé, ale zasloužené vedení. Domácí hráči se před Pejcharovou branku tlačili a největší šanci ke skórování zmařil v 17. minutě obránce Snopek, který dvakrát zastoupil na brankové čáře Pejchara.

Naděje pardubickému celku svitla na začátku druhé půle, ve 24. minutě se po nevídané individuální akci prosadil poprvé v extralize Eliáš, který si doslova „vychutnal“ jak Snopka, tak i brankáře Pejchara. Ve 28. minutě dali hosté z nepřehledné situace třetí gól, při kterém se domácí dožadovali konzultace s videorozhodčím, ale sudí Brada to nepovažoval za nutné. Třetí gól hostí zmařil aktivitu domácích, kteří se pak nemohli zbavit nervozity. Ale ani hosté nehráli oslnivý hokej a jeho oboustranně slabší úrovni přispěla i mlha nad ledem, která donutila rozhodčího, aby ve 34. minutě krátkodobě přerušil utkání. V poslední minutě druhé třetiny možná právě mlha zavinila, že domácí Barta špatně reagoval na Rouskovu střelu, která znamenala tříbrankový náskok Západočechů.

Do závěrečné třetiny provedli domácí trenéři drobné korektury v sestavě a po drtivém náporu v úvodu této části hry snížili na dvoubrankový náskok. Nedisciplinovaností ale dovolili soupeři vymanit se z tlaku, ke kterému se dostali opět až v závěrečných minutách, kdy třetí brankou se znovu dostali do hry. K úspěchu jim ale nepomohla už ani více než minutová power play.

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Možná nám po sobotním utkání ve Znojmě chyběly síly, nedávali jsme šance a mužstvo nemělo fazónu. Výjimkou byli jen Eliáš s Morrisonem.“

Miloš Říha (HC Becherovka Karlovy Vary): „Obětavý výkon jsme si pokazili častým vylučováním ve druhé třetině. V závěru jsme ale odolali tlaku domácích. Stav 4:1 na hřišti soupeře se nesmí pustit.“