Staropramen extraliga ledního hokeje, 7. kolo, neděle 21.9.1997, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

2:4
1:2, 0:2, 1:0
Branky: 16. Steiner, 57. Svoboda – 1. Malinský, 12. S. Procházka, 32. Píša, 37. S. Procházka. Rozhodčí: Nečas – Český, Rouspetr. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 3320. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.
Karlovy Vary: Hudáček – Pavlas, Richter, Mainer, Tomášek, Rejthar, Bláha – Buchal (40. Svoboda), Steiner, Metlička – Černý, Lipianský (35. Horák), Nohel – Streit, Procházka, Klimt.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Augusta, Pácal, Malinský, Cypljakov (40. Pospíšil), Píša, Mudroch – Hejduk, Blažek, Jantovský – S. Procházka, Martinec, Kudrna – Koudelka, Sýkora, Kábrt.

Hokejisté Karlových varů podlehli Pardubicím 2:4 a byla to tak jejich šestá porážka v řadě. Souboj dvou posledních mužstev tabulky začali po lehkém oťukání lépe hosté a už v 55. sekundě našel Malinský skulinu a hosté se dostali do vedení.

Becherovka se z toho šoku nemohla vzpamatovat a útoky hostí byly i nadále nebezpečnější. V 7. minutě byl vyloučen karlovarský Mainer a hosté se za celou dobu nedostali ani ke střele. Ve 12. minutě přidal Procházka druhou branku a s Becherovkou to nevypadlo dobře. Vzápětí si sice vytvořila několik šancí, ale mladý devatenáctiletý Svoboda v pardubické brance byl proti jakékoli změně na jeho kontě.

V 17. minutě po střele Pavlase od modré brankářem vyražený puk přihrál Metlička Steinerovi a ten snížil do prázdné branky. Poté byl vyloučen Jantovský a po střele Pavlase krásným semaforem zachránil Svoboda pardubické od pohromy. Jinak se Becherovka k vážnější akci nedostala. Až po uplynutí přesilovky znovu čaroval Svoboda po Pavlasově střele.

Do druhé třetiny vstoupili hosté s jedním hráčem navíc, když pokračoval trest Černého, ale brankáře Hudáčka neohrozili. Becherovka si vyvinula mírný tlak, ale zapomínala na zadní vrátka a tak jel Hejduk sám na Hudáčka, ale neprostřelil jej. Ve 28. min. byl podruhé vyloučen Mainer, ale více šancí v přesilovce hostí měli karlovarští. Ve 32. min. z nenápadné akce Píša prostřelil Hudáčka v prostoru mezi kruhy a hosté vedli opět o dvě branky. Ve 34. min. při hře čtyři na čtyři byl v obrovské šanci Pavlas, ale nedokázal překonat pardubického brankáře. Ve 37. minutě potrestal vyloučení Buchala Stanislav Procházka a hosté se dostali do trháku.

Milan Kašpárek (HC Becherovka Karlovy Vary): „Kdybychom zužitkovali alespoň některé šance, tak jsme hráli super utkání. Bohužel, nedáme nic a potom uděláme školácké chyby. Druhá pětka dostala tři góly. Nejsme schopni neprohrát vhazování ve vlastní třetině. Nyní jedeme třikrát ven a budeme hrát na čtyři pětky. S dalším přeskupením řad nepočítáme.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to jedno z kvalitních utkání. Ze začátku měli domácí navrch, ale postupně jsme získávali iniciativu. Utkání se lámalo, když jsme dali třetí gól. Chtěl bych všem hráčům poděkovat. Zaměřili jsme se na disciplínu a kázeň, a to se vyplatilo.“