17. kolo, neděle 27.10.2002 od 17:00 hodin, Arena Pardubice

Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 34:16 Vyhlídal (Čáslava, T. Blažek), 37:59 Lubina (Janecký), 39:51 A. Novotný, 53:12 Buďa, 56:21 Janecký – 17:27 Šinágl (Opatovský, Kraus), 44:27 V. Polák (Koláček, Balázs), 44:58 Kraus (Rodin), 59:32 V. Polák (Balázs) Rozhodčí: Rejthar – Šimůnek, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6, navíc Mikeska (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 8824. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:4.
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – Pácal, Janecký, Vyhlídal, Pištěk, Mudroch, Čáslava, A. Novotný, Duben – Rolínek, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, D. Pospíšil – J. Kudrna, Mikeska, Buďa – Kolář, Koukal, Průcha.
Karlovy Vary: Franěk – Topoli, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodin – L. Svoboda, Skuhravý, Němčický – Tvrdík, Kverka, Košťál – V. Polák, Koláček, Balázs – Opatovský, Šinágl, Kraus.

Pardubičtí hokejisté před návštěvou kola vydřeli povinné tři body po výhře nad Karlovými Vary, ale pořádně se přitom natrápili. Den po přesvědčivé výhře v Litvínově museli sáhnout na dno sil a vítězný gól vstřelil kapitán týmu Otakar Janecký až necelé čtyři minuty před koncem zápasu.

Domácí bez nemocného obránce Michala Sýkory, ale s novicem Buďou v útoku, experimentovali se sestavou a dlouho se nemohli najít. Zápas měl od začátku vysoké tempo a velmi dobrou úroveň. Zprvu se o ní víc zasloužili hosté, kteří nemysleli jenom na obranu, ale s aktivní hrou v útočném pásmu domácích dělali soupeři hodně problémů. Brankář Svoboda nestačil v 18. minutě na Šináglovu střelu a také úvod druhé třetiny patřil Západočechům.

Pardubičtí se přece jen časem začali prosazovat. Začali si důraznější hrou vytvářet šance, ale s koncovkou byli na štíru. Platí to zejména o útoku mladíků vedených Koukalem. Od poloviny druhé třetiny se tlak Pardubic zvýraznil a ve 33. minutě si hosté museli vzít oddechový čas. Vyrovnání přinesla dvojnásobná početní výhoda Pardubic. Při hře pět na tři se od modré trefil Vyhlídal a vyrovnávací brankou vyvolala ještě větší tlak domácích, kteří do konce třetiny stačili přidat další dva góly. Po dlouhé době se konečně zase trefil Lubina a Novotného střele devět vteřin před sirénou pomohla teč karlovarského hráče.

Hosté ale nerezignovali a na začátku třetí třetiny během 31 vteřin dokázali skóre srovnat. Nejprve snížil Polák po nezištné přihrávce Opatovského, a pak pomohl Krausově střele za Svobodova záda Lubina. Ve 47. minutě byl domácí Mikeska vyloučen na pět minut a do konce utkání za zranění soupeře. Přesilovku ale hosté hráli velice špatně a Svobodu vůbec neohrozili. Naopak Pardubičtí měli blíže ke gólu, kterého se dočkali v 54. minutě, když se v nepřehledné skrumáži před Fraňkem nejlépe orientoval Buďa a svým prvním extraligovým gólem opět posunul svůj tým do vedení. To zvýšil po samostatném úniku Janecký. Poslední slovo však měli hosté 28 vteřin před koncem.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to vynikající utkání, obě mužstva hrála s maximálním nasazením. V první a části druhé třetiny naši hráči neplnili úkoly, pak se nám začalo dařit a dostali jsme soupeře pod tlak. Bohužel vlastními chybami jsme mu dovolili vyrovnat, ale za to nasazení musím hráče pochválit, protože měli za sebou včerejší zápas v Litvínově a cestování. Dnes jsme si chtěli vyzkoušet hru se čtyřmi útočníky a jedním obráncem, zda se dostaneme přes obranu, kterou u nás soupeři hrají.“

Marek Sýkora (HC Energie Karlovy Vary): „Ukázali jsme, že poslední výsledky nebyly náhodné. Sehráli jsme dobré utkání, zlomové okamžiky byly v prvním pěti minutách druhé třetiny, kdy jsme měli dát tři góly, ale nedali a tam se to otočilo. Celkový dojem dobrý, ale bez bodů.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
22.9.02 Karlovy Vary – Dynamo Pardubice 1:7