14.9.2007

Pardubice narazily v Karlových Varech, úvod sezony se nezdařil

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! Dva vstřelené góly Petra Sýkory nestačily na úvodní extraligové kolo. Hokejisté HC Moeller Pardubice v něm prohráli v Karlových Varech 2:7. Východočeši se sice v utkání ujali vedení zásluhou nejlepšího střelce posledního ročníku extraligy, ale poté úřadovali domácí. Petr Sýkora ještě v oslabení zvládl vyrovnat na 2:2, ale pak se trefovaly pouze domácí Karlovy Vary. Útočník Energie Vítězslav Bílek dokonce vstřelil hattrick, Karlovy Vary v klidu dovedly utkání do vysokého vítězství nad vicemistrem.

O2 extraliga, 1. kolo, pátek 14.9.2007, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

7:2
3:2, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 3:36 Duben (Kristek), 13:24 Procházka (Pech), 16:25 Kristek (Melenovský), 23:52 Bílek (Kraft), 32:10 Pech (Hanzlík), 54:40 Bílek (Kraft), 59:24 Bílek (Řezníček) – 1:20 Sýkora (Hlinka), 15:12 Sýkora. Rozhodčí: Šindler – Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:12. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3420. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 7:2.
Karlovy Vary: Mensator – Dobroň, Mudroch, Němec, Řezníček, Grof, Duben, Hanzlík, Ustrnul – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Bílek, Kraft, Skladaný – Hluchý, Melenovský, Kristek – Procházka, Pech, Zucker. Trenéři: Zdeněk Venera, Václav Baďouček a Pavel Kněžický.
Dynamo Pardubice: Hylák (23:52 Koutský) – Píša, Kolář II, Richter, Havíř, Snopek, M. Šeda, Posmyk, Linhart – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Andrašovský, Pivko, Somík – Tvrdík, Blažek, Ondřej – Cetkovský, Pucher, Koukal. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Petr Sýkora na vše nestačil

V úvodních chvílích uctil poměrně solidně zaplněný karlovarský stadion památku nedávno zesnulého pardubického obránce Martina Čecha a bývalého hráče Karlových Varů Arnošta Náprstka. Pardubičtí fanoušci vytáhli černé papírky a transparent „Čendo, sbohem #3“. Do utkání lépe vstoupili Východočeši, již ve 2. minutě se po přihrávce Miroslava Hlinky prosadil Petr Sýkora – 0:1.

Jenže Energie odpověděla bleskurychle. Hned v další minutě Václav Skuhravý postrašil Alexandra Hyláka. O chvíli později ale domácí vyrovnali při přesilovce po vyloučení Michala Tvrdíka za vysokou hůl. Marek Posmyk u pardubické branky nedokázal vyhodit kotouč z pásma, touš zachytil Jaroslav Kristek, který jej hbitě posunul na Miroslava Dubna, jenž střelou do horní poloviny branky propálil pardubického gólmana – 1:1.

První třetina nabídla svižnou podívanou, diváci v nejzápadnějším extraligovém zimním stadionu si mohli pochutnávat na kvalitním extraligovém menu. Domácím fandům muselo zatrnout v 7. minutě, kdy ujel všem Petr Sýkora. Trefil ale vystřelenou lapačku Lukáše Mensatora.

A tak udeřilo na druhé straně, ve 14. minutě. Rychlou akci domácí Energie zakončila povedená kombinace, kdy Lukáš Pech rychlou přihrávkou přesně do voleje vybídl ke skórování Milana Procházku – 2:1.

Domácí v tu chvíli byli na koni, naopak hosté museli řešit další nepříjemnost v podobě vyloučení Martina Richtera za sekání. Jenže v oslabení ujel po levé straně Petr Sýkora a střelou bekhendem prodral kotouč přes Lukáše Mensatora – 2:2! A to chvíli na to při témže oslabení ujela dvojice Radovan Somík – Marek Posmyk, po jejichž kombinaci trefil pardubický zadák tyč!

Moeller se pak ubránil přesile, jenže Karlovy Vary z pobytu v obranné třetině Pardubic vyrýžovaly další branku. Na modré čáře stojící Marek Melenovský našel pro domácí ideálně v pravém kruhu Jaroslava Kristka. Jeho střela bez přípravy prošla za Hylákova záda – 3:2.

Energie zvýšila svůj náskok

Pardubičtí hokejisté nevstoupili do druhé dvacetiminutovky nejlépe. Karlovy Vary totiž ve 24. minutě potřetí skórovaly. Ihned po vyhraném buly se domácí prosadili zásluhou Vítězslava Bílka – 4:2.

Po této inkasované brance hosté vystřídali brankáře. Vladislav Koutský vystřídal Alexandra Hyláka. „Koudy“ vydržel bez inkasované branky necelých devět minut. V čase 32:10 se po přihrávce od Jiřího Hanzlíka trefil Lukáš Pech – 5:2.

Pardubice se snažily, bojovaly, ale dnes to nebyl jejich večer. Domácí hokejisté nabyté vedení v pohodě hlídali, nemínili diskutovat o vítězi. Východočeši se dokázali do šancí, ale ty likvidovala buď pozornější karlovarská obrana nebo Lukáš Mensator.

Vítězslav Bílek dokonal hattrick

Pardubické akcie spadly na minimum, i tak Moeller se snažil vybojovat alespoň zmírnění nepříznivého stavu. Ve 47. minutě se nebezpečně před brankou Energie zjevil Dušan Andrašovský, ale netrefil se přesně. O chvíli později zahrozil Petr Sýkora.

Domácí ale byli při chuti, zápas v pohodě za ovací většiny osazenstva dohráli. I když jim v 50. minutě na chvíli zatrnulo po ostré střele Marka Posmyka, která trefila Lukáše Mensatora do masky.

Další gólový zásah si připsali domácí. V 55. minutě vyhrál Milan Kraft buly pro Vítězslava Bílka, který svým druhým dnešním zásahem zvýšil na 6:2 pro domácí Karlovy Vary.

To ale nebyl poslední gólový moment dnešního utkání. V čase 59:12 byl za vysokou hůl vyloučen Aleš Píša. O dvanáct sekund jej zpět poslal Vítězslav Bílek, jenž dokonal hattrick. Po přihrávce od Josefa Řezníčka se trefil přesně z prostoru mezi kruhy.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): „Hosté neměli lehký týden, ale přesto přijelo silné mužstvo, což potvrzovali v první třetině, kdy nám pomáhaly i tyčky. Od druhé třetiny jsme hráli to, co jsme chtěli a dokonale jsme využili nedisciplinovanosti pardubického mužstva. Ve třetí třetině jsme vyčkávali, protože Pardubice musely jít dopředu. Jsme rádi, jak nám zápas vyšel, ale nechceme podlehnout nějaké euforii.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Budu stručný, musím pogratulovat soupeři. My jsme hráli výborně v první třetině, rozhodlo se ve druhé třetině a na vině byla naše nedisciplinovanost. V závěru Karlovy Vary trpělivě čekaly na každou naši chybičku a každou také využily.“