07.01.2021

Dynamo se pokusí najet na další vítěznou šňůru v Třinci

Dynamu se začátek nového kalendářního roku příliš nepovedl. Nejprve Pardubice musely skousnout porážku v Hradci a poté po nešťastné prohře v desáté sérii nájezdů s Mladou Boleslaví. Šanci odčinit dílčí neúspěchy a znovu najet na vítěznou vlnu dostanou Pardubice v pátek 8. 1. v Třinci proti Ocelářům.

33. kolo: HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Pardubice ve čtvrtek podepsaly Filipa Koffera.
  • První zápas s Třincem vyhrály Pardubice 7:6 v prodloužení. Ve druhém Třinec zvítězil 4:3.
  • Oba týmy se potkaly ve finále Generali Česká Cupu, ve kterém se ze zisku trofeje radoval Třinec.

Z kabiny Dynama

Pardubice v posledním zápase prohrály po nájezdech s Mladou Boleslaví 4:5. Utkání se pro Pardubice vyvíjelo dobře. Ještě na začátku třetí třetiny Dynamo vedlo 4:2. Jenže David Šťastný v přesilovce snížil a poté se minutu a půl před koncem základní hrací doby prosadil Oscar Flynn. Nešťastný gól znamenal vyrovnání.

V prodloužení měly Pardubice možnost přesilové hry, kterou nevyužily a nájezdy zvládli lépe hosté. I přesto, že Boleslav celý zápas dotahovala, podle Richarda Krále byli Mladoboleslavští skoro celý zápas lepší.

„Dnešní utkání se mi hodnotí těžce, jelikož jsme víceméně celý zápas tahali za kratší konec. Po první třetině jsme vedli. Ve druhé jsme se dostávali pod velký tlak, soupeř nás přebruslil. I přesto, že jsme ve třetí třetině vedli 4:2 a už to vypadalo, že bychom zápas mohli dovést do konce, jsme pak dostali smolný gól na 4:4. Za tento zápas jsme si více než bod nezasloužili. Možná ani ten ne," okomentoval Richard Král utkání.

Pro Pardubice měl zápas dvě velká pozitiva. Prvním byla úspěšnost střelby, která se vyšplhala až přes 22 %. Druhým pozitivem byl výkon Matěje Blümela, který si připsal hattrick a k němu měl ještě jednu velkou příležitost. „Jsem za hattrick rád, potěší to. Ale kdybychom po první třetině nepřestali hrát, tak jsme mohli vyhrát a brát tři body,“ smutnil nakonec po utkání autor premiérového hattricku Matěj Blümel.

Přestože se v novém roce Dynamu zatím nedaří, v Pardubicích zůstává dobrá nálada a Dynamo se připravuje na důležité utkání s Třincem. Matěj Blümel si uvědomuje prestiž utkání: „Jedeme na zápas proti prvnímu, nechci úplně říct, že nemáme co ztratit. My prostě jdeme do zápasu s tím, že je chceme porazit a nebereme nic jiného než tři body."

Před zápasem, ve čtvrtek 7. ledna, podepsaly Pardubice Filipa Koffera, který se vrací do Pardubic po sezoně strávené za mořem. „S Filipem jsem odehrál zhruba pět let, známe se dobře, dokonce jsme spolu hráli i v jedné lajně. Je to fajn kluk," těší se na nového spoluhráče Matěj Blümel.

Sestava Pardubic z minulého utkání:

Kantor – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Vála, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Mandát, Kousal, Camara – Kusý, Roman, Svačina – Machala, Rohlík, Matýs.