Český Telecom extraliga ledního hokeje, 12. kolo, pátek 15.10.1999, Zimní stadion Třinec

Oceláři Třinec

9:3
5:0, 2:1, 2:2
Branky a nahrávky: 4:15 Žůrek (Havlát, Pletka), 9:49 Havlát (Žůrek, Holaň), 16:51 Folta (Žůrek, Cartelli), 17:49 Chlubna (Sekeráš, Kaděra), 19:27 Pletka (Havlát, Žůrek), 34:22 Pletka (Havlát), 35:05 Jánoš, 55:10 P. Svoboda (Jánoš), 57:09 Sekeráš (Marek, Cartelli) – 22:34 S. Procházka (Kudrna, Malinský), 42:15 Rozsíval (Koudelka), 59:41 Blažek (Pácal). Rozhodčí: Minář – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 4358. Střely na branku: 37:42. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 9:2, 9:3.
Oceláři Třinec: Lakosil – Zetek, Sekeráš, P. Svoboda, Kuntoš, Holaň, Gregořek, Cartelli – Kaděra, Daňo, Chlubna – Selingr, Jánoš, Folta – Pletka, Havlát, Žůrek, od 41. navíc Appel, Kostelňák, Marek.
Dynamo Pardubice: Svoboda (17. Barta) – Jančařík, Malinský, Pácal, Píša, Mudroch (21. Čáslava), Novotný – S. Procházka, T. Martinec, Kudrna – Lubina, Blažek, Tvrdík – Rozsíval, Mikeska, Palov (21. Koudelka).

Hokejisté Třince i v kombinované sestavě bez zraněných Krále, Zadiny a Ujčíka, nedali hostujícím Pardubicím šanci. Ostře nastoupili už do první třetiny, kterou vyhráli 5:0, a v pohodě zvítězili 9:3.

Domácí udělili Východočechům lekci z produktivity, přičemž vynikal zejména útok mladíků Pletka, Havlát, Žůrek. Ti se postarali o úvodní dva góly z rychlých brejků, třetí přidal při jejich pobytu na ledě Folta, jenž se vrátil z trestné lavice. Po této brance se nechal pardubický gólman A. Svoboda vystřídat Bartou, ale ten udržel čisté konto jen minutu, než přidal čtvrtou trefu Chlubna. Do přestávky ještě skóroval Pletka.

Ofenzivní hokej pokračoval i ve druhém dějství. Hosté snížili, navíc Malinský zblízka neprostřelil Lakosila, ale v přesilovce zase trefil domácí Daňo horní tyčku. Oceláři mysleli i na diváky: Havlát jel sám, ale místo zakončení objel branku a přihrál sprintujícímu Pletkovi, který přidal šestý gól. Vzápětí Jánoš nadvakrát znovu přinutil Bartu kapitulovat. V závěru prostřední části pak odmítl šanci na snížení Lubina, který spálil vyloženou příležitost.

Dohrávalo se prakticky jen z povinnosti, protože obě mužstva už šetřila síly. Domácí sice měli ještě několik příležitostí, vyvolávané desítky se však diváci nedočkali. Hostující Martinec pak v poslední minutě ještě neproměnil trestné střílení.

Alois Hadamczik (HC Železárny Třinec): „Mladí hráči ukázali, jak je hokej jednoduchý. Výborně bruslili a hráli přímočaře, navíc se nám vyplatilo, že jsme byli tentokrát velmi disciplinovaní.“

Pavel Marek (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Třinec podal vynikající výkon, nám se nepodařilo zachytit nástup. Domácí výborně bruslili a narozdíl od nás proměňovali šance. Jediným kladem bylo, že jsme v dalším průběhu opticky vyrovnali hru, jenže Třinec trestal naše hrubé chyby.“