7. kolo, neděle 24.9.2000 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 12:23 Tvrdík (Jančařík, Lubina), 13:02 A. Novotný (J. Kudrna), 32:27 Divíšek (S. Procházka), 50:49 T. Blažek z trestného střílení, 55:50 P. Sýkora (Janecký), 57:12 T. Blažek (Lubina, Tvrdík). Rozhodčí: Rejthar – Hauser, Sichrovský. Vyloučení: 8:7, navíc Jánoš (Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 6235. Střely na branku: 53:33. Průběh utkání: 6:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Jančařík, Píša, Duben, A. Novotný, Divíšek – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kábrt, Janecký, P. Sýkora – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.
Oceláři Třinec: Lakosil – Kuntoš, Vlk, Nosek, Gřegořek (21. Harant), Zetek, R. Procházka – Appel, Daňo, Jánoš – Zadina, R. Král, Marek – Ujčík, Kapuš, Němčický – Janků, Moskal, Lipina.

Hokejisté Pardubic porazili v zápase sedmého kola extraligy Třinec 6:0. Dvěma góly jim pomohl k vítězství útočník Blažek, brankář Svoboda vychytal své první čisté konto v letošním ročníku.

Úvod přinesl oboustranně útočný hokej. Hosté mohli jít do vedení v první desetiminutovce, ale nevyužili jeden a půl minuty dlouhou přesilovku pět na tři. To domácí byli úspěšnější a ve 13. minutě při vyloučení R. Procházky skórovali. Za 39 vteřin přidali druhý gól, po dělovce Novotného od modré čáry, kterou zaregistroval Lakosil až v brance. Vedení výrazně povzbudilo domácí celek, vytvořil si výraznou převahu a v 19. minutě propásl Sýkora jedinečnou šanci na třetí branku.

Do druhé třetiny nastoupili hosté opět v početní převaze, Filip předtím za zranění Krále dostal čtyřminutový trest. Nehráli ji však dobře, jejich individualistické akce kontrastovaly s perfektní kombinační hrou domácích, kteří měli utkání zcela pod kontrolou. Ve 33. minutě dal pardubický Divíšek dost laciný gól, když kotouč přeletěl klubko hráčů a spadl za záda překvapeného Lakosila. Třígólový náskok po 40 minutách hry byl přesným vyjádřením převahy pardubického mužstva.

Domácí, hrající s velkým elánem, si udržovali výraznou převahu i v závěrečné třetině, jejich hra místy připomínala exhibici, prosazovali se nejen kombinacemi, ale i v osobních soubojích a především střelecky. Hosté měli velkou šanci v 50. minutě, ale Svoboda vychytal Zadinu. O minutu později srazil Němčický v gólové šanci Blažka a ten z trestného střílení dal čtvrtý gól. V 56. minutě proměnil Sýkora přihrávku Janeckého v pátou branku, ale to nebylo ještě vše, v 58. minutě po kombinaci celého útoku Blažek završil gólový půltucet. Předtím ale Zadina neproměnil trestné střílení a znovu nevyzrál na Svobodu.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Hráli jsme špičkový hokej. Vytvářeli jsme si šance a proměňovali je. Velmi dobrý výkon podal náš gólman Svoboda.“

Vladimír Vůjtek (HC Oceláři Třinec): „Hráli jsme špičkový hokej. Vytvářeli jsme si šance a proměňovali je. Velmi dobrý výkon podal náš gólman Svoboda.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
24.9.00 Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 6:0