Staropramen extraliga ledního hokeje, 40. kolo, neděle 18.1.1998, Zimní stadion Třinec

5:2
1:0, 2:1, 2:1
Branky: 3. Lubina, 24. Kuntoš, 35. Zadina, 47. Kaděra, 54. Folta – 38. Plášek, 53. Pýcha. Rozhodčí: Nečas – Pokorný, Stulák. Vyloučení: 8:11, navíc Lubina (Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5168. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
Oceláři Třinec: Biegl – Kuntoš, Sekeráš, Číhal, Jančařík, Gřegořek, Pavelec – Peterek, Daňo, Lubina (47. Folta) – Ujčík, Král, Zadina – Kaděra, Zima, Chlubna (53. Sedlák).
Dynamo Pardubice: Svoboda – Pácal, Cypljakov, Malinský, Pospíšil, Kříž, Čáslava – Pýcha, Blažek, Plášek – Procházka, Martinec, Kudrna – Paleček, Sýkora, Kábrt.

Hokejisté Třince ani ve čtvrtém letošním utkání s Pardubicemi neprohráli. Naopak od prvních minut diktovali tempo hry a nakonec se radovali z vítězství 5:2.

Hned v úvodu slovenský reprezentant Daňo učebnicově uvolnil Lubinu a ten zblízka prostřelil brankáře Svobodu. Zvýšit mohl až na konci třetiny Chlubna po přihrávce Kaděry zvýšit, ale on ani vzápětí Král nedokázali překonat dobře chytajícího Svobodu.

Také začátek druhé třetiny patřil Třineckým a byl to opět Daňo, kdo našel Kuntoše, který Svobodovy betony. V polovině utkání Kaděra našel agilního Chlubnu, ale ten vyloženou zahodil. V závěru druhého dějství nejprve Zadina zvýšil náskok domácích o tři branky, ale vzápětí Plášek vrátil hosty zpět do hry.

V poslední třetině se spíše více bojovalo než hrálo, na čemž měl zásluhu nepřesný rozhodčí Nečas. Ve 47. minutě Kaděra definitivně ve vlastním oslabení poslal hostující celek do kolen. Pardubice sice ještě snížily Pýchy, ale vzápětí Folta uzavřel účet zápasu na 5:2.

Alois Hadamczik (HC Železárny Třinec): „Splnili jsme roli favorita, byť jsme museli neustále v sestavě kombinovat, protože jsme přijeli z posledního utkání z Karlových Varů v sobotu ve čtyři hodiny ráno. Chlapcům chci poděkovat za výkon a bojovnost.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Do Třince jsme přijeli s defenzívní taktikou, která nám nevycházela, neboť jsme kupili chybu za chybou. Zlom v utkání přišel v době, kdy jsme hráli přesilovou hru a v ní inkasovali čtvrtou branku.“