ČF4, středa 19.3.1997 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 0:44 Hejduk (Lubina; 5/5), 14:49 Kudrna (Kábrt; 5/5), 18:04 S. Procházka (Cypljakov; 5/4), 36:49 Hejduk (Malinský, Martinec; 5/4), 47:51 Blažek (Pácal, Lubina; 5/5), 55:54 Plášek (M. Procházka; 5/5). Rozhodčí: Pasker – Brázdil, Halas. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 6:0. Konečný stav série: 3:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Mudroch, Píša, Cypljakov – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk (53. Plášek), Martinec, Koudelka – Kábrt, Kudrna, S. Procházka (53. M. Procházka). Trenéři: Miloš Říha a Josef Paleček.
Oceláři Třinec: Biegl (41. Lucák) – Jančařík (21. Pavelec), Sekeráš, Kuntoš, Zetek, Číhal (41. Pavlík), Hučko – Kaděra, Štraub, Kontšek – Zadina, Král, Novotný (41. Folta) – Adamčík, Machulda, Zajonc. Trenéři: Alois Hadamczik a Aleš Mach.

Ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play off hokejové extraligy si Pardubice nečekaně snadno zajistily postup do semifinále. Byli jednoznačně lepší, soupeře převyšovali po všech stránkách a v jejich hře byla znát větší vůle po vítězství. Výsledkem bylo přesvědčivé vítězství 6:0.

Domácí měli bleskový náskok a už po 44 sekundách vstřelil jejich úvodní úspěch Hejduk. Pardubičtí byli mnohem aktivnější než soupeř, hráli s důrazem a přehledem, hosté se museli bránit a pouze z náhlých protiútoků ohrožovali domácí branku. V závěru úvodní třetiny získali Pardubičtí dvěma brankami třígólový náskok.

Ve druhé části hry se neprosadil hostující Zadina proti gólmanovi Bartovi, který jako by dal svým skvělým zákrokem impuls k dalšímu náporu domácích. Hosté působili chvílemi matným dojmem.

V závěrečné třetině zcela vyklidil pole, domácí ovládli hru a utkání se stalo exhibicí pardubického mužstva, které dalo v posledních deseti minutách příležitost hráčům čtvrté pětky. Ti se za důvěru odvděčili šestým gólem.

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Vstoupili jsme do utkání opatrně s taktikou důrazné obrany, herní kázně a tlaku v útočném pásmu. Dnešní zápas byl jednoznačně v naší režii a předvedli jsme kvalitní hokej.“

Aleš Mach (HC Železárny Třinec): „Blahopřeji Pardubicím k postupu a věřím, že když nás porazily, že půjdou co nejdál. Hned v první minutě jsme inkasovali gól a pak nám chyběly fyzické i psychické síly, abychom utkání obrátili.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
29.9.96 Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 1:4