Tipsport extraliga ledního hokeje, 20. kolo, neděle 2.11.2003, Duhová aréna

3:2
0:1, 0:0, 3:1
Branky a nahrávky: 46:29 Lubina (Divíšek, Mudroch), 49:34 Jaroslav Kudrna (Dopita), 50:55 Lubina (Jaroslav Kudrna) – 10:21 Skořepa (Martynek), 56:55 Martynek (Pavelek, Jančařík). Rozhodčí: Nečas – Kostka, Český. Vyloučení: 5:8, navíc Pištek – Zbořil oba do konce utkání, Melenovský 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 9114. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Podhradský, Zábranský, Čáslava, Pácal, Duben – Mrázek, Dopita, Lubina – Kolář, Koukal, Průcha – P. Sýkora, Divíšek, Janecký – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek (25. Razingar). Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Oceláři Třinec: Vojtek – Malinský, F. Štefanka, Pavelek, Jančařík, Jan Kudrna, Žabka – Zadina, R. Král, Melenovský (41. Houdek) – Janků, Martynek, Skořepa – Vítek, Ivan, Meluzín – Bordowski, Polanský, Zbořil. Trenéři: Pavel Marek a Aleš Mach.

Hokejisté vedoucích Pardubic porazili ve dvacátém extraligovém kole Třinec 3:2 a ukončili tak sérii pěti zápasů bez vítězství. Východočeši však pokračovali v nepřesvědčivých výkonech, také tentokrát se hodně trápili a o tříbodovém zisku rozhodli až v poslední třetině.

Utkání začalo velkým náporem domácích, kteří uzavřeli soupeře do jeho obranného pásma, ale k ničemu to nevedlo. Naproti tomu první vážnější akce Třince znamenala gól. Domácí nadále svírali soupeře, ale nic se jim nedařilo. Hosté úporně bránili a z rychlých protiútoků si občas vytvářeli nebezpečné akce.

Ve druhé třetině pardubický tlak narůstal, ale zůstalo jen u herní převahy. Hosté vytvořili před Vojtkem dokonalý obranný val, domácí se jen těžko dokázali dostat do bezprostřední blízkosti třinecké branky a jejich kanonáda z větší vzdálenosti měla nepřesnou mušku a končila na tělech bránících hráčů nebo vedle branky.

Naopak rychlé útoky soupeře znamenaly, že si Třinec v této části utkání vytvořil víc gólových příležitostí. Nejagilnější byl Skořepa, který mohl třikrát skórovat. Z pardubické strany snad jen šance Mrázka a později Kudrny měly blízko ke gólu. Zpestřením této třetiny byl kvalitní boxerský souboj Pišteka se Zbořilem ve 23. minutě po kterém oba jeho aktéři šli předčasně pod sprchy.

Domácím nevycházely ani přesilové hry, při kterých Vojtka neohrozili. Do třetí třetiny vstoupili domácí s ještě větší razancí a drtivý tlak korunovali ve 47. minutě vyrovnávací brankou. O dvě minuty později mohl dostat domácí do vedení Kudrna, ale prosadil se až ve druhé šanci. Stejný hráč byl i u třetího gólu a potvrdil, že korekce ve složení pardubických útočných trojic se povedla. Martynkovi se poté sice podařilo dostat Třinec zpět do hry, ale vyrovnat se hostům již nepovedlo.

Miloš Říha (HC Pardubice): „Viděli jsme klasický zápas, který se tady hraje. Hosté neustále urputně bránili, spoléhali na brejky a jen vyhazovali kotouče. Od druhé třetiny jsme začali hrát víc agresivněji, dostali soupeře pod tlak. Ve třetí třetině už to z naší strany šlo jednodušeji do předbrankového prostoru dlouhými jednoduchými přihrávkami a zápas jsme otočili.“

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): „Nebyli jsme dnes horším týmem a zasloužili jsme si bodovat. Bohužel nám nevyšla koncovka utkání. Myslím, že před třetím gólem opustil kotouč hrací plochu a ten gól byl rozhodující, protože odstup dvou gólů se v Pardubicích těžko dotahuje.“