ČF3, úterý 18.3.1997 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 2:41 Blažek (Jantovský; 5/4), 17:33 Cypljakov (Píša; 4/3), 27:48 Mudroch (Koudelka; 5/5), 38:10 Hejduk (Kudrna, Cypljakov; 5/5), 53:50 Mudroch (M. Procházka; 5/5), 59:42 Kudrna (Plášek, Píša; 5/5) – 12:17 Sekeráš (4/5). Rozhodčí: Kolísek – P. Charvát, Pešan. Vyloučení: 12:13, navíc S. Procházka, Hejduk – Štraub, Kuntoš osobní tresty do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1. Stav série: 2:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Mudroch, Píša, Cypljakov – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk (53. Plášek), Martinec, Koudelka – Kábrt, Kudrna, S. Procházka (53. M. Procházka). Trenéři: Miloš Říha a Josef Paleček.
Oceláři Třinec: Biegl (41. Lucák) – Jančařík (21. Pavelec), Sekeráš, Kuntoš, Zetek, Číhal (41. Pavlík), Hučko – Kaděra, Štraub, Kontšek – Zadina, Král, Novotný (41. Folta) – Adamčík, Machulda, Zajonc. Trenéři: Alois Hadamczik a Aleš Mach.

Ve třetím čtvrtfinalovém utkání potvrdili pardubičtí hokejisté v domácím prostředí roli favorita a zaslouženě si připsali druhé vítězství. Utkání začalo v oboustranně rychlém tempu s velkým nasazením.

Pardubičtí měli od úvodní minuty převahu a ve třetí minutě otevřeli skóre utkání. S velkou dávkou bojovnosti bylo ve hře i dost nervozity a tak úvodní třetina přinesla hodně neurovnanou hru. Hosté vyrovnali ve 13. minutě, ale bojovný domácí celek v 18.minutě znovu strhl vedení na svou strahu.

Ve druhé třetině bojovnost nadále zdobila obě mužstva. Pardubičtí ale byli o poznání důraznější, dobrou kombinační hrou si vytvářeli více šancí a dokázali se lépe orientovat před Bieglovou brankou. Zejména gól z hole Hejduka ve 39. minutě byl ukázkovým zakončením spolupráce obránců s útočníky. Hosté se sice snažili důraznou hrou otupit útočnou hru domácích, ale ti měli dobře organizovanou obranu i skvělého brankáře Bartu.

V závěrečné třetině měli domácí znovu více ze hry, ale pod kontrolou neudrželi nervy hráči hostí. Zejména zákroky Štrauba, Hučka a Kuntoše byly daleko za hranicí pravidel, zbytečně vnášely na ledovou plochu nervozitu. Utrpěla tím plynulost hry i její úroveň. Vítězství Pardubic bylo zcela zasloužené a sérii vedou 2:1.

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Utkání dvou vyrovnaných soupeřů začalo dost nervózně. Třinec má ve svém středu daleko zkušenější hráče, ale my jsme naopak lépe zvládli taktiku. To, co jsme si řekli, hráči plnili, byli trpěliví, čekali na chybu soupeře a každou chybu potrestali. Za předvedený výkon si druhé vítězství zasloužíme.“

Aleš Mach (HC Železárny Třinec): „V Pardubicích jsme chtěli první utkání vyhrát, bohužel jsme v první třetině hráli hodně netakticky. Hodně jsme chybovali v tom, že jsme se dopouštěli naivních faulů, za což jsme byli soupeřem potrestáni. Stálo nás to hodně sil. V závěru zápasu to byla z naší strany křeč.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
29.9.96 Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 1:4