18.10.2019
Jan Jedlička

Skalp lídra, druhá část. Dynamo doma srazilo Třinec

PARDUBICE - Týden po senzační výhře nad Libercem si tým Dynama Pardubice připsal další skalp! Proti novému lídrovi a obhájci mistrovského titulu z Třince řádil především ve druhém dějství, kdy odskočil do dvoubrankového náskoku a vypracované vedení již uhájil. Po tříbodové výhře 5:2 poskočilo Dynamo na dvanáctou příčku extraligové tabulky.

Tipsport extraliga, 11. kolo, pátek 18.10.2019, enteria arena

5:2
0:0, 2:1, 3:1
Branky a nahrávky: 20:48 Harju (Látal; 5/5), 23:43 Hovorka (J. Kolář, Harju; 5/5), 42:05 Matýs (Machač; 5/5), 58:58 Kousal 5/5, 59:17 Mandát 4/5 – 38:24 Dravecký (M. Kovařčík; 5/5), 50:45 Marcinko (P. Vrána, M. Doudera; 5/4). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6327. Střely na branku: 26:45 Zblokované střely: 9:7. Hity: 5:3. Vhazování: 38:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2 Nejlepší hráči: Johan Harju – Tomáš Marcinko.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, J. Kolář, Ivan, Mikuš, J. Zdráhal – Mandát, R. Kousal, Tybor – Látal, Harju, Hovorka – Kusý, J. Kloz, Blümel – Machač, Pochobradský, Matýs.
Oceláři Třinec: Kváča – Gernát, Roth, M. Doudera, Krajíček, Galvinš, D. Musil – Hrehorčák, P. Vrána, M. Stránský – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Kofroň – Hladonik.

V první třetině jsme mnoho šancí neviděli, obě mužstva hrála velmi zodpovědně v obraně. V desáté minutě se ke střele mezi kruhy dostal Erik Hrňa, kterého ovšem pohotovým zákrokem vychytal připravený Kacetl. První ze slibnějších šancí Dynama přišla v 16. minutě, když z levé strany střílel Marek Hovorka, jeho pokus ovšem Kváča rychlým přesunem vytěsnil. Největší možnost Pardubic však přišla ve 20. minutě, Jan Kloz při úniku dva na jednoho hledal na pravé straně Blümela, kterého třinecký gólman opět vychytal.

To druhá třetina nabídla mnohem více, domácí po osmačtyřiceti vteřinách dokázali vstřelit branku, Harju skvěle trefil poskakující puk u klece Třince a rozjásal domácí fanoušky. Zhruba po třech minutách se pardubičtí trefili znovu, tentokrát po střele Johana Harju dokázal rychle zareagovat Hovorka a poslal Dynamo do vedení 2:0. Hosté však nic nevzdali a na konci druhé dvacetiminutovky se jim povedlo snížit na rozdíl jedné branky. Po chybě v domácí obraně se k puku dostal Michal Kovařčík, jenž přihrával Draveckému, ten netrefil puk ideálně, ale i přesto přesouvajícího se Kacetla překonal.

Začátek třetí periody Dynamu opět vyšel skvěle, po dvou minutách se do samostatného úniku dostal Ondřej Matýs, který dokázal třineckého Kváču přelstít. Oceláři se ale nevzdali, v 50. minutě v početní výhodě snížili na 3:2, a zařídili tak velmi napínavý závěr utkání. Do velké šance se poté dostal Robert Kousal, jeho střela však těsně minula branku. Hosté z Třince se ke konci utkání dostali do velkých šancích, ale ani jednu z nich nepřetavili v gól. Naopak domácí dvakrát využili prázdné branky hostů, nejprve do odkryté klece poslal puk Robert Kousal, a poté ho také následoval Jan Mandát.

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): „Dokázali jsme přestát první třetinu, ta pro nás byla hodně těžká. Stav byl pro nás po první třetině osvobozující a potom dva góly, které padly po tlaku do brány, určily ráz utkání. Ubránili jsme spoustu oslabení, kluci tomu dali i bojovnost a obětavost, což nám chybí, a měli jsme i štěstí. V závěru jsme mohli dostat vyrovnávací gól, nakonec ale parádní tři body pro nás.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Samozřejmě jsme jeli do Pardubic s tím, že chceme vyhrát, ale bohužel se nám to nepodařilo. Bojovnost, nějaká snaha a chtění, že chtěli kluci vyhrát, to se jim upřít nedá, ale bohužel vždycky z našeho tlaku, kdy jsme se tlačili na soupeře, tak nám ujeli, někde jsme propadli. Špatně jsme pinčovali v útočném pásmu, chyběl nám třetí hráč nahoře a vždycky z tlaku jsme dostali gól. Byli jsme potrestaní, naopak jsme si vypracovali spoustu šancí, které jsme neproměnili a nepomohli jsme si ani v přesilových hrách, což si myslím, že nás potom stálo dnešní zápas.“