Staropramen extraliga ledního hokeje, 23. kolo, neděle 22.11.1998, Zimní stadion Třinec

5:4
2:0, 2:2, 1:2
Branky a nahrávky: 10. Chlubna (Kuntoš), 20. Chlubna (Pletka, Kántor), 27. Gřegořek (L. Procházka, R. Král), 40. L. Procházka, 48. Daňo (Lubina) – 38. Kudrna (T. Martinec, S. Procházka), 39. Mikeska (Kábrt), 51. Kudrna (S. Procházka), 58. Kudrna. Rozhodčí: Homola – Guth, D. Rittich. Vyloučení: 6:9, navíc Ujčík 5 minut a osobní trest do konce utkání, Kuntoš 10 minut osobní trest – Mikeska 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4440. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:4.
Oceláři Třinec: Biegl – L. Procházka, Sekeráš, Kuntoš, Gregořek, Kántor, Cartelli – Ujčík (50. Marek), Daňo, Lubina – Peterek, Král (48. Kaděra), Folta – Chlubna, Zima, Pletka.
Dynamo Pardubice: Svoboda (27. Barta) – Pácal, Čáslava, Cypljakov, Záleský, Mudroch, Pospíšil – Mikeska, Blažek, Jantovský – Koudelka, T. Martinec, Kudrna – S. Procházka, Tvrdík, Rozsíval – Vak, Kábrt.

V sotva průměrném utkání zdolal Třinec už podruhé v této sezóně hokejisty Pardubic 5:4. Průběh zápasu výrazně ovlivnila rozhodnutí sudích, kteří hru kouskovali tak, že poslední třetina se hrála 56 minut.

Hned v úvodu se domácí museli bránit přesilovce Východočechů, kteří ji sice nevyužili, ale nedovolili Třinci vyvinout počáteční nápor. Zpočátku se nedařilo žádnému týmu ohrozit soupeřovu branku, až v osmé minutě se před Bieglem objevil volný Martinec, ale třinecký gólman se vytáhl. Vzápětí byl vyloučen hostující Stanislav Procházka, Kuntoš poslal puk ideálně do jízdy Chlubnovi, který s pomocí pravé tyčky otevřel skóre.

Domácí pak měli převahu, ale Pardubičtí dobře bránili střední pásmo, takže gólových příležitostí bylo poskrovnu. Až těsně před odchodem do kabin se opět vydal dobývat branku Chlubna, poradil si s pardubickými obránci a překonal padajícího gólmana Svobodu.

V úvodu druhého dějství nevyužil šanci hostující Kábrt a do protiútoku se rozjel Daňo, který trefil tyčku, ale ještě dřív ho fauloval Čáslava. Následnou početní výhodu využil přesnou střelou Gregořek a Svobodu nahradil v pardubické brance Bárta. O vzruch se pak začala starat trojice rozhodčích, která svými výroky k nevoli domácích diváků rozkouskovala hru, což svědčilo hostím.

Pardubice hrály několikrát v početní převaze a v závěru třetiny se jim podařilo v rozmezí 33 sekund snížit brankami Kudrny a Mikesky. Ještě před sirénou se ale k sólu nadechl Libor Procházka, prošel celým kluzištěm a v pádu se trefil pod horní tyčku.

Závěrečnou třetinu měli dlouho v režii domácí a po několika zahozených šancích přidal pátý gól Daňo. Pak se na ledě strhla bitka Ujčíka s Mikeskou. Následné protesty a diskuse třinecké mužstvo vyvedly z tempa a Kudrna dvěma brankami završil svůj hattrick a oživil naděje hostů na zisk bodu. Posledních padesát sekund hrály Pardubice bez brankáře, ale Biegla už neohrozily.

Kamil Konečný (HC Železárny Třinec): „Vzhledem k oslabené sestavě hostů jsme měli vyhrát daleko přesvědčivějším rozdílem. Dvakrát jsme v zápase vedli o tři branky, ale pak jsme ztratili koncentraci a soupeř toho dokázal využít.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „I když nám scházeli čtyři obránci, chtěli jsme uhrát dobrý výsledek. Škoda zahozených šancí v úvodu zápasu. Celkově nás domácí předčili při hře jeden proti jednomu, ale vcelku mě potěšilo, že ani za stavu 2:5 se náš tým nevzdal.“