19. kolo, pátek 15.11.1996 od 17:00 hodin, Zimní stadion Třinec
Oceláři Třinec
4

2

Třetiny: 2:0, 2:1, 0:1.
Branky: 7. Sekeráš, 20. Král, 22. Kontšek, 29. Piskoř – 38. Pospíšil, 56. Hejduk. Rozhodčí: Balej – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:0, navíc Daňo (Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 5198. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Oceláři Třinec: Biegl – Kuntoš, Sekeráš, Jančařík, Pavelec, Zetek, Hučko – Machulda, Daňo, Kontšek – Zadina, Král, Folta – Piskoř, Štraub, Zajonc.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Augusta, Malinský, Kříž, Cypljakov, Píša – Lubina, Blažek, Jantovský – Pospíšil, Martinec, Hejduk – S. Procházka, Plášek, Koudelka – od 41. navíc M. Procházka, Procházka, Sýkora.

Pouhé čtyři minuty dělili domácí hokejisty od výhry, kterou uštědřili v prvním utkání letošní extraligy Východočechům. Domácí hokejisté začali střetnutí velice laxně a nebýt Biegla v jejich brance, hosté by určitě odcházeli po první třetině dobře naladěni. Opak byl pravdou, neboť z ojedinělého útoku Daňo famózně uvolnil Sekeráše a ten blafákem otevřel skóre. O minutu nato mohl Piskoř zvýšit, avšak těsně minul poloprázdnou branku.

V závěru třetiny Král našel Zadinu, ten minul prázdnou bránu, odražený puk od mantinelu však opět Král šikovně nastřelil do hostujícího brankáře a od něj se puk odrazil do sítě. O osudu utkání rozhodl úvod druhé třetiny, kdy Daňo uvolnil v přesilovce Kontšeka, který elegantním blafákem překonal Bartu potřetí.

V polovině utkání Piskoř zvýšil na 4:0 a v závěru druhé třetiny Pospíšil ze skrumáže snížil. V závěrečné třetině dominovali domácí, ovšem jejich tlak byl pouze platonický, čehož hosté využili čtyři minuty před koncem utkání, kdy Hejduk snížil na rozdíl dvou branek.

V dramatickém závěru, kdy se hosté snažili hrát power play, však domácí své vedení uhlídali.

Alois Hadamczik (HC Železárny Třinec): „Viděli jsme rychlé a bojovné utkání, kdy jsme za stavu 4:0 zbytečně polevili a soupeř toho dokonale využil. Myslím, že naše vítězství je zasloužené.“

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Škoda, že jsme v úvodních deseti minutách, kdy jsme byli jasně lepším mužstvem, nedokázali vstřelit gól. U svého mužstva si cením toho, že i za nepříznivého stavu jsme utkání nezabalili.“