Staropramen extraliga ledního hokeje, 10. kolo, úterý 6.10.1998, Zimní stadion města Pardubic

4:5
1:3, 1:0, 2:2
Branky a nahrávky: 9. Pácal (Mikeska), 21. Koudelka (Mikeska), 46. Pácal (Koudelka, Kábrt), 51. S. Procházka (Jančařík, Kudrna) – 5. Kaděra (Chlubna), 19. Folta (Číhal, Král), 20. Kaděra (Chlubna), 49. Peterek (Král), 59. Pletka. Rozhodčí: Šindler – Chytil, Vöröš. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. Diváci: 8111. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Jančařík, Malinský, Cypljakov, Mudroch (41. Pospíšil) – Koudelka, Mikeska, Jantovský – S. Procházka, Plášek, Kudrna – Kábrt, Vak, Rozsíval.
Oceláři Třinec: Biegl – Kuntoš, Sekeráš, Číhal, Cartelli, L. Procházka, Pavelec – Peterek, Daňo, Lubina – Ujčík (54. Zima), Král, Folta – Kaděra, Jánoš (55. Pletka), Chlubna.

Hokejisté Třince získali dva body na ledě Pardubic, když o těsném vítězství rozhodl v 59. minutě útočník Pletka, který naskočil na led teprve necelé čtyři minuty předtím. Domácí postrádali zraněného Blažka a Martince, hosté přijeli bez obránce Kántora, ale s Bieglem v brance a v útoku nastoupil omilostněný Daňo.

Třinečtí lépe začali, měli mírnou převahu, ale k vedoucí brance v páté minutě jim pomohli nepřesní čároví rozhodčí, kteří přehlédli postavení mimo hru a Kaděra z této akce otevřel skóre. Tato branka domácí doslova probudila, začali hrát mnohem aktivněji a v deváté minutě při přesilovce srovnali skóre. Ve 13. minutě měli jedinečnou šanci otočit průběh utkání, ale Jančařík ani Kudrna proti svému bývalému spoluhráči Bieglovi neuspěli. V závěru třetiny se od nich obrátilo štěstí, když Folta z téměř nulového úhlu překvapil Bartu a o necelou minutu později si srazil Malinský střelu Kaděry do vlastní branky.

Hned v úvodu druhé třetiny Pardubičtí snížili a začal se hrát oboustranně důrazný hokej, ve kterém mírně navrch měli hosté. Jejich nátlaková hra se snahou o rychlou rozehrávku až na útočnou modrou dělala domácím hodně potíží. Pardubičtí se ale překonávali v obětavosti při bránění, v útočné fázi se technickou kombinační hrou dostávali přes tvrdou obranu Třince. Ve 33. minutě měli domácí opět vynikající šanci, ale kompletní třetí útočná řada ztroskotala znovu na třineckém brankáři.

Závěrečná třetina přinesla úporný boj, domácím se ve 46. minutě podařilo vyrovnat, ale o tři minuty později už hosté znovu získali vedení. Domácí notně nažhaveni s pocitem křivdy po předchozím nepotrestaném faulu znovu zabojovali a když byl na trestné lavici expardubický Lubina, podařilo se jim srovnat. S blížícím se závěrem se na led přeneslo hodně nervozity a trestná lavice byla neustále v permanenci. Třinečtí všemi způsoby se snažili zbrzdit rozjetý tým domácích, který nakonec musel vypít kalich hořkosti, když střídající Pletka 69 vteřin před koncem dal rozhodující pátý gól.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Hráli jsme dost naivně a nedisciplinovaně. Třinec čekal na naše chyby a také je potrestal. Za stavu 4:4 byli na ledě naši nejzkušenější, a přesto udělali chybu, která vedla k rozhodující brance.“

Kamil Konečný (HC Železárny Třinec): „Bylo to kvalitní utkání, ve kterém na sebe narazily dva různé herní styly. Myslím, že jsme ale vyhráli zaslouženě.“