5.2.2010
Michal Pokorný, Jan Hrabal

Pardubice padly v nájezdech, i tak vezou z brněnského Ronda cenný bod

BRNO — Hokejisté HC Eaton Pardubice prohráli v utkání 48. extraligového kola na ledě Komety Brno 1:2. Na úvodní branku domácí stačil odpovědět Libor Pivko, Kometa však zápas urvala v sedmé sérií pozápasových nájezdů.

O2 extraliga, 48. kolo, pátek 5.2.2010, Hala Rondo

Kometa Brno

2:1sn
1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 8:00 Erat (Mojžíš, Dopita), rozhodující samostatný nájezd Šindel – 36:14 Pivko (Cetkovský). Rozhodčí: Minář, Šír – Kis, Prchal. Vyloučení: 3:3, navíc Koukal (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 40:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Nejlepší hráči: Sasu Hovi – Dominik Hašek.
Kometa Brno: Hovi – Houdek, Bičánek, Novák, Ovčačík, Kempný, Mojžíš, Štach – Erat, Dopita, R. Dlouhý – Ludvík, Divíšek, Hubáček – Svoboda, Huml, Brabenec – Šindel, Procházka, Vondráček. Trenéři: Vladimír Jeřábek, Ladislav Lubina a Mojmír Trličík.
Dynamo Pardubice: Hašek – Havíř, Mitchell, Jillson, MacKenzie, Kočí, Píša – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – Cetkovský, Zohorna, Pivko – Radil, Semorád, Kousal. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba.

Úvodní gól vstřelila Kometa

Hned začátek utkání mezi Kometou a Pardubicemi naznačil, že se bude hrát ofenzivní hokej. Hosté začali aktivně napadat a Kometě se příliš nedařila rozehrávka. Pak ale přišly první gólové šance na obou stranách.

Jako první se do nadějné situace dostal Tomáš Divíšek, ale před Haškem neměl ani čas, ani prostor na zakončení a tak puk skončil pod betony zkušeného brankáře. Ještě větší šanci měl Jan Kolář, který po nedorozumění brněnské obrany uháněl na Hoviho nikým neatakovaný. Přestože si Fina položil, zakončit do horních prostor branky nezvládl.

Z další nenápadné akce přišla první branka zápasu. Jiří Dopita přiťukl na modrou kotouč Pavlu Mojžíšovi, který ho bez váhání švihem nahodil na branku, kde stál volný Roman Erat, jenž lehkou tečí usměrnil kotouč za Haška, který na změnu směru letícího puku nestihl zareagovat – 1:0.

Po úvodním gólu Komety měli ze hry více hosté. Především duo Kolář – Koukal domácí obraně notně zatápělo, ale nepřesné zakončení či pohotový Hovi stál v cestě pardubického úspěchu. Když minutu před koncem nevyužil tutovou šanci Radovan Somík, šlo se po první třetině do kabin stavu 1:0 pro Kometu.

Libor Pivko srovnal stav

Druhá třetina začala šancí Davida Ludvíka, kterého našel před brankou Ctirad Ovčačík. Brněnský útočník ale zaváhal a puk mu utekl. Poté opět převzaly otěže zápasu Pardubice, které se hnaly za vyrovnáním. K aktivnímu Kolářovi s Koukalem se přidal několika střelami obránce Jeff Jillson.

Od poloviny zápasu jakoby někdo mávl proutkem a do tlaku se dostala Kometa. Roman Erat s Jiřím Dopitou několikrát prověřili Haška, který se rozchytal k velice dobrému výkonu. Po několika šancích a delším tlaku Brna se nakonec paradoxně prosadily Pardubice. Po křídle ujel Libor Pivko a přečíslení dva na jednoho zakončil přízemní střelou mezi Hoviho betony – 1:1.

Hosté mohli zápas ihned otočit, ale vyloučení Radima Bičánka se jim potrestat nepodařilo. Druhá třetina skončila s celkovým skóre 1:1.

Šedesát minut hry vítěze nepřineslo

Třetí dvacetiminutovka moc zajímavého nepřinesla. Oba týmy se soustředily na obranu, nikdo nechtěl udělat chybu a to se také projevilo na obrazu hry. Když už se někdo dostal do šance, ztroskotal na brankářích, kteří se stali hvězdami večera.

Zápas se tedy dostal do prodloužení, ve kterém si oba celky vyměnily po šanci. Nejdříve zahrozil Jaroslav Svoboda po Humlově přihrávce, ale na Haška si z bezprostřední blízkosti nepřišel. Hned z další šance se zapotil Sasu Hovi, který nerozehrál podle svých představ a nabídl velkou šanci Jiřímu Cetkovskému. Ale ani on nebyl v zakončení dostatečně šikovný a bod pro svůj tým neukradl. Více se v nastavení nestalo.

O tom, že dnešní zápas drželi ve svých rukou brankáři, svědčí i fakt, že první střelec se prosadil až ve třináctém nájezdu. Nutno dodat, že jak Kometa, tak Pardubice jedenkrát nastřelili tyč. Rozhodující trefu si připsal po úspěšném bekhendovém blafáku Jakub Šindel a rozhodl, že bod navíc zůstane v Brně.

Vladimír Jeřábek (HC Kometa Brno): „Pardubice nás od začátku dostaly pod tlak. Neměli jsme pohyb, jak míváme, ale Sasu Hovi nás podržel. Ve druhé třetině jsme začali hrozně, ale když jsme se dostali do tlaku, tak jsme po hrubé chybě inkasovali. Třetí třetina byla vyrovnaná. Oba gólmani dnes zachytali výborně.

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice): „Začali jsme dobře, ale Brno z jedné šance dalo gól. Od poloviny zápasu se hra vyrovnala a nájezdy rozhodlo štěstí. Vzhledem k první půlce jsme ale dnes ztratili dva body.