25.2.2010

S vítězstvím do klíčových bojů: Pardubice v pohodě porazily Kometu

ČESKÁ TŘEBOVÁ — Hokejisté HC Eaton Pardubice porazili v přípravném utkání před závěrem sezony Kometu Brno 5:1. Východočeši si tak vítězstvím na českotřebovském zimním stadionu posílili sebevědomí před rozhodujícími boji. Rozdílový gól vsítil Kevin Mitchell, který se tak prvně trefil po svém příchodu pod Kunětickou horu.

přát., čtvrtek 25.2.2010, Zimní stadion Česká Třebová

Kometa Brno

5:1
1:0, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 13:18 Kolář I (Rákos), 24:56 Mitchell, 31:04 Somík (Zohorna, Kolář II), 46:36 Buchtele (Klejna), 53:54 Radil (Pivko, Kočí) – 23:49 Dlouhý. Rozhodčí: Chlaň – Čížek, Prchal. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 628. Střely na branku: 51:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Hašek – Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Mitchell, Kolář II, Drtina, MacKenzie – Cetkovský, Radil, Pivko – Kolář I, Kousal, Rákos – Pineault, Zohorna, Somík – Klejna, Semorád, Buchtele. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba.
Kometa Brno: Trvaj (30:16 Hovi) – Houdek, Bičánek, Novák, Ovčačík, Zubíček, Mojžíš, Zítka – Erat, Dopita, Dlouhý – Šindel, Švaňhal, Hubáček – Svoboda, Huml, Brabenec – Ludvík, Procházka, Brzobohatý. Trenéři: Vladimír Jeřábek, Ladislav Lubina a Mojmír Trličík.

Pardubičtí vstoupili do utkání aktivněji, od prvního buly podnikali nebezpečné výpady do obrany Komety. V 5. minutě měli Východočeši zajímavé šance poté, co se v pásmu hostí usadila Radilova formace. V těchto chvílích hodně Brnu pomohl Jiří Trvaj výbornými zákroky.

Pár minut na to měly Pardubice výhodu přesilové hry, tu však přes zajímavé šance nevyužily. Při následné hře pět na pět se domácí celek prosadil. Od mantinelu našel Rákos svižnou přihrávkou mezi kruhy zabydleného útočníka Koláře a ten střelou bez přípravy poslal kotouč mezi betony brněnského brankáře – 1:0.

První větší šanci ve druhé třetině měl tým Eatonu. Ve 24. minutě od modré spěšně nahodil na branku Kočí, ale puk pouze trefil levou tyč. A tak udeřili hosté. Ti hráli v oslabení, ale při něm ujel Radek Dlouhý a překonal brankáře Haška – 1:1.

Remízový stav vydržel na českotřebovském zimním stadionu třiapadesát sekund. Do pásma si totiž najel Kevin Mitchell a příklepem pod víko, kterým se poprvé v Pardubicích gólově prosadil, vrátil hráčům v červených dresech vedení – 2:1.

V polovině zápasu vystřídala Kometa gólmany. Sasu Hovi však dlouho s čistým kontem nevydržel. Po pohledné spolupráci a rychlém přechodu do pásma dostal od Zohorny ideální pas Somík, který se v předbrankovém prostoru nemýlil a puk usměrnil mezi tři tyče – 3:1.

Také závěrečné dějství patřilo domácím hokejistům. Ti se bavili kombinačním hokejem, kterým dostávali Kometu pod tlak. Ve 47. minutě se poprvé po svém návratu po zranění trefil Jan Buchtele – 4:1. Chvíli na to měl nejméně tři gólové příležitosti při svém povedeném střídání Robert Kousal.

Poslední slovo tak měl Lukáš Radil v 54. minutě. Ten zakončil rychlou akci celé pětky střelou nad Hoviho vyrážečku – 5:1. Kometa pak při přesilovce hrála power play, ale Dominik Hašek její šance vychytal.

Václav Sýkora (HC Eaton Pardubice): „Byl to zápas hraný v dobrém tempu, i když to nebyl příliš kontaktní hokej. Oproti utkání v Kladně jsme hráli lépe v útočné fázi, kde jsme byli produktivnější. Sice jsme dali pět branek, ale i tak jsme spálili dost šancí. Pořád se v naší hře ukazují určité chyby v obranné činnosti, na nich musíme zapracovat. Zápas to na přípravu i vzhledem k naší sestavě nebyl špatný.“

Ladislav Lubina (HC Kometa Brno): „Jsme rádi, že jsme si mohli olympijskou přestávku zpestřit zápasem s kvalitním týmem. Utkání nám ukázalo nedostatky v naší hře, na kterých musíme zapracovat, abychom se co nejlépe připravili na play out, které nás čeká. Střídání gólmanů bylo domluvené, chtěli jsme, aby si oba zachytali.“