24.1.2023

Šestá výhra v řadě! Dynamo vyloupilo Třinec

Série neporazitelnosti pokračuje! Dynamo prodloužilo šňůru výher na šest a Třinec porazilo ve Werk Aréně 4:0. Tým Radima Rulíka tak Slezanům vrátil poslední prohru 0:3 v enteria areně i s úroky a nadále vládne Tipsport extralize, nyní už o devět bodů.

Tipsport extraliga, 41. kolo, úterý 24.1.2023, Třinec, WERK ARENA

0:4
0:0, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 27:50 A. Musil (5/5), 44:07 Štetka (5/5), 52:09 Hyka (Sedlák; 5/5), 57:24 Sedlák (5/5). Rozhodčí: Hribik, Obadal – Lhotský, Zíka. Diváci: 4322. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 25:28 (11:6, 8:12, 6:10). Zblokované střely: 19:18. Hity: 7:4. Vhazování: 33:29. Průběh utkání: 0:4.
Oceláři Třinec: Mazanec – Doudera, Marinčin, Havránek, Jeřábek, Čukste, Roth – Svačina, Voženílek, Růžička – Daňo, Nestrašil, Hudáček – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Hrňa, Dravecký, Kurovský.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Kolář, Hrádek – Cienciala, Sedlák, Hyka – Štetka, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Mandát, A. Musil, Vondráček.

První třetina nabídla rychlý, atraktivní hokej, branku však nepřinesla. Do úvodu vstoupilo lépe Dynamo, které se po osmi vteřinách dostalo díky chybě Martina Marinčina z Třince, jemuž utekl puk, do velké šance. Útočník David Cienciala se ocitl sám před brankářem, gól ale nevstřelil.

Zbytek úvodní dvacetiminutovky však patřil spíše Třinci. Jeho tlak započal šancí Miloše Romana. Slovenský rodák byl ve skvělé pozici před Romanem Willem, pardubický gólman však svůj tým podržel a ze slotu ránu soupeře vychytal. Pasáž Ocelářů poté ještě doplnil svou střelou bývalý hráč Pardubic Daniel Voženílek.

Nátlak domácích se navíc prodloužil faulem Ciencialy. Muži Zdeňka Motáka tak měli poprvé v utkání možnost ukázat svou největší sílu, tedy přesilovky, jež využívají zhruba v 30 procentech případů. Své přednosti sice předvedli a mnoho šancí si utvořili, gól však nevstřelili. Největší příležitost měl na své hokejce útočník Marko Daňo, který se objevil před výrazně odkrytou brankou, jeho zakončení nicméně včas zastavil obránce Peter Čerešňák. Otevřít skóre měl za Východočechy možnost Tomáš Hyka. Devětadvacetiletý forvard z otočky převzal puk, ale v situaci sám před bránou selhal. Pardubice navíc nevyužily ani dvě nadcházející přesilovky v závěru.

Druhé dějství započalo slibnou střelou Tomáše Vondráčka z úhlu. Změna stavu se nicméně nekonala. Poté převzal iniciativu zase Třinec. Polský útočník Aron Chmielewski vybojoval kotouč v útočném pásmu soupeře a poslal ho na Vladimíra Draveckého, jeho tvrdou ránu z první sice kontroloval Will jen pohledem, do brány ale naštěstí nemířila.

Na tahu bylo Dynamo. Dlouhotrvající tlak od 25. minuty vyústil o tři minuty později v branku Adama Musila, který najel k pravému mantinelu a snažil se přihrávat. Jeho pokus sice byl zblokován, ale následná střela už ne. Pardubice se tedy dostaly do vedení.

Oceláři začali po trefě hostů tlačit a utvořili si několik slušných šancí. Will se ovšem překonat v žádném z případů nenechal. Pět minut před koncem se ještě do samostatného úniku dostal Tomáš Vondráček poté, co skvělým způsobem přečetl úmysl třineckých hokejistů, Mazance však překonat nedokázal. Gólman Slezanů se blýskl ještě jedním spektakulárním zákrokem a to tváří v tvář Mateji Paulovičovi, jehož střelu do protipohybu lapačkou zachytil.

V poslední třetině odhalili muži Radima Rulíka slabinu protivníka v dnešním zápase, jíž byla rozehrávka, a začali tak urputně napadat. Nejdříve donutili k chybě Patrika Hrehorčáka, jehož křižný pas se nedostal k žádnému z jeho spoluhráčů, nýbrž k úplně volnému Pavolu Štetkovi. Mladý devatenáctiletý talent zkontroloval postavení gólmana a z mezikruží následně chladnokrevně zakončil.

V 53. minutě využil další hrubky Lukáš Sedlák, předal kotouč Tomáši Hykovi a rodák z Mladé Boleslavi se ve svém nájezdu nemýlil a navýšil tedy stav na 3:0. Bývalý hráč Philadelphie zužitkoval ztrátu obhájců titulu ještě jednou a to necelé tři minuty před závěrem, kdy přidal do svých bodových statistik vedle asistence také gól. Dynamo si tak především díky famózní třetí třetině odváží ze Slezska cenné tři body za pohodlné vítězství 4:0.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že jsme viděli kvalitní a vyrovnané utkání. Oba týmy ztrácely a zároveň z hlediska šancí na tom byly oba celky podobně. Rozhodoval výborný Will, který zneškodnil všechny střely Třince, a také naše produktivita. Chyby se dají předpokládat, což ovšem neznamená, že bychom se je neměli snažit co nejvíce eliminovat.“