2.4.2023

Pardubice vstoupily do semifinále s Třincem vítězně

Dynamo ve vyřazovacích bojích pokračuje na vítězné vlně, před vyprodanou enteria arenou úspěšně začalo sérii s Oceláři. O první dvě branky se v úvodní třetině postaral po návratu po trestu Lukáše Sedlák. Ve druhé třetině vrátil domácím dvoubrankové vedení po brejku Lukáš Radil. Východočeši museli o výhru bojovat do posledních vteřin, zisk prvního bodu pečetil gólem na 4:2 Tomáš Zohorna.

Tipsport extraliga, SF1, neděle 2.4.2023, Pardubice, enteria arena

4:2
2:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 10:29 Sedlák (Košťálek, Cienciala; 5/4), 16:10 Sedlák (Košťálek; 5/5), 35:14 Radil (Kousal; 5/5), 59:56 Zohorna (5/5) – 29:24 Nestrašil (Smith, Kurovský; 5/5), 52:08 Marcinko (Nestrašil, Růžička; 5/4). Rozhodčí: Cabák, Jeřábek – Axman, Rampír. Diváci: 10194. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 34:26 (15:7, 7:9, 12:10). Zblokované střely: 21:16. Hity: 6:4. Vhazování: 38:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček.
Oceláři Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kaňák, Doudera, Adámek – Daňo, Voženílek, Růžička – Nestrašil, Vrána, Kurovský – Hudáček, Marcinko, Dravecký – Chmielewski, Roman, Hrňa.

První velkou šanci semifinálové série viděli fanoušci v páté minuty, po rychlém otočení hry se v individuální akci dostal Kousal do zakončení přes trojici protihráčů a z levého kruhu nastřelil vzdálenější tyč. První gólová radost propukla v enteria areně o tři minuty později, dlouho však nevydržela. Z pravé strany od modré vypálil Košťálek, v předbrankovém prostoru úspěšně dorážel Radil. Třinec však využil trenérskou výzvu a po přezkoumání situace nebyl gól uznán kvůli nedovoleném bránění brankáři. Dynamo se tak ujalo vedení až v 11. minutě, již po osmnácti vteřinách využilo svou první přesilovku. Ránu Košťálka od modré ještě Kacetl ramenem vyrazil, ale puk pohotově ze vzduchu dorazil z předbrankového prostoru Lukáš Sedlák – 1:0. Navrátilec po disciplinárním trestu se o šest minut později radoval znovu. Pardubičtí se dostali do úniku dva na jednoho, Lukáš Sedlák to vzal na pravé straně na sebe a zápěstím zakončil přesně nad pravý beton Kacetla – 2:0.

V úvodu druhé třetiny se dostal do samostatného úniku Růžička, stíhal ho Kousal a i s jeho přispěním si Will s první větší šancí Třince v zápase poradil. Ve 28. minutě se Pardubice udržely v pásmu, po vybojovaném puku v rohu Cienciala nahodil puk před bránu, Sedlákovi se ho však nepovedlo v tísni trefit ideálně. Tlak pokračoval, Zohorna se uvolnil na pravé straně, nahrál Kolářovi, jenž střelou tahem orazítkoval brankovou konstrukci. V polovině duelu Oceláři snížili, získali puk na mantinelu, od modré poslal kotouč na Willa Smith a před bránou byl úspěšný Andrej Nestrašil, jenž i zády k brance dokázal zasunout puk mezi tři tyče – 2:1. Ve 35. minutě sice Zohorna prohrál vhazování ve vlastním pásmu, ale Radil svým rychlým startem na kotouč vypíchl puk do středního pásma, kde se ho ujal Kousal, jenž ho naservíroval zpět Lukáši Radilovi před odkrytou bránu – 3:1.

Na začátku třetího dějství Pardubice ubránily druhé oslabení, a to s velkou zásluhou Romana Willa, jenž vytáhl parádní zákrok proti zakončení z pravé strany. Také Dynamo mělo možnost skórovat v početní výhodě, první přesilovková formace usadila v pásmu a kombinací připravila dobrou pozici pro střelu z první Říčkovi, ten však z levého kruhu pálil přímo do hrudi Kacetla. Třetí nabídnutou přesilovku už Třinec dokázal v 53. minutě rychle potrestat, po vyhraném vhazování předvedli hosté povedenou souhru, na jejímž konci byl po nahrávce Nestrašila z pravé strany před bránou Tomáš Marcinko – 3:2. Východočechy tak čekal náročný závěr utkání, Oceláři sáhli dvě a půl minuty před koncem ke hře bez brankáře a vytvořili si tlak. Ten však domácí dokázali ustát a první výhru v sérii pečetil trefou do odkryté brány čtyři vteřiny před koncem Tomáš Zohorna – 4:2.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „V zápase nám pomohlo, že se nám v první třetině povedlo odskočit a pak už jsme to zvládli až do konce. Ale s přibývajícím časem to bylo víc a víc vyrovnané, ve třetí třetině měl Třinec tlak a my jsme měli trochu štěstí, že jsme to uhráli tak, jak se nám to nakonec podařilo.“