12.4.2023

Dynamo porazilo Třinec 5:3! O postupujícím rozhodne sedmý zápas

Napínavý šestý zápas přinesl vyrovnání série! Dynamo porazilo Třinec 5:3 a o postupujícím do extraligového finále se tak rozhodne až v sedmém zápase. Zápas rozhodla především povedená první třetina, ve které se postupně prosadili Ondřej Vála, Daniel Rákos a Tomáš Vondráček. Další branku poté přidal Tomáš Zohorna a pojistku do prázdné brány zařídil Lukáš Radil. Prodej vstupenek na páteční rozhodující zápas začíná už dnes 12.4. ve 21:00.

Tipsport extraliga, SF6, středa 12.4.2023, Třinec, WERK ARENA

3:5
0:3, 0:1, 3:1
Branky a nahrávky: 43:04 Smith (Hudáček, Marinčin; 5/5), 49:10 Hudáček (Čukste; 5/5), 53:27 Nestrašil (Marcinko, Růžička; 5/4) – 03:40 Vála (Kousal, Zohorna; 5/5), 04:42 Rákos (Čerešňák, Říčka; 5/5), 13:13 Vondráček (Košťálek, Paulovič; 5/5), 38:31 Zohorna (Kousal; 5/5), 58:57 Radil (Kousal; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Ondráček, Rampír. Diváci: 5400. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:28 (14:14, 2:9, 15:5). Zblokované střely: 24:20. Hity: 12:9. Vhazování: 28:34. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:5.
Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, Jeřábek, Čukste, Doudera, Adámek – Chmielewski, Marcinko, Růžička – Nestrašil, Roman, Kurovský – Hudáček, Voženílek, Daňo – Svačina, Dravecký, Hrňa.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář, Hrádek – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – A. Musil, Poulíček, Vondráček – Říčka, Rákos, Paulovič.

První třetina vyšla Dynamu na výbornou! Do vedení nejprve poslal Východočechy Ondřej Vála, jehož nahození od modré čáry propadlo až za rozhozeného Kacetla - 0:1. O minutu později se mohla početná skupina pardubických fanoušků radovat podruhé. Peter Čerešňák našel mezi kruhy volného Daniela Rákose a ten se přesnou střelou do pravého horního nemýlil - 0:2.

Ve 14. minutě bylo ještě veseleji. Střelu Jana Košťálka před Kacetlem tečoval Tomáš Vondráček a zařídil tím, že do druhé třetiny nastoupil Třinec se změnou v brankovišti. Ondřeje Kacetla nahradil Marek Mazanec.

Čtvrtou branku přidalo Dynamo na konci druhé dvacetiminutovky. Přečíslení tři na dva vyřešil Robert Kousal přesnou přihrávkou na Tomáše Zohornu a ten neměl problém poslat kotouč za přesouvajícího se brankáře - 0:4. O pár chvil později měl další branku na hokejce Tomáš Hyka, který se natlačil před Douderu a byl zcela osamocený před Mazancem, třinecký obránce se však stihl do souboje vrátit a zabránit tak páté brance.

Třinec přidal až ve třetí třetině. Na 1:4 nejprve snížil po povedené kombinaci Adam Smith a na rozdíl dvou branek poté přiblížil Oceláře deset minut před koncem šťastnou trefou Libor Hudáček - 2:4. Definitivně do zápasu pak vrátila Třinec branka Andreje Nestrašila, kterou zpětně uznali rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím - 3:4. Dynamo však nakonec uklidnil trefou do prázdné brány Lukáš Radil - 3:5.

Série se tak už v pátek přesune zpět do Pardubic. Vstupenky na rozhodující sedmý semifinálový zápas můžete kupovat už od dnešních 21:00!

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Povedl se nám vstup do zápasu a první dvě třetiny byly z našeho pohledu skvělé. Apelovali jsme na mužstvo, že kdybychom dostali v prvních minutách třetí třetiny gól, bude to ještě sakra těžké. A taky, že bylo. Uhájili jsme to týmovým výkonem. Myslím, že je úplně jedno, o kolik gólů to bylo, hraje se na vítězství. Strašně jsme si přáli vrátit tu sérii do Pardubic. Za výhru jsme moc rádi."