14.4.2023

Dynamo bere po jedenácti letech extraligovou medaili

Dynamo končí v sezóně před branami finále. V rozhodujícím sedmém semifinálovém utkání sice šlo zásluhou Petera Čerešňáka do vedení, Ocelářům se ale podařilo vývoj utkání otočit a vedení si pak pohlídat až do konce. Sen o titulu se nenaplnil, po jedenácti letech však bere Dynamo extraligovou medaili.

Tipsport extraliga, SF7, pátek 14.4.2023, Pardubice, enteria arena

1:2
1:1, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 08:30 Čerešňák (Mandát, Rákos; 5/5) – 11:05 Hrňa (Voženílek, Svačina; 5/5), 33:12 Čukste (Kurovský, Marcinko; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Hynek, Rampír. Diváci: 10194. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 32:16 (10:7, 7:6, 15:3). Zblokované střely: 39:14. Hity: 9:1. Vhazování: 32:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář – A. Musil, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Vondráček – Říčka, Rákos, Mandát.
Oceláři Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, Jeřábek, Čukste, Doudera, Adámek – Chmielewski, Marcinko, Růžička – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Dravecký, Roman, Kurovský – Svačina, Voženílek, Hrňa.

První střely utkání sice měl na svědomí Třinec, Dynamo ale brzy dostalo výhodu přesilové hry, ve které se ještě prosadit nedokázalo. Za Ondřeje Kacetla prošla až dělovka Petera Čerešňáka od modré čáry, kterou tak poslal Dynamo v deváté minutě do vedení - 1:0. Odpověď Ocelářů přišla ve 12. minutě. Daniel Voženílek našel před brankou zcela volného Erika Hrňu a ten dokázal procpat kotouč za Romana Willa - 1:1.

Opatrná druhá dvacetiminutovka nabídla spíše bojovný hokej, než brankové příležitosti. I přes to však dokázal Třinec otočit vývoj zápasu. Will měl zakrytý výhled, čehož využil Karlis Čukste a přesnou střelou do pravého horního rohu poslal Oceláře poprvé v zápase do vedení - 1:2.

Dynamo ještě na konci druhé třetiny dostalo k dispozici přesilovou hru, když třinecký Hudáček ostře atakoval Lukáše Sedláka. Východočechům se však početní výhoda nepodařila využít a do třetí třetiny tak vstupovali s jednobrankovou ztrátou.

Tu mohl smazat nejprve Tomáš Hyka. Pardubického útočníka ale tváří v tvář dokázal Kacetl vychytat. Třinecký brankář si poté poradil také s nebezpečnými střelami Petera Čerešňáka, Jana Mandáta a Jana Košťálka. V závěru ještě Dynamo zkusilo hru bez brankáře, při které Robert Kousal nastřelil tyč. Dvě vteřiny před koncem pak bylo nařízeno trestné střílení, které však Tomáš Hyka neproměnil. Dynamo tak na vytoužený titul ve sté sezóně klubu nedosáhlo. V ročníku 2022/2023 bere bronzové medaile.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Je strašná škoda, že to, co jsme ze sebe dokázali vymáčknout v té třetí třetině, se nám nepodařilo v prvních dvou. Tam jsme si představovali, že to z naší strany bude daleko živější a odvážnější. Vedli jsme, nechali jsme si ale dát dva góly. Hlavně tomu druhému se dalo předejít. Šli jsme do toho poté úplně po hlavě, hráči tam nechali všechno. V poslední minutě tyčka a vyvrcholilo to tím samostatným nájezdem, který jsme neproměnili. Musím ale říct, že Třinec byl skvělý. Byly to strašně vyrovnané zápasy, dnešní zápas tu sérii okopíroval. Ten závěr zvládl lépe Třinec, my mu gratulujeme k postupu a musíme to přijmout. Rozhodovaly drobnosti, Třinec je dost zkušený a dokázal toho využít."