3.4.2023

Dynamo podlehlo v druhém semifinálovém utkání Třinci 0:3

Vyrovnaná semifinálová série se přesune do Třince za stavu 1:1 na zápasy. Dynamo ve druhém zápase série nedokázalo navázat na úvodní vítězství a nenašlo recept na defenzivu Ocelářů. Třinec se naopak dokázal prosadit hned třikrát a zaslouženě si domů odváží první semifinálové vítězství.

Tipsport extraliga, SF2, pondělí 3.4.2023, Pardubice, enteria arena

0:3
0:1, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 17:49 Kaňák (Dravecký, Voženílek; 5/5), 39:06 Nestrašil (Růžička, Marcinko; 5/5), 41:48 Chmielewski (Hudáček; 5/5). Rozhodčí: Jaroš, Šír – Hynek, Špůr. Diváci: 10194. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 19:22 (6:8, 6:8, 7:6). Zblokované střely: 12:14. Hity: 16:6. Vhazování: 23:26. Průběh utkání: 0:3.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček.
Oceláři Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kaňák, Doudera, Adámek – Daňo, Marcinko, Růžička – Nestrašil, Vrána, Kurovský – Hudáček, Voženílek, Dravecký – Chmielewski, Roman, Hrňa – Svačina.

Do první výraznější příležitosti se dostal po Poulíčkově přihrávce Robert Říčka, jeho střelu z mezikruží však dokázal Kacetl vyrazit. Na třineckém brankáři následně ztroskotali také Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka. Na nedostatek práce si nemohl stěžovat ani Roman Will, který zvládl vyrazit nebezpečnou střelu Tomáše Marcinka i průnik Libora Hudáčka.

Na úvodní branku zápasu se tak čekalo do 18. minuty, kdy se k odraženému puku dostal třinecký Lukáš Kaňák, který se štěstím procedil kotouč za Romana Willa - 0:1. Dynamo mohlo odpovědět hned na začátku druhé třetiny, dorážka Lukáše Radila se však do branky přes hradbu těl nedostala.

Východočechům následně nevyšla přesilová hra, ve které navíc mohl navýšit třinecké vedení Marko Daňo, který ujížděl sám na Willa, pardubický brankář si ale zakončení mezi betony pohlídal. Skvělý obranný zákrok poté předvedl také Ondřej Vála, který na brankové čáře vykopl zakončení Ocelářů do prázdné brány.

Čtyřiadvacetiletý pardubický obránce mohl být hrdinou také na druhé straně. Kotouč z Válovy hole totiž vypadl Kacetlovi z lapačky a na Tomáše Zohornu zívala prázdná brána, třinecká obrana však zvládla vyřešit i tuto situaci a naopak využít svoji šanci. Chybu pardubické obrany potrestal nikým nehlídaný Andrej Nestrašil - 0:2.

Na rozdíl tří gólů pak zvýšil Třinec hned na začátku třetí třetiny. Až před pardubickou branku si sjel Aron Chmielewski a zakončil přesně nad Willovu vyrážečku - 0:3. Následně se dočkalo také Dynamo, branka Adama Musila však byla dosažena vysokou holí a nemohla tak být uznána. Blízko gólu byl poté také Lukáš Sedlák, jehož střela zapěstím skončila na horní tyčce.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „„Třinec zaslouženě vyhrál. První třetina byla opatrnější z obou stran, čekalo se, kdo vstřelí první gól. To určilo další ráz zápasu. Byť jsme se na to chystali, tak to vyšlo Třinci, který hrál výborně a obětavě. Strašně těžce jsme se přes něj dostávali. Z naší strany bych dnešní zápas řadil do kategorie nepovedených, Třinec zaslouženě bral vítězství."