11.12.2022

Dynamo vyšlo střelecky naprázdno a třetí skalp Třince v sezoně nepřidalo

Hokejisté Pardubic nestačili ve 28. kole Tipsport extraligy na Třinec. Oceláře poslal v první třetině do vedení Erik Hrňa. Dynamo si vytvořilo hned několik gólových šancí, ale Marka Mazance ani jednou nepřekonalo. V závěru utkání zkusili domácí risk bez brankáře, ale Třinec dvěma brankami do prázdné branky rozhodl o výhře 0:3.

Tipsport extraliga, 28. kolo, neděle 11.12.2022, Pardubice, enteria arena

0:3
0:1, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 11:05 Hrňa (Haas; 5/5), 57:48 Růžička (5/5), 58:41 Doudera (5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Lhotský, Svoboda. Diváci: 9053. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 26:28 (9:11, 10:9, 7:8). Zblokované střely: 29:9. Hity: 7:4. Vhazování: 22:28. Průběh utkání: 0:3.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Bučko, Hrádek, Chabada – Říčka, Zohorna, Hyka – Cienciala, Kousal, Radil – Lichtag, A. Musil, Vondráček – Paulovič, Poulíček, Matys.
Oceláři Třinec: Mazanec – Čukste, Jeřábek, Havránek, Marinčin, Doudera, Zahradníček – Daňo, Marcinko, Růžička – Svačina, Voženílek, Kurovský – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Lyszczarczyk, Haas, Hrňa.

Dynamo vstoupilo do utkání s Třincem s několika změnami v sestavě. Tomáš Hyka se vrátil do prvního útoku, kde nastoupil s Tomášem Zohornou a Robertem Říčkou. Úderná dvojice Robert Kousal – Lukáš Radil se přesunula do druhé formace. Do svého prvního extraligového zápasu v kariéře nastoupil útočník Jakub Lichtag.

Pardubice poprvé zahrozily hned ve druhé minutě, kdy Marka Mazance prověřili svými střelami Cienciala s Radilem. V dalším střídání tohoto útoku ujel Lukáš Radil sám na branku, ale jeho střela skončila mimo.

Následně poprvé zahrozili také Oceláři. Růžička dvakrát dorážel na brankovišti, Romana Willa ale nepřekonal.

Druhý útok si i v dalším střídání vypracoval velkou šanci, Cienciala našel přesnou přihrávkou v ideální pozici Radila, který ovšem zamířil pouze do boční sítě. O chvíli později přihrával z podobné pozice Vondráček Paulovičovi, jehož střelu vyrazil Mazanec.

V polovině první dvacetiminutovky se dostali hosté do obrovské šance. Chmielewski v přečíslení dvou na jednoho předložil z otočky puk Romanovi, který mohl zamířit do poloodkryté klece. Roman Will se ale skvěle přesunul a skvělým zákrokem lapačkou podržel svůj tým.

Další šanci už ale hosté využili. Oskar Haas po přechodu modré čáry vystřelil, puk vypadl Willovi z výstroje a Erik Hrňa důslednou dorážkou poslal Třinec do vedení – 0:1.

Dynamo mohlo vyrovnat v přesilové hře, ale Hyka ve velké šanci neuspěl.

Na prahu druhé části měl další velkou šanci Radil, který byl po Kousalově přihrávce v dobré střelecké pozici mezi kruhy, ale Mazance nepřekonal.

I v dalších minutách bylo Dynamo v tlaku a trávilo hodně času v útočném pásmu, další vážnější šance ale nepřišly. Nápor zbrzdilo až vyloučení Hrádka, oslabení ale domácí zvládli bravurně.

Početní výhody si zahrály také Pardubice, ale žádná vážnější šance z nich nevyplynula. Ve druhé dvacetiminutovce diváci v enteria areně gól neviděli.

Stejně jako v prvních dvou třetinách, také do té třetí vlétlo Dynamo aktivně a hned v prvním střídání měl šanci Kousal, který do třetí části nastoupil zpět po boku Zohorny a Radila.

Ve 45. minutě si právě tato formace vytvořila v útočném pásmu obrovský tlak, Košťálek ani Kousal ale Mazance neprostřelili.

V polovině třetí části našel Radil střílenou přihrávkou Košťálka, jehož teč v dobré pozici skončila vedle branky. Chvíli poté střílel z mezikruží Říčka, jeho tvrdou střelu Mazanec vyrazil a zblokovanou dorážku Pauloviče chytil do lapačky.

Právě Paulovič poté vletěl do útočného pásma a po kličce tvrdě střílel z osy hřiště. Mazanec si i s tímto pokusem poradil.

Dynamo zkusilo dvě a půl minuty před koncem risk bez brankáře. Tentokrát ale nevyšel, naopak, postupně se do prázdné branky trefili Martin Růžička a Milan Doudera, čímž bylo o osudu utkání rozhodnuto. Oceláři zvítězili v Pardubicích 0:3.

Richard Král (asistent trenéra, HC Dynamo Pardubice): „Třinec podal výborný výkon směrem do defenzivy, obrovská bojovnost a obětavost, velké množství zblokovaných střel, výborný Marek Mazanec v brance. Těžko se nám tam dostávalo a když jsme se tam dostali, tak to chytil gólman. Dneska to z naší strany nebylo úplně optimální, ale určitě na tom má podíl ten výkon Třince. Hrozně těžko jsme se dostávali přes střední pásmo, které měli výborně zvládnuté. Musíme se z toho poučit do dalších zápasů a naučit se dávat góly.“