18.9.2022

Dynamo opět zvládlo prodloužení! Atraktivní duel rozhodl Tomáš Dvořák

Všech 9085 fanoušků, kteří si našli cestu na první domácí zápas Dynama v nové sezóně, rozhodně nemohlo litovat! Pardubice v atraktivním zápase s úřadujícím mistrem z Třince třikrát zvládlo dotáhnout vedení a utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém rozhodl o dvou bodech pro Dynamo obránce Tomáš Dvořák!

Tipsport extraliga, 2. kolo, neděle 18.9.2022, Pardubice, enteria arena

4:3p
2:2, 0:1, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 05:27 A. Musil (Říčka, Košťálek; 5/4), 17:06 Čerešňák (Radil, Zohorna; 5/4), 46:47 A. Musil (Košťálek, Čerešňák; 5/5), 01:20 Dvořák (Paulovič; 3/3) – 04:48 Daňo (Marinčin, Marcinko; 5/4), 12:59 Marcinko (Nestrašil, Růžička; 5/4), 39:37 Hrehorčák (Chmielewski, Doudera; 5/5). Rozhodčí: Hribik, Vrba – Kis, Lučan. Diváci: 9085. Vyloučení: 4:6. Využití: 4:4. Střely na branku: 29:24 (12:10, 7:9, 9:5). Zblokované střely: 25:9. Hity: 12:9. Vhazování: 28:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Radil, Zohorna, Hyka – Říčka, Kousal, A. Musil – Paulovič, Poulíček, Rohlík – Koffer, Rákos, Urban.
Oceláři Třinec: Mazanec – Doudera, Marinčin, Čukste, Adámek, Jeřábek, Ročák – Daňo, Marcinko, Růžička – Voženílek, Hudáček, Nestrašil – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Dravecký, Lyszczarczyk, Svačina.

Jako první zahrozil ve čtvrté minutě hostující Třinec, když přesnou přihrávku na modrou čáru dostal Čukste, proti kterému musel Roman Will předvést skvělý zákrok lapačkou. V následné přesilové hře už se Oceláři mohli radovat. Po nepřehledné situaci v brankovišti se jako první k puku dostal Marko Daňo a překonal bezmocného Willa - 0:1.

První přesilovou hru však dokázalo využít také Dynamo! Ihned po buly pálil Robert Říčka, jehož střelu dorazil do poloodkryté branky Adam Musil - 1:1. O tři minuty později se musel opět vytáhnout Roman Will, který předvedl fantastický zákrok proti dorážce třineckého Daňa.

Vedení následně vrátil Třinci další využitou přesilovou hrou Tomáš Marcinko, který stejně jako Daňo využil nepřehledné situace před brankou a úspěšnou dorážkou překonal Willa podruhé - 1:2. Vyrovnání mohl naopak v pardubické přesilovce zařídit Paulovič, proti jeho střele však vytáhl skvělý zákrok Mazanec, který se stihl přesunout a vyrazit střelu ramenem.

Přesilovkový tlak Dynama pokračoval, obě speciální formace Dynama uzamkly Třinec v obraném pásmu a Peter Čerešňák bombou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2.

Na začátku druhé třetiny naopak zatlačil Dynamo při dvojnásobném oslabení Třinec. Do velkých šancí se dostali především Růžička s Marinčinem, oba však ztroskotali na skvělém Willovi. Přesilové hry byly nadále hlavní zbraní obou týmů a také Dynamo v té své několikrát zahrozilo.

Vrátit Třinci vedení mohl následně Libor Hudáček, který se řítil sám na pardubickou branku, zkusil forhendovou kličku, kterou však Roman Will skvěle vystihl a lapačkou zamezil slovenskému útočníkovi ve skórování.

Ocelářům se nakonec však přeci jen podařilo odskočit do vedení. V čase 39:37 Aron Chmielewski našel před brankou dobře postaveného Patrika Hrehorčáka, který se střelou do levého horního rohu nemýlil - 2:3.

Vyrovnáno mohlo být nejprve po necelých pěti minutách třetí třetiny opět v přesilové hře. Střela Mateje Pauloviče se od tyčky odrazila do betonu Mazance, od kterého doklouzala jen těsně vedle levé tyče třinecké branky. Srovnat stav se podařilo o pár minut později. Mazanec neudržel Košťálkovu ránu od modré čáry a Adam Musil neměl problém dorazit puk do branky - 3:3.

Úžasný zákrokem poté zamezil Dynamu ve vedoucí brance Mazanec, který po vzoru Dominika Haška vykryl prostor u pravé tyče a zabránil tak první pardubické formaci ve skórování. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém se čekalo na první šanci do druhé minuty, kdy rozhodl o výhře Dynama Tomáš Dvořák!

Marek Zadina (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): „Viděli jsme velmi dobrý zápas. Narazily na sebe silné týmy a bylo znát, že Třinec první zápas prohrál. Bylo super, že jsme vždycky dotáhli a dali jsme góly z přesilovek. Poté jsme se dostali do nekomfortní situace, kdy jsme prohrávali 2:3, pořád jsme ale věřili, že náš tým má charakter a sílu. Udělali jsme nějaké korektury ve hře, museli jsme to zjednodušit, více se tlačit do brány a více hrát přes obránce, což se nám podařilo a dali jsme gól na 3:3. Chtěl bych poděkovat klukům, že se nevzdali a opět ukázali charakter a našli sílu otočit ten zápas. Bereme skvělé dva body."