29.1.2022

Dorostenci porazili Motor a zvýšili náskok v čele tabulky

Zápas prvního s druhým týmem tabulky skupiny zvládli dorostenci Dynama na výbornou. Zejména díky bezchybně zvládnuté třetí třetině porazili Motor 4:0 a připsali si už šesté vítězství v řadě. Dvě branky vstřelil Dominik Dostál, v brance tým podržel Lukáš Matěcha.

Extraliga dorostu, 12. kolo, sobota 29.1.2022, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

4:0
1:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 13:29 Pilař (Kaštánek; 5/5), 32:14 Turena (Kaštánek, Novák; 5/5), 55:41 Dostál (Kučera, Fiala; 5/5), 58:27 Dostál (Šmerda, Fiala; 5/3). Rozhodčí: Vepřovský – Roischel, Šesták. Diváci: 120. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Průběh utkání: 4:0.
Dynamo Pardubice: Matěcha (Antoš) – Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Straka, Kaštánek – Kantor, Hiemer, Dostál, Pilař, Fiala, Pražan, Novák, Turena, Vrba, Kučera.
České Budějovice: Cinka (Schacherl) – Kubík, Bednařík, Willmann, Váňa, Šíma, Schmidtmayer, Fábera, Gřegořek – Aulický, Kotalík, Schuppler, Šimon, Strnad, Humeník, Lukeš, Hoch, Drančák.

Dorostenci Dynama se v zápase prvního týmu s druhým, skupiny o postup do play-off extraligy dorostu, střetli s Českými Budějovicemi. Zápas o šest tabulkových bodů začal ve velmi dobrém tempu. Opticky aktivnější byli v první části hosté. Ani jednu ze svých šancí ale nedokázali využít a tak přišel trest. Vít Pilař se ve 14. minutě dostal ke střele z levého kruhu a puk propadl brankáři Cinkovi mezi výstrojí až do branky – 1:0.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe Dynamu, které svého soupeře přehrávalo a více se tlačilo do zakončení. Odměnou byl krátce po polovině zápasu druhý gól v síti Jihočechů, o který se ve skrumáži před brankou postaral Milan Turyna. V závěru druhé dvacetiminutovky se začali znovu více prosazovat i hosté, kteří měli také možnost přesilovky, ale gólu se nedočkali.

Třetí perioda začala přenesenou přesilovou hrou Motoru. Dynamo ji ale zvládlo ubránit a poté samo udávalo tempo hry. Hosté se už nedostávali do tolika šancí jako předtím, ale když už ano, byli velice nebezpečné a zápas byl dlouhou dobu otevřený. Až v 56. minutě se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Cinkou Dominik Dostál a trefou na 3:0 definitivně rozhodl o osudu utkání.

Domácí si udělali radost ještě jednou. V přesilové hře 5 na 3 zakončil krásnou kombinaci do prázdné brány Dominik Dostál a svým druhým gólem upravil konečný stav utkání na 4:0.

Dorostenci Dynama porazili Motor 4:0, připsali si šestou výhru v řadě a na svého soupeře z jihu Čech mají v tabulce náskok šesti bodů.

Jiří Fibiger (HC Dynamo Pardubice): "Po první třetině jsme měli v kabině ke klukům nějakou řeč, protože soupeř byl v první třetině lepší. Potom si myslím, že jsme od druhé třetiny hru vyrovnali a za stavu 2:0 jsme se dostávali do lepších akcí a šancí, takže jsme potom už byli jistější na puku a dohráli jsme to dobře."

Milan Dančišin (HC Motor České Budějovice): "Souhlasím s trenérem domácích. První třetinu jsme byli lepší, ale nedali jsme gól, po vlastní hloupé chybě naopak dostali. Potom jsme dostali na 2:0 a třetí třetinu si domácí pohlídali. Dali nám krásný gól v přesilovce 5 na 3, gratuluju jim k vítězství, za třetí třetinu si zasloužili vyhrát."