30.9.2021

Dorostenci po dvou prohrách zabrali! Rozhodly až nájezdy

Dorostenci Dynama dokázali po dvou prohraných zápasech udolat České Budějovice. Utkání, ve kterém Dynamo dvakrát vedlo, došlo až do samostatných nájezdů, ve kterých se dokázaly Pardubice dvakrát prosadit a upravit skóre na konečných 3:2.

Extraliga dorostu, 7. kolo, čtvrtek 30.9.2021, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

3:2sn
1:1, 1:1, 0:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 13:51 Lejdar (Kučera, Šmerda), 33:06 Hiemer – 16:40 Humeník (Kotalík, Willmann), 34:25 Vachun (Šimon, Hohenberger). Rozhodčí: Kratochvíl – Kopecký, Roischel. Diváci: 81. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Šmerda, Holec, Dvořák, Maštalíř, Hemský, Kaštánek, Oliva – Hiemer, Lejdar, Kučera, Jedlička, Svoboda, Pražan, Fiala, Dostál, Vrba, Pilař.
České Budějovice: Cinka – Vachun, Willmann, Fábera, Lukáš, Váňa, Gregořek, Schmidtmayer – Humeník, Hohenberger, Šimon, Kotalík, Strnad, Drančák, Postl, Aulický, Lukeš.

Začátek zápasu nám nepřinesl spoustu zajímavých situací až do šesté minuty, kdy svou šanci nedokázal využít Schmidtmayer, jeho střelu Matěcha schoval mezi betony. První velká šance Dynama přišla o pár minut později, kdy se v přesilové hře pokusil prosadit Holec, ten však mířil pouze do výstroje Cinka. Gól přišel až ve 14. minutě kdy se po tlaku Dynama a dobré kombinaci ke střele dostal Ludvík Lejdar, jenž svou ranou nad beton Cinka zařídil Pardubicím vedení. Zanedlouho dokázaly Budějovice srovnat stav z hokejky Matyáše Humeníka, který po přihrávce Kotalíka k pravé tyči vyrovnal na konečný stav po první třetině na 1:1.

Druhá část začala podobně jako první - a to velice opatrně. A tak první velká šance přišla od budějovického Strnada, který se po rychlé otočce hned po vhazování dostal ke střele, Matěcha této střele dokázal zabránit, když puk schoval mezi své betony. Dynamo poté díky dobrému napadání budějovických obránců získalo puk, ale střela Dostála mířila kousek vedle Cinkovy brány. Gól přišel až v 34. minutě, kdy Dynamo využilo chybnou rozehrávku obránců Budějovic, konkrétně Filip Hiemer dokázal po nájezdu vystřelit nad pravý beton a zařídit při vlastním oslabení Dynamu vedení. Budějovice na to dokázaly opět bleskově odpovědět, střelou k pravé tyči srovnal na 2:2 Dominik Vachun.

Poslední třetina zápasu nám nabídla pár zajímavých šancí, například se důležitým zákrokem vyznamenal Matěcha, ten musel pokrýt střelu osamoceného Humeníka. Další, tentokrát budějovickou, šanci si vytvořil Vachun, který dostal prudkou přihrávku do prázdného prostoru před bránou, tu si však nedokázal dobře zpracovat. Třetí třetina nám tak žádný gól nepřinesla, a tak muselo rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy.

V prodloužení jsme vyloženou šanci neviděli, a tak musely jít na řadu samostatné nájezdy. V těch až do čtvrté série byli úspěšní pouze brankaři, smůlu dokázal prolomit až Dominik Kučera, kterému důvěru trenéra proměnil v gól. Hned poté se však dokázal prosadit i budějovický Samuel Drančák, jenž tak udržel naděje Motoru. Úspěšnou sérii nájezdů uzavřel Tadeáš Pražan, ten tak zařídil vítězství Dynama 3:2 po samostatných nájezdech.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Velice upracované utkání, teď jsme tři zápasy prohráli, takže jsme potřebovali získat nějaké body. Vybojovali jsme dva, samozřejmě tři by byly příjemnější, ale dva bereme."