11.1.2024

Pátá výhra v řadě pro juniory! Tentokrát si vyšlápli na Litvínov

Pardubickým juniorům se v Litvínově vyvedla první třetina, při které si dokázali vytvořit tříbrankový náskok. Domácí celek ještě ve stejné periodě snížil o gól a po bezbrankové druhé třetině pak pět minut před koncem zápas zdramatizoval brankou na 2:3. Dynamo si však náskok pohlídalo a bere tak pátou výhru v řadě.

Extraliga juniorů, 13. kolo, čtvrtek 11.1.2024, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky

2:3
1:3, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 19:18 Postl (Svoboda, Maštalířský; 5/4), 55:05 Tůma (Svoboda, Maštalířský; 5/5) – 07:00 Fiala (Novotný, Burda; 5/4), 13:57 Novotný (Burda, Gromadzki; 5/5), 16:41 Kalužík (Jaša, Hebek; 5/4). Rozhodčí: Valda, Červenka – Štěpánek, Dědek. Diváci: 90. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 27:16. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Litvínov: Kubík (20. Stránský) – Soušek, Kladivo, Kubíček, Prokeš, Cipko, Vyhlídal, Werner – Dej, Postl, Svoboda, Bednařík, Vopat, Tůma, Dohnal, Čech, Horský, Maštalířský, Ducháček, Scafari.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Rájek, Vápeník, Hebek, Kaštánek – Yevtiekhov, Helikar, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Pilař, Novotný, Jaša, Krčál.

Pardubice do zápasu vstoupily aktivně a hned v 7. minutě dokonce dostaly k dispozici početní výhodu, kterou nenechaly nevyužitou. Do útočného pásma projel Burda, jenž zadovkou našel Novotného, který posléze poslal kotouč na volného Adama Fialu na levém kruhu a ten přímou čarou zakončil ke vzdálenější tyči – 0:1. Zanedlouho přišla další početní výhoda, po jejímž konci Pardubice udržely tlak a přidaly i druhou branku. Burda našel v předbrankovém prostoru Adama Novotného, který nasměroval puk přesně mezi betony litvínovského gólmana – 0:2. Dynamu ovšem góly ještě nestačily a při další přesilové hře vsítily další. Z pravého kruhu nasměroval Jaša puk na Tadeáše Kalužíka najíždějícího si před bránu, a právě on poslal kotouč k pravé tyči odkryté klece – 0:3. Na závěr první periody dostal i Litvínov výhodu přesilové hry a náležitě ji využil. Ondřej Postl dostal pěknou přihrávku na pravou stranu od Svobody a zamířil přesně k tyči Vilémovy brány – 1:3.

Prostřední část utkání byla gólově klidnější než ta předchozí, ale naopak mohli diváci v Litvínově sledovat hned několik vyloučení a například i střídání brankářů ze strany domácího celku. Ani jeden z týmů však gól nepřidal a Pardubice si tak mohly jít do kabin odpočinout za stálého dvoubrankového vedení.

V závěrečné třetině měl pak Litvínov několik zajímavých šancí, z nichž jednu také pět minut před závěrečnou sirénou využil. Svoboda vjel s pukem na holi do útočného pásma, následně poslal křižnou přihrávku do předbrankového prostoru, kde již stál připravený Lukáš Tůma a zametl puk k pravé tyči za pardubického gólmana – 2:3. Po tomto zdramatizování utkání si Litvínov vzal oddechový čas a po něm zkusil risk hry bez brankáře. Pardubice si ale výhru pohlídaly a po zápase s Chemiky si tak odváží další tři body do tabulky boje o play-off.