2.2.2024

Pardubičtí junioři si v závěru zápasu nechali utéct dvoubrankové vedení. Nakonec padli po nájezdech

Pardubičtí junioři hostili v rámci dvacátého kola tabulky poražených o postup do play off Litvínov. Dobrý vstup do zápasu předvedli domácí, kteří se po první třetině dostali bezpečně do dvoubrankového vedení. V prostřední části zápasu začali lépe hosté, kteří dokázali srovnat, ale dva góly Dynama v posledních dvou minutách znamenali opětovné vedení Pardubic o dvě branky. V závěru zápasu si Dynamo nechalo vzít dvoubrankové vedení, kdy následně došel zápas do samostatných nájezdů, ve kterých mohl slavit Litvínov.

Extraliga juniorů, 20. kolo, čtvrtek 1.2.2024, Pardubice, enteria arena

4:5sn
2:0, 2:2, 0:2 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 14:09 Pilař (Štěpánek, Yevtiekhov; 5/5), 18:27 Fiala (Pavlata, Kalužík; 5/5), 38:05 Helikar (Kubánek, Jaša; 5/5), 39:09 Hebek (Kalužík; 5/5) – 21:51 Slavík (Dej, Vopat; 5/5), 36:49 Starý (5/5), 40:38 Vopat (Maštalířský, Hora; 5/4), 52:39 Maštalířský (Slavík, Dej; 5/5), rozh. náj. Bednařík. Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Hájková, Jiruška. Diváci: 60. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 49:46. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Rájek, Švec, Hebek, Kaštánek – Yevtiekhov, Pavlata, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Macek, Pilař, Novotný, Jaša, Helikar.
Litvínov: Kubík – Kladivo, Kubíček, Prokeš, Cipko, Hora, Vyhlídal – Starý, Postl, Slavík, Čech, Peroutka, Vopat, Dej, Maštalířský, Bednařík.

Pardubičtí junioři vstoupili lépe do zápasu a již v první minutě se mohlo měnit skóre. Bohužel pro Dynamo nedokázal Fiala tečovat rychlý kotouč z rohu hřiště za Kubíkovi záda. První branka zápasu přišla až v patnácté minutě poté, co Vít Pilař dostal přihrávku před branku od Štěpánka a přesně našel mezeru ve výstroji litvínovského gólmana – 1:0. Dynamo dále tlačilo na obranu Litvínova, což přineslo ovoce v devatenácté minutě, kdy se do útočné třetiny vydal první pardubický útok. Na samém počátku byl Kalužík, kterému se rychlou přihrávkou podařilo najít na pravém kruhu volného Pavlatu, který z první poslal puk na Adama Fialu, jenž poslal kotouč do odkryté branky – 2:0.

Lepší vstup do prostřední části zápasu se naopak povedl Litvínovu, který snížil již ve dvaadvacáté minutě. Mohl za to Jan Vopat, jenž se díky rychlému útoku a přihrávce Deje dostal do šance, při které vsítil kontaktní gól – 2:1. V sedmatřicáté minutě se dokonce Litvínovu podařilo srovnat, když Martin Starý využil chybu Hebka a poslal puk za záda Viléma – 2:2. Dynamo následně začalo hrát lépe, což se ihned projevilo. Kubánek se ihned po vhazování dostal ke kotouči, který poslal na branku Kubíka. Jeho střela sice neprošla za záda litvínovského gólmana, ale následná dorážka Jana Helikara již znamenala třetí branku Pardubic – 3:2. Čtvrtou branku přidalo Dynamo v posední minutě třetiny poté, co Kalužík našel před brankou volného Tomáše Hebka, jenž přidal čtvrtý gól Dynama – 4:2.

Podobně jako ve druhé třetině vstoupil do třetí části zápasu lépe Litvínov, který již v první minutě snižoval z hokejky Jana Vopata, jenž si po delším pobytu v útočné třetině převzal kotouč od Maštalířského a zavěsil za záda Viléma – 4:3. Litvínov byl lepší ve třetí třetině, což zpečetil vyrovnávací gól z třiapadesáté minuty, když rychlý protiútok rozjel Slavík, jenž adresoval přesnou přihrávku na Matěje Maštalířského, jehož přesné zakončení znamenalo prodloužení – 4:4.

V tom se do největší šance probojoval Fiala, který si na polovině hřiště převzal kotouč, se kterým se dostal až do prostoru mezikruží, odkud vyslal tvrdou ránu do břevna. Rozhodnout tak museli samostatné nájezdy, ve kterých jediný zářez připsal litvínovský Jakub Bednařík, jenž již v prvním nájezdu rozhodl o vítězství svého celku – 4:5.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice) – „Povedl se nám vstup do utkání, kdy jsme vlastně vedli 2:0 a celkově ta první třetina se nám líbila. Potom nevím, z jakého důvodu jsme přestali hrát a dělat věci, které fungují. Následně jsme pustili soupeře na koně, ale naštěstí jsme hned korigovali výsledek na 4:2. Bohužel jsme poté udělali faul, který soupeře opět nakopl pětiminutovou přesilovkou, která se mu podařila využít. V závěru jsme již nehráli jako tým a následné nájezdy jsou loterie. Každopádně gratuluji soupeřovi.“

Martin Tvrzník (HC Litvínov) – „Nám se to hodnotí dobře. Teď se s tím hodně pereme a nedaří se nám poslední zápasy, takže pro nás jsou dva body naprosto výborné. Dvakrát jsme se dokázali vrátit z dvoubrankové ztráty, takže i pro kluky do kabiny je obrovsky důležité to, že to nepoložili. Pro nás jsou to dnes zlaté body.“