21.9.2022

Pardubice B Na Lapači nedotáhly jednogólové manko

Dynamo B sehrálo na ledě lídra tabulky Chance ligy až do posledních minut dramatický duel, ani přes závěrečný tlak se však na vyrovnání nedosáhlo a naopak Vsetín gólem na 3:1 do prázdné branky pečetil své vítězství.

Chance liga, 3. kolo, středa 21.9.2022, Vsetín, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 17:55 Klímek (Ondračka, Rob; 5/5), 38:09 Berger (Rob, Říha; 5/5), 58:34 Rob (Zhukov; 5/5) – 20:35 Rákos (Urban, Půhoný; 5/3). Rozhodčí: Hucl, Mejzlík – Dědek, Pěkný. Diváci: 2043. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 38:34 (6:10, 18:10, 14:14). Zblokované střely: 11:6. Vhazování: 28:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Vsetín: Zhukov – Němec, Kajínek, Smetana, Ondračka, Hryciow, Říha, Voženílek – Jenyš, Lichanec, Hořanský – Klímek, Klhůfek, Rob – Jonák, Přikryl, Sihvonen – Berger, B?rzi?š, Bláha.
Dynamo Pardubice: Klouček – Sýkora, Zdráhal, Nedbal, Kaštánek, Bučko, Drtina – Urban, Rákos, Lichtag – Koffer, Matys, Půhoný – Rouha, Herčík, Turek – Zeman, Pochobradský, Rohlík.

Pardubičtí nevstoupili do zápasu 3. kola Chance ligy ideálně, hned v první minutě si Vsetín vypracoval gólovou příležitost. Hořanský poslal kotouč ve středním pásmu na útočnou modrou, kde si jej převzal Jenyš a mohl připravit tutové zakončení Lichancovi, celou akci uhasil hostující obránce. Valaši byli nadále v úvodu aktivnějším celkem, další vážnější šanci si však nevypracovali a Dynamo postupně srovnalo tempo hry, s žádnou ze střel však neměl Žukov vážnější problém. Ve 13. minutě hru ozvláštnila bitka mezi Lichtagem a Hryciowem, v níž pardubický útočník přetáhl svému soupeři dres přes hlavu. Dobrý zákrok musel Klouček vytáhnout proti zakončení Ondračky, kterého pasem přes šíři pásma uvolnil Sihvonen. Valaši v 18. minutě otevřeli skóre utkání, využili chyby soupeře ve středním pásmu, Rob posunul kotouč na Ondračku, ten ho z pravé strany při přečíslení dvou na jednoho poslal žabičkou na Daniela Klímka, jenž úspěšně zakončil z první – 1:0.

Východočeši ještě v závětu první periody zabrali, vybojovali si dva fauly soupeře, které potrestali po třiceti sedmi vteřinách druhé části. Při přesilovce pět na tři si Urban vyměnil puk za brankou s Půhoným a následně ho poslal na v předbrankovém prostoru číhajícího Daniela Rákose a ten se z první nemýlil – 1:1. Vzápětí měl k dispozici početní výhodu také Vsetín, největší šanci měl po Říhově střele, kterou Klouček jen vyrazil a Berger z dorážky trefil pouze bránícího hráče. O minutu později se prodral do úniku Klhůfek, jeho klička mezi betony ani následná dorážka k úspěchu nevedla. V polovině utkání zachránila Kloučka při velké šanci domácích nepřesnost Hořanského, jenž mohl dorážet do odkryté klece. Také ve druhé dvacetiminutovce se Vsetín radoval z branky v závěru třetiny, po přihrávce od Roba nachytal Kloučka střelou na bližší tyč Jan Berger – 2:1.

Domácí se v úvodu poslední části dostali do náporu, jenže hned z několika nadějných příležitostí pro skórovaní na pardubického brankáře nevyzráli. Pardubičtí trenéři zhruba deset minut před koncem stáhli hru na tři formace, což přineslo své ovoce a Dynamo se více dostávalo do šancí. Brankář Žukov si ale se všemi akcemi akcemi poradil. Čtyři minuty před koncem nabídl Vsetín soupeři šanci vyrovnat v početní výhodě, nejprve se však Pardubicím dlouho nedařilo usadit v pásmu. Největší šanci vytvořil křižným pasem z levé strany před branku Herčík, do přihrávky na Rohlíka dal na poslední chvíli hokejku bránící hráč. Po konci početní výhody si trenér David Havíř vybral oddechový čas a brankář Klouček zamířil na střídačku. Ani hra v šesti však Dynamu nepomohla, minutu a půl před koncem dojel vyhození Žukova přes celé hřiště Luboš Rob a snadno uklidil puk do prázdné brány – 3:1.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Náš vstup od utkání nebyl špatný, sice první dvě tři střídání byly trošku slabší, ale myslím si, že první třetinu jsme odehráli velice dobře. V druhé části jsme si do remízového stavu pohli přesilovkou pět na tři. Bohužel nám tato třetina nevyšla, nehráli jsme dobře z obrany, Vsetín nás hodně zatlačit a hrál výborně. Ve třetí třetině jsme trochu přeházeli sestavu a měli jsme nějaké šance. Rozhodující byla přesilovka čtyři minuty před koncem, bohužel jsme ji nesehráli dobře. V power play jsme stejně jako v přesilovce měli jednu šanci, ale Vsetín si své vítězství pohlídal.“