26.10.2022

Dynamo B proti Vsetínu sráželo zakončení

Pardubický B tým se snažil zvrátit dva prohrané zápasy v řadě zpět na svoji stranu, proti zvedajícímu se Vsetínu ho ale čekala složitá práce. Před koncem první třetiny poslal hosty do vedení Klhůfek a v polovině zápasu odskočil Vsetín do dvoubrankového vedení zásluhou Sihvonena. Domácí šance měli a prolomit se jim to povedlo na začátku třetí třetiny, kdy se přesně trefil Martin Bučko. Jenže hosté vzápětí navýšili a čtvrtou brankou rozhodl z přesilovky Říha.

Chance liga, 16. kolo, středa 26.10.2022, Chrudim, Zimní stadion

Vsetín

1:4
0:1, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 42:43 Bučko (Endál; 5/4) – 17:40 Klhůfek (Říha, Kajínek; 5/5), 29:24 Sihvonen (Klhůfek; 5/5), 43:24 Bláha (Vítek, Smetana; 5/5), 52:48 Říha (Přikryl, Rob; 5/4). Rozhodčí: Micka, Grygera – Kotlík, Thuma. Diváci: 403. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 30:39 (11:11, 9:15, 10:13). Zblokované střely: 12:12. Vhazování: 39:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bučko, Oliva, Tvrdík, Drtina, Kubíček, Zdráhal, Kulhánek – Lichtag, Kaut, Půhoný – Endál, Zeman – Pochobradský, Herčík, Machač – Turek, Hajný, Rohlík.
Vsetín: Zhukov – Kajínek, Říha, Ondračka, Němec, Smetana, Jenáček, Voženílek – Jonák, Přikryl, Rob – Jenyš, Lichanec, Berger – Sihvonen, Klhůfek, Klímek – Bláha, B?rzi?š, Vítek.

Dynamo přečkalo úvodní tlak domácích a v 8. minutě si vynutilo, první přesilovka ale žádnou větší šanci nepřinesla. Úspěšně nebyly ani následující dvě početní výhody, nejblíž ke gólu byl Endál, který se dobře postavil před bránu, Žukova ale nepřekonal a Lichtag už se k dorážce nepropracoval. Ve vlastním oslabení se naopak mohl trefit Berger, kterému byla střela překažena obětavým skokem obránce. Hosté ale následně přebrali aktivitu zpět na svoji stranu. Nejprve si Pavel Klhůfek v úniku na Kloučkovi vylámal zuby, odplata ale už byla úspěšná. Po tvrdé střele od Říhy a nedůrazu pardubické obrany dorazil z úhlu kotouč za Kloučka – 0:1. A před pauzou mohlo být pro Pardubice ještě hůř, ale Klouček zachránil puk před brankovou čárou.

Hned v úvodu musel Klouček zasahovat proti Jenyšovi, který přehodil Tvrdíka, ale už ne beton pardubického brankáře. Ve 24. minutě mohl Vsetín odskočit do dvougólového vedení, ale Pardubice měly štěstí, protože puk po Kloučkově brusli doskákal vedle levé tyče. Následně exceloval pardubický brankář proti přečíslení hostů, kdy obrana už byla překonána, Klouček byl ale proti a skvěle zasáhl. Na střelu Riku Sihvonena hned po vyhraném vhazování už ale nestačil, finský střelec trefil přesně pod horní tyč – 0:2. V přesilové hře Vsetín vykombinoval akci až na volného Říhu, který měl před sebou prázdnou bránu, pardubický brankář ale natáhl ruku a zastavil puk na brankové čáře. Po špatné kombinaci v pardubické defenzívě se řítil na Kloučka Berzinš, ale neuspěl. Ke konci druhé třetiny se domácí snažili aktivněji vyrážet do útoku, snížení se ale zatím nedočkali.

Ve třetí třetině ale přišlo zásluhou využité přesilové hry snížení na 1:2, o které se postaral přesnou střelou od modré čáry Martin Bučko – 1:2. Jenže hned o minutu později navýšili hosté své vedení opět na rozdíl dvou branek, když Kloučka nachytal střelou mezi betony Štěpán Bláha – 1:3. Na rozdíl jediného gólu mohl snížit Jiří Půhoný, který ale s únikem na Žukova nenaložil dobře a trefil mu lapačku. Po vyloučení Lichtaga uzavřeli Vsetínští Dynamo v pásmu, navíc Zdráhala ztratil hůl a puk se dostal na kruhy k Jiřímu Říhovi, který trefil přesně k tyči, kam se Klouček nestihl přesunout – 1:4. V posledních vteřinách musel gólman Dynama ještě likvidovat při vlastní výhodě zakončení Bergera ramenem.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice): „Hodnotí se to těžko. Co se týče nasazení, tak klukům nemůžeme nic vytknout, protože opravdu makali, snažili se, byly tam věci, které jsme si řekli, aby hráli. Bohužel dnešní prohru jako celek udělaly detaily, což jsou dvě prohraná buly a dva góly hned z nich. Byla tam nějaká zbytečná vyloučení. V první třetině jsme měli tři přesilovky, nepomůžeme si jimi, a pak hned inkasujeme, což nám na psychice vůbec nepomáhá. Že jsme začali v zápase dobře, aktivně, vynutili jsme si fauly, je sice hezké, ale z těch tří přesilovek minimálně jeden gól musíme dát. Bohužel jsme ho nedali a pak dostaneme gól a ta psychika hráčů šla dolů. Na druhou stranu musím říct, že ani druhá třetina nevypadala špatně, ale opět se budu vracet k těm detailům, což je naše zakončení, které je špatné. Nemáme důraz do brány, abychom tam puk narvali i s gólmanem. Nejsme v situaci, kdybychom mohli dávat pěkné góly, prostě to tam musíme narvat jakkoliv se dá, klidně „hnusný“ gól, který by nás psychicky nakopl. V zápase snížíme na 1:2, řekneme si, že si vynutíme faul, půjdeme do přesilovky a dáme gól, což se nám povedlo. Tenhle úkol jsme splnili, ale jak říkám, bylo tam další vhazování na 1:3, což nás stálo třeba i bod, který jsme se mohli snažit ještě uhrát. Bohužel ale nemáme nic.“