Odvetu s Mladou Boleslaví zvládlo lépe Dynamo

22.02.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hokejisté Pardubic zvítězili ve druhém modelovém tréninkovém utkání s Mladou Boleslaví 3:2 po samostatných nájezdech. V základní hrací době byli úspěšnější 2:1, trefili se hned na začátku duelu Ondřej Machala, který hostuje v Litoměřicích, ve třetí třetině využil přesilovku Matěj Beran. V závěru domluveného prodloužení byli úspěšnější hosté, naopak v nájezdech se radovali Východočeš, úspěšnými exekutory byli Petr Sýkora a Martin Kaut.

Přát., čtvrtek 22.2.2018 od 11:30 hodin, Tipsport arena

Mladá Boleslav
2 sn

Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 – 0:1 – 1:0.
Branky a nahrávky: 2:25 Machala (Beran; 5/5), 45:16 Beran (Kaut, Hrabal; 5/4), rozhodující samostatný nájezd Kaut – 9:57 Bernat (Kousal, Urban; 5/5), 64:39 Pacovský (Klepiš; 3/3). Rozhodčí: Barek, Pilný – Kareš, Kis. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 – 2:2 – 3:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – Machala, D. Voženílek, Beran – Bojko.
Mladá Boleslav: Růžička – Hanzlík, Kurka, Němeček, Eminger, Bernad, Nedomlel – Volf, Žejdl, Valský – Pacovský, Němec, Klepiš – Pabiška, Nahodil, Lenc – Musil, Urban, Kousal.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Oproti utkání v Mladé Boleslavi jsme k tomu čtvrtečnímu přistoupili zodpovědněji. Před zápasem jsme si řekli, že nechceme prohrát oba modelové duely, chtěli jsme si vylepšit náladu před závěrem sezony. Myslím si, že tento zápas splnil účel, vyhráli jsme v základní hrací době, zvládli jsme i nájezdy. Takový zápas byl určitě lepší jak pouhý trénink. Mám z dneška dobrý pocit. Využili jsme hráče, kteří jsou v našem hledáčku a celkově širším kádru. Daniela Voženílka jsem znal, Ondřeje Machalu jsem v akci nikdy neviděl. Je zajímavé, že v úterý při své premiéře za A tým skóroval junior Pochobradský, dnes se totéž povedlo Ondřejovi po prvním doteku s pukem. V tomto plní takové zápasy svůj účel, že vidíme kluky a dáváme příležitost k tomu, aby se ukázali. A aby věděli o tom, že jsou v našem širším hledáčku, to je důvodem jejich nasazení.“

Vzájemné zápasy 2017/2018
15.9.17 Mladá Boleslav – Dynamo Pardubice 4:2