27.10.2017

Čistá práce! Dynamo přehrálo Mladou Boleslav 3:0

PARDUBICE — Hokejisté Dynama vstoupili do domácího dvojboje výhrou nad Mladou Boleslaví, Středočechy porazili 3:0. Skóre otevřel Jordann Perret v polovině utkání, v závěru druhé části proměnil první pardubickou přesilovku Ján Sýkora, aby vše potvrdil na začátku závěrečné desetiminutovky Matěj Beran. Odchovanec Milan Klouček vychytal druhé čisté konto v letošní sezoně, se svými spoluhráči mohl oslavit první čisté konto v domácím prostředí.

Tipsport extraliga, 17. kolo, pátek 27.10.2017, Tipsport arena

Mladá Boleslav

3:0
0:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 28:27 Perret (Tomášek; 5/5), 37:19 J. Sýkora (Marosz, Cardwell; 5/4), 51:28 Beran (Starý, Poulíček; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:4 (2:0, 1:1, 1:3). Využití: 1:0. Diváci: 6394. Střely na branku: 25:25 (6:14, 9:6, 10:5). Srážky: 5:7. Vhazování: 24:31. Blokované střely: 12:21. Průběh utkání: 3:0. Nejlepší hráči: Milan Klouček – Brandon Maxwell.
Dynamo Pardubice: Klouček – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek.
Mladá Boleslav: Maxwell – Říha, Knot, Eminger, Stříteský, Kotvan, Hanzlík, Němeček – Lenc, Kousal, Klepiš – Urban, Orsava, Pacovský – Pabiška, Holík, Žejdl – Knotek, Procházka, Musil.

Dynamo se utkalo se soupeřem, na kterého se mu v poslední době příliš nedaří. Do Pardubic přijela Mladá Boleslav, proti níž Pardubice naposledy bodovaly před necelými dvěma roky. Východočeši předvedli výborný taktický výkon, soupeři nedovolili skórovat.

První třetina branku nepřinesla, Pardubice ubránily dvě oslabení

Do první vážnější šance utkání se proháčkoval ve čtvrté minutě Vladislav Bojko, obratnou kličkou se zbavil obránce hostí, ale jeho střela si cestu mezi Maxwellovy nenašla. O chvíli později po Rolinkově nabití pálil Ján Sýkora, ale ani on neuspěl.

Mladá Boleslav ohrozila Kloučkovu klec v šesté minutě, střelu Davida Němečka tečoval Radan Lenc, ale branku nehrozil. V minutě osmé od modré pálil Ronald Knot a před Kloučkem nadvakrát dorážel kotouč Pavel Musil. Chybělo málo, aby puk zvedl přes beton domácího brankáře.

Hosté měli v prvním dějství k dispozici dvě přesilové hry, nejprve sevřel kotouč Marek Trončinský, poté hákoval Ján Sýkora. Dynamo obě nevýhody přečkalo bez úhony.

Dynamo se ujalo dvoubrankového vedení

První vážnější šanci ve druhém dějství měly domácí Pardubice, zčista jasna se v přečíslení dvou na jednoho objevili Tomáš Rolinek s Rostislavem Maroszem. Kapitán červenobílých se snažil přihrávat do druhé vlny, ale Marosz se k zakončení nedostal. Na druhé straně Klouček možná ani netušil, jak zastavil útočnou akci Mladé Boleslavi! Lukáš Žejdl přímo před ním nebezpečně tečoval přihrávku od mantinelu a už se chtěl radovat, ale kotouč skončil někde ve výstroji pardubického brankáře.

Ve 29. minutě se Dynamo ujalo vedení, Jordann Perret si najel do zakončení bekhendem po Tomáškově pasu, ač jeho pozice nebyla jednoduchá, dokázal puk propasírovat přes Maxwellovu vyrážečku do sítě – 1:0. Francouzský útočník rozjásal hlavně sektor 111, kde seděli malí fanoušci, kteří přijeli na pardubický hokej až z Rouen!

Vstřelená branka povzbudila pardubické snažení a aktivitu. Zatímco v první třetině byla střelecky aktivnější Mladá Boleslav, ve druhé se poměr otočil ve prospěch Dynama. Domácí vytvořili pořádný závar před brankářem hostí ve 36. minutě, ale obrana Bruslařů odolala.

O chviličku později ale kapitulovala podruhé, a to při první pardubické přesilovce v utkání. Po příhře od Rostislava Marosze od mantinelu se do puku opřel Ján Sýkora a takřka z mezikruží se přesně k tyči trefil Ján Sýkora – 2:0.

V závěru druhé části hry byl ale za podražení vyloučen domácí Tomáš Vondráček, a tak do třetí vstupovala Mladá Boleslav v početní výhodě.

Čtvrtá formace pojistila čistou výhru

Jenže to bylo právě Dynamo, kdo byl blíže ke skórování v úvodu závěrečné dvacetiminutovky. V oslabení musel brankář Maxwell přikrýt puk po Cardwellově pumelice, poté navrátivší se Vondráček rozjel brejk dvou na jednoho, Jan Starý ale jeho pas do obtížné pozice nezužitkoval. Na druhé straně v podobné šanci zakončoval Pavel Musil, ale ani on nebyl úspěšný.

Mladá Boleslav mohla snížit po Čáslavově vysoké holi, Východočeši ale tuto situaci přečkali bez vážnějších obtíží. V následné hře pět na tři se po nádherné akci prosadil Matěj Beran, který dorazil předchozí akci dvou na jednoho Patrika Poulíčka a Jana Starého – 3:0.

Pardubické publikum pak dovedlo své miláčky k výhře nad Mladé Boleslavi po přechozích šesti prohrách v řadě. Milan Klouček vychytal své první extraligové čisté konto v domácím prostředí.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Musím hráče v prvé řadě pochválit a poděkovat za práci, kterou za šedesát minut odvedli, včetně Milana Kloučka. Jedním z klíčových momentů bylo, že jsme v první třetině přestáli dvakrát výbornou přesilovku soupeře, na kterou jsme se připravovali. Dnes z ní nedal ani jediný gól díky naší obětavosti. Bylo to možná dost o tom prvním gólu. A já si říkám, že když mužstvo šlape, dře a blokuje střely, i to štěstí se k němu přikloní, což se promítlo u prvního gólu Perreta. Zarputilostí, jež gradovala ve třetí třetině, jsme si tři body zasloužili.“

Patrik Augusta (BK Mladá Boleslav): „Ke vší úctě k soupeři a jeho výborné hře jsme dnes nepředvedli dobrý výkon. Od prvního inkasovaného gólu jsme byli ve všem horší. Soupeř byl nachystaný na každý souboj, domácí měli větší křídla i větší chuť. Nám tohle chybělo.“