26.1.2018

Dynamo zdolalo Mladou Boleslav a je šesté!

PARDUBICE — I druhý domácí zápas v řadě se pardubickým hokejistům povedl, Dynamo vyhrálo nad Mladou Boleslaví 3:2 a postoupilo na šesté místo průběžné extraligové tabulky. Východočechy poslal do vedení hned na začátku Sacha Treille, na dvojí vyrovnání hostí dokázali odpovědět Tomáš Rolinek a Jordann Perret. Téměř osm tisíc fanoušků si užilo pěkný hokejový večer a hlavně radost z další výhry v Tipsport areně.

Tipsport extraliga, 43. kolo, pátek 26.1.2018, Tipsport arena

Mladá Boleslav

3:2
1:0, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 1:06 Treille (Svoboda, Tomášek; 5/5), 22:33 Rolinek (Svoboda, P. Sýkora; 5/4), 43:57 Perret (Wishart, Poulíček; 5/5) – 20:55 Němeček (Valský; 5/4), 32:07 Pacovský (Lenc; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Ganger. Vyloučení: 2:4 (0:1, 1:2, 1:1), navíc Orsava (Mladá Boleslav) osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7760. Střely na branku: 29:26 (11:11, 7:8, 10:7). Srážky: 14:5. Vhazování: 42:28. Blokované střely: 12:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Nejlepší hráči: Tomáš Svoboda – David Němeček.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.
Mladá Boleslav: Maxwell – Hrdinka, Hanzlík, Eminger, Němeček, Dlapa, Kotvan, Říha – Valský, Žejdl, Orsava – Flynn, Musil, Klepiš – Lenc, Holík, Pacovský – Volf, Urban, Kousal.

Ohromně našlapaná a vyrovnaná tabulka přinesla Pardubicím dalšího soupeře, se kterým bojují o pozice pro play off. Mladá Boleslav byla o tři místa v tabulce níže, ale ztrácela pouhé dva body, navíc vyhrála poslední čtyři zápasy v řadě.

Treille bleskově poslal Dynamo do vedení

Pardubicím se parádně vydařil vstup do zápasu a už ve druhém střídání šly do vedení. Po přesné výměně puků v podání celého útoku se sám před Maxwellem zjevil Sacha Treille a střelou k tyči otevřel skóre – 1:0.

Podobnou akci sehráli na druhé straně i hosté a sám před brankou zůstal Orsava, ale zakončení mu tak dobře nevyšlo a pardubický gólman kotouč lapil. Dynamo zakrátko odpovědělo a Maxwell tentokrát s jistotou zlikvidoval dělovku Sýkory. Největší šanci Mladé Boleslavi spálil Pavel Kousal, který měl při přečíslení ideální pozici, avšak proti jeho střele se Kacetl skvěle přemístil.

V 15. minutě někteří domácí fanoušci už slavili po Maroszově úniku druhý gól. Opakovaný záběr ukázal, že kotouč se od Maxwella zvláštně odrazil pouze do tyče. Do kabin se tak mohlo jít za vyrovnaného stavu, jenže Žejdl z mezikruží trefil jen pardubického brankáře.

Boleslav dvakrát vyrovnala

I druhou část zápasu odstartoval rychlý gól, jen tentokrát slavili hráči Mladé Boleslavi, a to dokonce při oslabení. Valský stáhl všechnu pozornost na sebe a pak připravil pozici pro Davida Němečka, který z hranice kruhů prostřelil Kacetla – 1:1.

Dynamo ještě v téže přesilovce mohlo srovnat, jenže další střela Treilleho narazila na tyč. Gólem tak skončila až následující početní výhoda domácího týmu. Rolinek přijal přihrávku v útočném pásmu a střelou na bližší tyč možná trochu nachytal Maxwella – 2:1.

Příležitosti si následně připravovaly oba týmy. Individuální akci Bojka zlikvidoval jistým zákrokem Maxwell, na druhé straně neuspěl osamocený Orsava. Boleslavský útočník následně inkasoval trest do konce utkání za nesportovní chování a ve vzteku odešel do kabin. Boleslav se vyrovnání dočkala ve 32. minutě, kdy Lenc chytrým pasem zpoza branky našel Dominika Pacovského a ten rychlou střelou překonal Kacetla – 2:2.

Vyrovnaný stav nutil hráče k větší obezřetnosti, a tak další příležitost měl až tři minuty před koncem druhé třetiny Perret, ale hosty už potřetí v zápase zachránila tyč. Branková konstrukce zacinkala za chvíli také za Kacetlem, když se k ráně protáhl Němeček.

Dynamo vydřelo výhru a posunulo se do šestky!

Hosté začali třetí část s přesilovkou a opět nechybělo moc, aby se měnilo skóre. V dobré pozici se ocitl Urban, jenže odkrytou část branky netrefil. Krátce po odpykání svého trestu se do útoku vydal Trončinský a připravil gólovou pozici pro Poulíčka, kterého si skvělým zákrokem lapačkou Maxwell vychutnal.

Další okénko v obraně hostí mohl potrestat Petr Sýkora, který byl nejprve v úniku faulován, ale následné trestné střílení a kličku do bekhendu Maxwell vychytal.

Uběhlo však jen něco málo přes minutu, když obráncům pláchl tentokrát Jordan Perret a jeho kličku už boleslavský brankář nepřečetl – 3:2.

Dynamo se od gólu zaměřilo hlavně na defenzívu a vedení celkem v klidu drželo. Boleslav zahrozila paradoxně pouze v oslabení, když kotouč málem spadl do branky odrazem od Kacetla. Domácí hráči ubránili i přesilovku Boleslavi a byli blízko třem bodům.

Tři minuty před koncem mohl vedení pojistit Dušek, který vlétl do otevřené obrany soupeře, jenže jeho bekhendová střela nebyla dostatečně důrazná, a o chvíli později se neujala ani dorážka Kauta. Sto vteřin před koncem třetí třetiny hosté odvolali brankáře, ale hra se šesti polaři jim nevyšla. Tři body zůstaly doma a Dynamo se díky výhře posunulo na šestou pozici zajišťující čtvrtfinále play off!

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Zvládli jsme další velice těžké utkání. Zápasy předtím jsme jen dotahovali, tentokrát jsme skórovali hned ve druhé minutě, ale zdálo se, že nás to spíše uspokojilo a nehráli jsme podle našich představ. Tyčky nás dneska provázely celý zápasy, nastřelily jsme čtyři, navíc jsme neproměnili trestné střílení, a tak jsem měl obavu, aby se od nás štěstí neodklonilo. Po dlouhé době jsme inkasovali ve vlastní přesilovce, ale jsem rád, že to s hráči nezamávalo a že první pětka, která gól dostala, hned v další početní výhodě skórovala. Ve druhé třetině to nebylo ono, ale po ostřejších slovech v kabině jsme se vrátili k zodpovědné hře a zaslouženě dovedli zápas k vítězství.“

Viktor Ujčík (BK Mladá Boleslav): „Byl to další důležitý zápas v řadě, ale tento jsme bohužel nezvládli. Domácí měli dobrý vstup do utkání a dali rychlý gól, ale dokázali jsme se z toho oklepat, bohužel jsme však neproměnili šance. Ve druhé třetině jsme hru vyrovnali, poté jsme ale otěže přenechali soupeři, hráli jsme málo na puku, domácí byli aktivnější a měli více ze hry. Poté už to bylo kdo s koho a bohužel jsme tu chybu udělali my. Utkání hodně ovlivnilo vyloučení Kuby Orsavy, protože jsme od té chvíle hráli na tři pětky a závěru nám chyběly síly na zvrat.“