21.12.2021

Juniorská šňůra nepřetrhnuta ani na Slavii

Pardubičtí junioři vyhráli přestřelku v Edenu 8:6. V tomto zápase padlo 14 gólu, nejvíce ve druhé a třetí třetině. Dynamo ze začátku vedlo o čtyři góly, jenže tento náskok neudrželo a muselo o výhru ještě bojovat. Juniorům se ale podařilo vyhrát a z Prahy si odvezli devátou výhru v řadě!

Extraliga juniorů, 27. kolo, pondělí 20.12.2021, Praha, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

6:8
0:1, 4:3, 2:4
Branky a nahrávky: 27:23 Strnad (Hrdlička, Matuška; 5/5), 30:55 Soukup (Serov; 5/5), 32:03 Šíma (Soukup, Hrdlička; 5/5), 39:57 Slavíček (Hrdlička, Soukup; 5/3), 40:22 Soukup (Hrdlička, Strnad; 5/4), 51:23 Serov (Soukup; 5/3) – 17:16 Costa (Herčík, Lichtag; 5/5), 21:36 Rouha (Kaplan, Kubíček; 5/5), 26:11 Kloz (Kubíček, Paleček; 5/5), 27:12 Herčík (Costa, Chabada; 5/5), 41:46 Kubíček (Nedelka, Šťastný; 5/5), 48:12 Herčík (Lichtag, Koudelka; 5/5), 51:31 Rouha, 59:49 Costa (Nedelka, Rouha; 5/5). Rozhodčí: Battěk, Glanc – Ganger, Svoboda. Diváci: 76. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:41. Průběh utkání: 0:4, 5:4, 5:6, 6:6, 6:8.
Slavia Praha: Pittr (Volevecký) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Serov, Kluch, Brotánek – Štrombach, Strnad, Soukup, Matuška, Míšek, Slavíček, Snášel, Skoupý, Kvasnička, Šíma, Tomas.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Matuška, Lichtag, Rouha, Herčík, Costa, Formánek, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan.

Začátek první třetiny byl velmi poklidný. Ani jeden z týmu si nevytvořil vážnější šanci. Až do 12. minuty , kdy Kaplanovu ostrou střelu musel vyrážet betonem brankář Pittr. Poté přišla přesilové hra Pardubic, při které byl velký závar před domácí brankou, ale Pittr přikryl puk pod lapačku. V 17 minutě už se radovaly hosté. Kale Costa prostřelil Pittra ranou nad beton – 0:1. Na konci třetiny byl vyloučen Lichtag, ale polovina přesilové hry se odehrála ve druhé třetině.

Hned v úvodu druhé třetiny Dynamo navýšilo svůj náskok. Střelu Kaplana dorazil do odkryté branky Michal Rouha – 0:2. Hned potom mohl Costa přidat další gól, ale orazítkoval jen tyč domácí branky. Ve 27 minutě šly Pardubice do tříbrankového vedení, kdy se puk dostal k Matějovi Klozovi, který zakončoval – 0:3. O minutu později přidalo Dynamo čtvrtý gól tentokrát domácího brankáře překonal Daniel Herčík- 0:4. Po těchto gólech byl vystřídán brankář Slavie. Od posledního gólu uběhlo 11 vteřin a přišel další nyní na straně domácích se trefil Strnad – 1:4.

Jenže o pár minut později přišly další dvě branky na straně Slavie. Na konci třetiny ještě znovu jeden z domácích hráčů při hře 5 na 3 překonal Matěchu a byli vyrovnáno - 4:4.

Na začátku třetí třetiny šli domácí do vedení- 5:4. Ale po chvíli bylo znovu vyrovnáno, kdy MartinKubíček prostřelil Voleveckého - 5:5. Na pěti gólech na obou stranách to neskončilo. Nejdříve seopět trefil Daniel Herčík - 5:6. Pak přišlo třetí vyrovnání v tomto zápase - 6:6. A hned o pár vteřin později Dynamo skórovalo. Do samostatného úniku se dostal Michal Rouha, který puk poslal do brány - 6:7. Na konci zápasu si ještě zahrály Pardubice přesilovku hru. A v 59 minutě potvrdily svou výhru, střelou do prázdné brány se trefil Kale Costa.