2.10.2021
Redakce

Ani 52 střel nestačilo. Junioři podlehli Slavii 2:4

Pardubičtí junioři chtěli v domácím prostředí navázat na tři výhry v řadě proti trápící se Slavii. Dlouho to vypadalo, že se jim to povede, když po brankách Kaplana a Nedelky vedli mladí Pardubáci 2:0. Následně už se prosazovala pouze Slavia a Dynamo tak i přes velkou herní i střeleckou převahu čtvrtou výhru v řadě nepřidalo.

Extraliga juniorů, 9. kolo, sobota 2.10.2021, Pardubice, enteria arena

Slavia Praha

1:0, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 10. Kaplan (Chabada, Herčík), 27. Nedelka (Costa) – 33. Labuzík, 40. Němeček (Hofmann, Matuška), 48. Strnad (Hofmann, Stejskal), 60. Strnad (Klatt). Rozhodčí: Mejzlík – Rampír, Štěrba. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 52:20. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Dynamo Pardubice: Kadlc – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Bárta, Chabada, Koudelka – Štetka, Pavlata, Burda, Lichtag, Pavlík, Costa, Herčík, Paleček, Novotný, Kaplan
Slavia Praha: Pittr – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Kluch, Klatt, Brotánek – Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Kuracina, Borodenko, Hofmann, Labuzík, Tichý, Kvasnička, Jokl

Komentář

Od začátku utkání to bylo Dynamo, kdo měl více ze hry a určoval tempo zápasu. Slavia, která do této doby neměla na kontě ani jednu tříbodovou výhru se pouze bránila a hlavně díky brankáři Pittrovi to bylo po první třetině pouze 1:0. O jedinou branku úvodního dějství se postaral v přesilové hře Robin Kaplan, který využil přihrávky Ondřeje Chabady a přesnou střelou z první vymetl pravý horní roh slávistické branky.

Na druhou branku se čekalo do dvacáté sedmé minuty. Kdy velkou herní převahu Dynama proměnil v gól Adam Nedelka, jehož střelu nemohl Pittr díky dobrému clonění před brankou vidět. Následně se začal zápas lámat na stranu Slavie, která nejdříve snížila. Chyby v rozehrávce Dynama využil Tomáš Labuzík, který perfektně proměnil samostatný únik střelou pod vyrážečku brankáře Kadlce. Když už to vypadalo, že junioři Pardubic půjdou do kabiny s jednobrankovým vedením, podařilo se z nenápadné střely Dominika Němečka Slavii vyrovnat na 2:2.

Také ve třetí třetině byli svěřenci Jiřího Malínského aktivnější a zasypali branku Slavie velkým počtem střel. Velice aktivní byl Kale Costa, který si na Pittra nepřišel individuálním průnikem, nebezpečnou dorážkou, ani tvrdou střelou z mezikruží. A tak to byla Slavia, kdo udeřil potřetí a otočil vývoj utkání. Lukáš Strnad zamířil z levého kruhu přesně nad rameno Kadlce. Dynamu následně k vyrovnání nepomohl ani závěrečný tlak, naopak výhru sešívaných pečetil trefou do prázdné brány opět Lukáš Strnad, který uzavřel skóre na konečných 2:4.