18.1.2024

Junioři vítězí posedmé v řadě, Olomouc rozstříleli 8:1!

Po prvních osmnácti minutách první třetiny utkání mezi Pardubicemi a Olomoucí to vypadalo, že bude první perioda bezbranková. Junioři ale nasázeli v posledních dvou minutách Moře hned tři góly, čímž si vytvořili vedení, které skrz další třetiny jen navyšovali, přidali dalších pět branek a došli si tak dominantním výkonem pro tři body.

Extraliga juniorů, 15. kolo, čtvrtek 18.1.2024, Pardubice, enteria arena

Olomouc

8:1
3:0, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 18:01 Hebek (Jaša, Švec; 5/4), 19:03 Fiala (Bartoň, Rájek; 5/5), 19:29 Pavlata (Fiala; 5/5), 22:53 Štěpánek (Jaša, Gromadzki; 5/5), 31:10 Kalužík (Fiala, Pavlata; 5/5), 41:40 Štěpánek (Gromadzki, Jaša; 5/5), 43:07 Švec (Hebek; 5/5), 56:45 Kalužík (5/4) – 29:30 Havel (Ruda; 5/5). Rozhodčí: Pilný, Mejzlík – Polák, Gregar. Diváci: 80. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 48:33. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Rájek, Hebek, Chabada, Švec – Pilař, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Yevtiekhov, Novotný, Jaša, Helikar.
Olomouc: Frgál (20. Münch) – Šabatka, Smýkal, Compel, Kalman, Panáček, Sedláček, Růžička – Havel, Turek, Šotkovský, Ruda, Tomeček, Burkov, Ungr, Neoral, Koudelný, Belan, Drábek.

Na úvod utkání mohla Olomouc zaútočit v přesilové hře, tam si ale Dynamo hosty pohlídalo a do větších šancí je nepustilo. Po konci oslabení předvedl pardubický gólman těžký zákrok, při kterém se musel rychle přesunout a zasáhnout proti dorážce jednoho z olomouckých hráčů. Gólu se diváci v enteria aréně dočkali až v závěru první třetiny, a nejen jednoho! Nejprve domácí využili přesilovou hru, když se po střele Švece od modré dostal ke kotouči Jaša, po jehož přihrávce akci proměnil Tomáš Hebek1:0. Vzápětí se o další gól postarala trojice Rájek – Bartoň a zakončující Adam Fiala2:0. A třetí gól do olomouckého sítě přidal půl minuty před koncem ještě Dominik Pavlata3:0.

Začátek prostřední dvacetiminutovky vyšel lépe domácím. Hned ve 23. minutě dokázal Jiří Štěpánek počtvrté rozvlnit síť olomoucké klece – 4:0. Na tento gól našla Olomouc odpověď a rychlou akcí snížil stav utkání třetí útok, jmenovitě to byl Adam Havel, kdo jako jediný v utkání překonal pardubického gólmana – 4:1. Následně si Dynamo vzalo čtyřbrankové vedení zpět. Po prvotní střele Fialy se k odraženému kotouči dostal Tadeáš Kalužík a dorazil jej kolem levé brusle brankáře do olomoucké klece – 5:1.

Poslední třetinu začaly Pardubice podobně jako tu předchozí a ve 42. minutě jim na kontě přibyl i šestý gól. V přečíslení dva na jednoho ujížděli Gromadzki se Štěpánkem na olomouckou bránu, přičemž první zmiňovaný poslal křižnou přihrávku z levého kruhu právě na Jiřího Štěpánka, který bez problému nasměroval puk do odkryté části branky – 6:1. Další slepenou branku následně přidal ještě po kombinaci s Hebkem Martin Švec7:1. Poslední ránu Olomouci zasadilo Dynamo necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou. Tentokrát to v přesilové hře vzal na sebe Tadeáš Kalužík a podruhé v utkání prostřelil olomouckého maskovaného muže – 8:1. Pardubičtí junioři tak prodlužují vítěznou šňůru na sedm výher a popáté z toho berou všechny tři body.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice): „Nám se povedl závěr první třetiny, kde jsme ve dvou minutách dali tři góly. Tam jsme chytili vítr do plachet a pak ve druhé třetině, když dal soupeř gól, jsme také hned vsítili branku. Pak už jsme si to pohlídali a navyšovali skóre. Velké poděkování klukům do kabiny, pochvala gólmanovi za perfektní práci, jsme rádi za tři body a doufáme, že to takhle půjde i dál.“