28.12.2023

Junioři ani podruhé v bojích o play off nestačili na Olomouc

Ve druhém prosincovém utkání s Olomoucí začaly Pardubice dobře a hned v úvodu šly do vedení, které ale neudržely dlouho a Mora vyrovnala. Poté se Dynamu povedlo vytvořit si dvoubrankové vedení, i to ale Hanáci zvládli vymazat a na závěr přidat čtvrtou a vítěznou branku a otočit utkání v jejich prospěch.

Extraliga juniorů, 8. kolo, čtvrtek 28.12.2023, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

4:3
1:2, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 08:32 Tomeček (Koudelný, Šotkovský; 5/5), 34:37 Havel (K. Drábek, A. Drábek; 5/5), 42:17 Koudelný (Šabatka, Šotkovský; 5/4), 54:19 Belan (Smýkal; 5/5) – 04:45 Burda (Helikar, Rájek; 5/5), 15:20 Novotný (Burda, Helikar; 5/5), 21:00 Hebek (Novotný, Burda; 5/5). Rozhodčí: Vaněk, Šico – Mikšík, Kučera. Diváci: 45. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
Olomouc: Münch – Šabatka, Smýkal, Compel, Stratil, Bohatý, Panáček, Růžička, A. Drábek, Sedláček – K. Drábek, Šotkovský, Bošek, Tomeček, Ruda, Koudelný, Havel, Belan.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Rájek, Křečan, Hebek, Kaštánek – Novotný, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Pilař, Jaša, Krčál, Helikar.

Do první třetiny vstoupilo Dynamo aktivněji a to se juniorům hned v páté minutě vyplatilo. Helikar poslal kotouč zpoza branky do mezikruží na Daniela Burdu, který neomylně vymetl horní růžek olomoucké klece - 0:1. Vzápětí ale Olomouc na úvodní gól hostů našla odpověď. Nejproduktivnější hráč Mory Michal Tomeček prokázal důraznost v předbrankovém prostoru a zametl pul za dezorientovaného brankáře Pardubic - 1:1. Poté Olomouc předvedla další dobrou akci, kdy už gólman Dynama ležel na zádech, ale i z této pozice akci zastavil. V závěru třetiny se pak Pardubice dostaly zase do vedení zásluhou dvojice Burda - Novotný. První jmenovaný posunul kotouč k zadní tyči, odkud jej dorazil do brány napodruhé právě Adam Novotný - 1:2.

Ani v prostřední dvacetiminutovce Dynamo nelenilo a přidalo třetí branku, tentokrát se šikovně prosadil Tomáš Hebek - 1:3. Oba celky si poté vyzkoušely početní výhodu, i když ta hostů byla zkrácena vyloučením z vlastních řad. Po několika dobrých akcí jak domácích, tak hostů, se Olomouci povedlo snížit. Z mezikruží poslal přesnou střelu do prostoru mezi gólmanovou rukou a tělem Adam Havel - 2:3. Další minuty nebyly pro Pardubice ideální, i když dostaly v závěru třetiny ještě k dispozici přesilovku.
Dynamo začalo poslední část utkání prohřeškem, za který jej také Olomouc potrestala. Z levého kruhu vypálil na bránu hostí Jakub Koudelný a jeho třetí střela této třetiny již našla svůj cíl v pardubické síti - 3:3. Domácí celek se dostal po srovnání stavu do ráže a k vidění bylo hned několik zajímavých šancí a to i v jejich přesilové hře. Tlak se Moře vyplatil a pět minut před závěrečnou sirénou se dostala poprvé v utkání do vedení. Smýkal vybídl u brankoviště Jakuba Belana, který následně procedil kotouč pod pardubickým brankářem - 4:3. Pardubice zkusily risk hry bez brankáře, ale dohnat ztrátu už nestihly a body do tabulky tak bere domácí celek.