16.12.2023

Junioři pokračují na vítězné vlně. Porazili i Zlín

Pardubická juniorka po čtvrtečním vítězství doma nad Českými Budějovicemi zavítala v sobotu na zlínský led a vedla si opět skvěle. První branku sice dali domácí, ale hned v další minutě bylo srovnáno. Od této chvíle už dávaly góly jenom Pardubice, ještě v první třetině navýšil Adam Fiala. Druhá třetina byla sice bezbranková, ale v té třetí Dynamo dvěma góly pojistilo svoji výhru i zásluhou výborného výkonu brankáře Matěje Tuláčka.

Extraliga juniorů, 5. kolo, sobota 16.12.2023, Zlín, Trinity Bank Arena Luďka Čajky

1:4
1:2, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 03:35 Laciga (Čechmánek, Pilát; 5/5) – 04:58 Pavlata (Kalužík, Kubánek; 5/5), 14:52 Fiala (Pavlata, Koudelka; 5/5), 51:42 Bartoň (Fiala, Kalužík; 5/5), 56:20 Burda (Novotný; 4/5). Rozhodčí: Obadal, Rapák – Hrabal, Viskot. Diváci: 76. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 28:43. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Berani Zlín: Kowalczyk – Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Mikel, Burian, Nábělek, Zavřel – Horský, Heš, Pilát, Pešák, Nekvapil, Kaláč, Pražan, Laciga, Urban, Holba, Vaculík, Čechmánek.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Rájek, Křečan, Hebek, Kaštánek – Jaša, Pavlata, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Novotný, Helikar.

Ve 4. minutě se ujali Berani vedení, když za mantinelem sebral puk Adam Laciga, vyhnul se všem hráčům a následně zamířil přesně do protilehlého rohu Tuláčkovy brány – 1:0. Dynamo však dokázalo téměř okamžitě zareagovat a korigovat průběžný stav vyrovnávací trefou. Zachycení puku ve středním pásmu vyústilo v přihrávku Kalužíka na ještě lépe postaveného Dominika Pavlatu, jenž přes obránce překonal Kowalczyka k tyči – 1:1. Prakticky z ničeho nic to byli hosté, kdo vedli. Jakub Koudelka zavezl puk do pásma, prošťouchl ho za bránu, kam si najížděl Pavlata a ten krásnou zadovkou našel před brankářem Adama Fialu, pro kterého už nebyl problém přesně zamířit – 1:2.

Do druhé třetiny vstoupily o něco lépe Pardubičtí, žádnou větší šanci si ale nevypracovali. Dynamo následně zvládlo úspěšně přečkat pasáž tři oslabení v řadě a zanedlouho z toho mohlo vytěžit branku, ale Štěpánek proti brankáři v nájezdu neuspěl. O pár chvil ale obranu pořádně zamotal Mikel, který si ale vylámal zuby na Matěji Tuláčkovi, který se roztáhl na brankové čáře a přes beton zlínský bek puk nedostal.

O vítězství nakonec prakticky rozhodl Šimon Bartoň, jenž dostal po souboji krásnou zadovku od Fialy a tvrdou ranou z první přesně zamířil – 1:3. Domácí se sice ještě snažili utkání zvrátit, ale v nabídnuté přesilové hře a s prázdnou bránou za zády inkasovali počtvrté a o třech bodech pro Dynamo bylo definitivně rozhodnuto. Do prázdné klece zamířil z poloviny Daniel Burda – 1:4.