8.1.2024

Vyhrocený zápas se Zlínem junioři zvládli, čtyřmi góly se blýskl Tomáš Jaša

Na začátku utkání se zlínskými Berany se dostaly Pardubice do vedení, o které i přes snižování Zlína nepřišly a udržely si jej až do konce utkání. Dynamo gólově ovládlo všechny tři třetiny, a i díky čtyřem brankám Tomáše Jaši zapisuje do tabulky cenné tři body a posouvá se o něco blíž jistému místu v osmifinále play-off.

Extraliga juniorů, 12. kolo, pondělí 8.1.2024, Pardubice, enteria arena

7:3
4:1, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 01:34 Helikar (Krčál, Yevtiekhov; 5/5), 06:19 Kalužík (Jaša, Štěpánek; 5/5), 09:23 Macek (5/5), 17:40 Jaša (Kalužík, Pilař; 5/5), 24:46 Jaša (Kalužík, Štěpánek; 5/5), 58:20 Jaša (Helikar, Hebek; 5/3), 59:12 Jaša (Štěpánek, Yevtiekhov; 5/4) – 08:18 Nekvapil (Klimek; 5/5), 22:37 Pilát (Čechmánek, Laciga; 5/4), 29:19 Klimek (Nekvapil, Čechmánek; 5/5). Rozhodčí: Kostourek, Pastier – Bohuněk, Obr. Diváci: 50. Vyloučení: 2:10. Využití: 2:1. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Rájek, Křečan, Hebek, Kaštánek – Novotný, Helikar, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Macek, Pilař, Yevtiekhov, Jaša, Krčál.
Berani Zlín: Kowalczyk (7. Uherek, 59. Kowalczyk) – Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Nábělek, Mikel, Burian, Zavřel – Fajkus, Čechmánek, Kaláč, Klimek, Pilát, Pešák, Nekvapil, Pražan, Laciga, Urban, Holba, Vaculík.

Do utkání Pardubice vstoupily výborně a hned ve druhé minutě se ujaly vedení. Po vhazování kotouč skončil před zlínskou bránou, kde se o dorážku postaral Jan Helikar1:0. Dynamo pokračovalo v tlaku a zanedlouho přidalo i druhý gól. Do samostatného úniku se dostal Tadeáš Kalužík a nekompromisně poslal kotouč za záda zlínského brankáře – 2:0. Zlín na tuto branku našel odpověď, když nejprve na Tuláčka v bráně pálil Klimek a poté odražený kotouč sebral Michal Nekvapil a nasměroval jej do horního pravého růžku – 2:1. Ani po zlínské radosti z gólu nečekali diváci duelu na další branku dlouho. Po vhazování se dostal ke kotouči Vít Macek a bekhendem jej přizvedl nad pravý beton brankáře Zlína – 3:1. Ani po nastavení dvougólového náskoku se Pardubice nezastavily a v závěru první periody přidaly i čtvrtou branku. Z pozice vedle brány přihrál Kalužík do mezikruží Tomáši Jašovi, jenž puk dopravil přímou čarou do zlínské sítě – 4:1.

Prostřední dvacetiminutovku začali lépe Berani, když zásluhou Tomáše Piláta využili přesilovou hru a snížili tak ztrátu – 4:2. Dvě minuty na to si Pardubice vzaly tříbrankový náskok zpět a o gól se opět postarala dvojice Tadeáš Kalužík – Tomáš Jaša, přičemž akci zakončoval druhý zmiňovaný – 5:2. Zlín odpověděl na tento gól dalším snížením, při zmatcích před branou našel odražený kotouč Adam Klimek a z pravé strany jej poslal do sítě – 5:3. Oba celky měly v této periodě výhodu přesilové hry, ale zůstala na obou stranách nevyužita.

V poslední třetině se Zlín provinil několika nepovolenými zákroky, tudíž měly Pardubice možnost ještě navýšit dosavadní náskok, k čemuž ale došlo až 59. minutě. Dynamo využilo opět zásluhou Tomáše Jaši početní výhodu pět na tři – 6:3. O druhý gól už v klasické přesilové hře se postaral taktéž Tomáš Jaša, který se tak v utkání blýskl celkem čtyřmi přesnými ranami – 7:3. Po dominantním výkonu tak Pardubice berou cenné tři body.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice): „Nám se dnes povedla první třetina, nějakým způsobem jsme v tom chtěli pokračovat. Bohužel jsme ale ve druhé třetině pustili soupeře do zápasu a ztratili jsme tu půdu, co jsme měli. Naštěstí jsme si to v poslední třetině vzali trpělivým výkonem zpátky a nestalo se z toho žádné drama. Jsme rádi za tři body a doufám, že takhle budeme pokračovat.“

Martin Hamrlík (Berani Zlín): „Byl to nejhorší zápas, co jsme zatím sehráli. Od začátku jsme nastoupili špatně, a tak jsme i skončili. Prohráli jsme zaslouženě.“