21.1.2023

Junioři padli v derby na samostatné nájezdy

Pardubičtí junioři odehráli třetí derby v této sezóně. V tomto zápase se dlouho čekalo na gól, který padl až ve třetí třetině, kdy poslal Dynamo do vedení Daniel Herčík. Hradci se podařilo za tři minuty vyrovnat. Utkání šlo nakonec až do samostatných nájezdů, ve kterých zvítězil Hradec 2:1.

Extraliga juniorů, 42. kolo, sobota 21.1.2023, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

2:1sn
0:0, 0:0, 1:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 47:23 Král (Havlíček; 5/5), 65:00 – 44:22 Herčík (A. Novotný, Kloz; 5/5). Rozhodčí: Jaroš, Valda – Lučan, Kis. Diváci: 55. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Mountfield HK: Kasal – Bezpalec, Boukal, Táborský, Hrbek, Pavič, Hušek, Havlíček – Giesl, Pajer, M. Beneš, M. Novotný, Klíma, Leden, Idžan, Moravec, Král, M. Beneš.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Helikar – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, A. Novotný, Kalužík, Gromadzki, Štetka.

Hned na začátku první třetiny se dostal do šance domácí Pajer, který si najel před Borovičku a vystřelil, ale pardubický brankář střelu vyrazil betony. Poté Leden přihrával Benešovi, ten ale promáchl a nevyužil velkou šanci. Pardubický Helikar se potom dostal k puku a ujížděl před Kasala, kde střílel od modré, ale brankář střelu viděl a zastavil ji. Do samostatného úniku se pak dostal domácí Moravec, ale Borovička sklapl betony a nepustil střelu za svá záda.

Ve druhé části se hned puku ujaly Pardubice, jmenovitě Pavlata, který si najel do mezikruží a vyzkoušel pozornost Kasala, který si poradil a betony vyrazil kotouč do rohu. Poté domácí Pavič se zkoušel dostat do útočného pásma, ale byl zablokován pardubickým Štetkou. Do konce druhé třetiny se už nic vážného nestalo.

Na začátku třetí třetiny padl první gól v zápase, a to na pardubické straně, kdy Adam Novotný vyslal před bránu Daniela Herčíka, který udělal kličku gólmanovi a zasunul podél betonu do poloprázdné brány – 0:1. O tři minuty později Hradec vyrovnal, kdy Lukáš Král nejdříve trefil Borovičku a potom dostal kličkou puk do brankoviště - 1:1. Ke konci třetiny byli vyloučeni pardubický Herčík a hradecký Pajer za hrubost, ale při hře čtyři na čtyři se nikdo neprosadil. V základní hrací době se nerozhodlo, proto následovalo prodloužení.

V prodloužení měly oba týmy šanci, ale žádnou z nich nedokázaly využít a následovaly tak samostatné nájezdy ve kterých nakonec zvítězil Hradec. Toto derby tak vyhráli domácí 2:1.