15.10.2022

Dynamo zvládlo první letošní derby juniorů!

Že derby nemá favorita, se potvrdilo hned v prvním letošním derby juniorů. V Hradci Králové šli dvakrát do vedení domácí, Dynamo však ihned zareagovalo, v obou případech zásluhou Dominika Pavlaty. V prodloužení následně rozhodl o zisku dvou bodů Pavol Štetka.

Extraliga juniorů, 14. kolo, sobota 15.10.2022, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

2:3p
1:1, 1:0, 0:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 02:40 M. Beneš (M. Beneš; 4/4), 20:56 Moravec (Král, Klíma; 5/5) – 03:10 Pavlata (A. Novotný; 4/4), 48:36 Pavlata (TS), 64:02 Štetka (Chabada, Pavlata; 4/3). Rozhodčí: Bejček, Micka – Lučan, Klouček. Diváci: 133. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Mountfield HK: Kasal – Boukal, Táborský, Žaba, Hrbek, Havlíček, Hušek – Giesl, Prášek, Vencl, M. Beneš, M. Novotný, Klíma, Kopecký, Idžan, Král, M. Beneš, Moravec, Brožek.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada, Helikar, Švec – Paleček, Kloz, Burda, A. Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki, Kotalík, Fiala, Pavlata.

Hned na začátku první třetiny byl vyloučen jeden z domácích hráčů, Dynamo tak hrálo přesilovku. O 30 vteřin později se síly na ledě vyrovnaly, na trestnou lavici odešel pardubický Pavlata. Ve druhé minutě Hradec otevřel skóre, kdy Michal Beneš nahrál svému bratrovi Matěji Benešovi, který svižnou střelou překonal Matěchu - 1:0. Pardubice ihned zareagovaly, kdy o minutu později Dominik Pavlata střelou z mezikruží překonal Kasala - 1:1. Potom si před Kasala najel pardubický Štetka, který střílel, ale domácí brankář střelu vyrazil betony.

V první minutě druhé třetiny šel Hradec znovu do vedení. Petr Moravec zvolil v úniku bekhendový blafák a překonal Matěchu podruhé - 2:1. Z ostrého úhlu následně pálil neúspěšně Paleček, na druhé straně se pak ocitl sám před Matěchou Vencl, také jeho střelu zastavil brankář. Ke konci třetiny ještě Matěchu prověřil domácí Vencl, ale pardubický brankář neměl se střelou problém.

Na začátku třetí třetiny se ke střele nejprve dostal hradecký Boukal, který narazil pouze na Matěchu. Následně se do úniku dostal Pavlata a byl faulován, proto následovalo trestné střílení, které Dominik Pavlata s přehledem proměnil a přidal tak svůj druhý gól v zápase - 2:2. Od modré poté střílel Moravec, ale pardubický brankář střelu vyrazil betony. Do obrovské šance se následně dostali opět domácí, kdy Novotný mohl trefit prázdnou bránu, ale Matěcha střelu senzačně zastavil. V základní hrací době se nerozhodlo, proto muselo následovat prodloužení.

V prodloužení rozhodl po čtyřech minutách Pavol Štetka, který střelou z kruhu vymetl roh hradecké branky - 3:2.