4.9.2022

Junioři opět smutní. Tentokrát v Karlových Varech

Pardubičtí junioři hráli druhý zápas v Karlových Varech, kde šlo Dynamo jako první do vedení. Energie poté ale vyrovnala a šla i do vedení. Pardubicím se v závěru druhé třetiny podařilo jít znovu do vedení, ale domácí přiklonili vítězství na svou stranu. Dynamo tak podruhé v této sezóně prohrálo.

Extraliga juniorů, 1. kolo, neděle 4.9.2022, Karlovy Vary, KV Arena

Karlovy Vary

4:3
1:1, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 17:05 Handl (Adámek; 5/5), 24:08 Handl (Sapoušek, Kusak; 5/5), 42:23 Sapoušek (Šmajda, Kočí; 5/4), 44:11 Botoš (Dorot, Handl; 5/5) – 06:42 Burda (Fiala, Kubíček; 5/5), 39:18 Pavlata (Štetka, Chabada; 5/5), 49:43 Tomas (Paleček, Koudelka; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Gerát, Belko. Diváci: 112. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
Karlovy Vary: Dybal – Anton, Tůma, Krajčík, Kočí, Dorot, Zolnaj – Váňa, Menc, Handl, Botoš, Šlechta, Sapoušek, Šmajda, Skuhravý, Adámek, Šmíd, Varvařovský, Kusak.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Helikar, Švec, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Na začátku první třetiny se dostal do útočného pásma domácí Šmajda, ale hostující obránci ho odzbrojili. Do větší šance se potom dostal Sapoušek, ale jeho střela se odrazila od Borovičkových betonů. V šesté minutě šly Pardubice do vedení, kdy si před domácího brankáře najel Daniel Burda, který otevřel skóre zápasu – 0:1. Karlovarský Krajíček se potom snažil ze samostatného úniku vyrovnat, ale střela šla mimo. Tvrdík se snažil poslat Dynamo do dvoubrankového vedení, to se mu však nepodařilo. Domácí Vavřovský si poté dobře najel před Borovičku, kde zakončoval, hostující brankář schoval střelu do lapačky. V 17. minutě bylo vyrovnáno, kotouč se dostal k Radimu Handlovi, a ten střelou z mezikruží překonal Borovičku – 1:1. Ke konci třetiny se už nic vážného nestalo, do druhé třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu.

Hned v úvodu druhé třetiny si Karlovy Vary zahrály přesilovku pět na tři, ale tuto početní výhodu se jim nepodařilo využít. Ve 24. minutě šli domácí do vedení, kdy Radim Handl vstřelil svůj druhý gól v zápase – 2:1. Dynamu se potom nedařilo zůstat v útočném pásmu, do šance se dostal domácí Šmíd, Borovička ale stačil včas srazit betony. Pardubický Štetka se hnal do útoku, ale Dybal jeho střelu zastavil. Ke střele se také dostal Herčík, který pálil z pravého kruhu, ale domácí brankář měl připravenou lapačku. Ve 39. minutě Dynamo srovnalo na 2:2, o branku se postaral Ondřej Chabada. Jen o 25 vteřin později šly Pardubice znovu do vedení, kdy se v závaru před brankou podařila dorážka Radku Tomasovi – 2:3.

Ihned po vhazování Vachun vyzkoušel Dybalovu pozornost. Ve 42. minutě Karlovy Vary využily přesilovou hru, střelou z mezikruží překonal Borovičku Robin Sapoušek a tím vyrovnal na 3:3. O dvě minuty později šli domácí do vedení, Jan Botoš poslal dorážku za záda pardubického brankáře – 4:3. Poté se ke střele dostal Tvrdík, který z mezikruží prověřil Dýbala. Hostující Štetka pak mohl vyrovnat, ale střelu schoval do lapačky karlovarský brankář. Ani jeden z týmů se potom nedokázal usadil v útočném pásmu. Ke konci třetiny Sapoušek orazítkoval střelou betony hostujícího brankáře. V zápase se už nic nestalo, Dynamo tak prohrálo 3:4.