9.12.2022

Junioři padli na nájezdy a odváží si z Karlových Varů bod

Pardubičtí junioři vyjeli na další venkovní zápas, tentokrát na led Karlových Varů. Jako první se vedení ujali domácí, Dynamu se však vteřinu před koncem první třetiny podařilo vyrovnat zásluhou Tomase. Do konce zápasu padly ještě čtyři branky, a když bylo skóre nerozhodné, šlo se do prodloužení a nájezdů. V nich uspěla domácí Energie.

Extraliga juniorů, 29. kolo, pátek 9.12.2022, Karlovy Vary, KV Arena

Karlovy Vary

4:3sn
1:1, 1:0, 1:2 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 03:25 Botoš (Váňa; 5/5), 36:46 Botoš (Handl; 5/5), 50:01 Šmajda (Adámek, Sapoušek; 5/5), rozh. náj. Handl – 19:59 Tomas (Štetka, Tvrdík; 5/4), 47:52 Tomas (Štetka, Herčík; 5/5), 53:56 Herčík (Štetka; 5/4). Rozhodčí: Svoboda, Kosnar – Tvrdík, Malý. Diváci: 81. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 20:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
Karlovy Vary: Dybal – Anton, Smýkal, Bulka, Krajčík, Kočí, Zolnaj, Vogel, Beran – Váňa, Zeman, Galnor, Handl, Botoš, Babeliak, Sapoušek, Šmajda, Adámek, Varvařovský.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Švec – Jaša, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Štetka, Pavlata, Kloz.

Ihned po úvodním vhazování se ke střele dostal pardubický Herčík, který od modré vystřelil a Dybal si tak připsal svůj první zákrok v zápase. Ve třetí minutě se Energie ujala vedení, kdy Váňa s kotoučem objel branku a přihrál před ní, odkud do prázdné části branky poslal kotouč Jan Botoš - 1:0. Poté byl jeden z domácích hráčů vyloučen a Dynamo si tak zahrálo přesilovou hru, při níž měl šanci Bárta, který střílel z levého kruhu, ale jeden z karlovarských hráčů střelu zablokoval. I Karlovy Vary si potom zahrály početní výhodu, při čemž ve vlastním oslabení ujel Pavlata, ale Dybal stačil včas sklepnout betony. Vteřinu před první sirénou Pardubice vyrovnaly, kdy Radek Tomas poslal puk přes blokující hráče do Dybalovy branky - 1:1.

Hned na začátku druhé třetiny se vydal na Dybalovu branku Tomas, ale domácí brankář střelu vyrazil betony. Poté se ke střele dostal pardubický Fiala, ale Dybal nemusel zasahovat, protože jeden z domácích obránců tečoval střelu, která přeletěla branku. Ve třicáté minutě došlo k menší potyčce mezi Tomasem a Sapouškem a oba byli vyloučeni. Herčík se pak dostal ke střele od modré, ale kotouč jen škrtl Dybalovy betony. Ve 36. minutě šla Energie opět do vedení, kdy Handl poslal kotouč na Jakuba Vogela, který střelou z mezikruží překonal Matěchu - 2:1. Ve 39. minutě mohlo být znovu vyrovnáno, kdy Červenka od modré orazítkoval Dybalův beton.

Na začátku třetí třetiny se kotouče ujal hostující Paleček, ale jeho střela narazila na bránícího hráče. Potom karlovarský Handl vystřelil z pravého kruhu, ale Matěcha střelu schoval do lapačky. Ve 48. minutě Pardubice vyrovnaly, kdy Kubíček přenechal kotouč Radku Tomasovi, a ten ho poslal do rohu Dybalovy branky - 2:2. Karlovy Vary na to rychle zareagovaly a šly potřetí v zápase do vedení, kdy Samuel Šmajda poslal kotouč pod víko branky hostů - 3:2. V 53. minutě Dynamo znovu srovnalo, po přihrávce od Štetky poslal kotouč do odkryté části branky Daniel Herčík - 3:3. Poté na Dybala střílel Červenka, ale domácí brankář kotouč vyrazil. Do konce třetí části se nerozhodlo, proto muselo následovat prodloužení.

V prodloužení se do největší šance dostal pardubický Fiala, ale Dybal střelu vyrazil. V prodloužení se nerozhodlo, proto přišly na řadu samostatné nájezdy.

Na samostatné nájezdy vyhrály Karlovy Vary, kdy rozhodující nájezd proměnil Hand - 4:3. Dynamo si tak odváží jeden bod.