23.8.2022
Filip Matoušek

Dynamo nenašlo recept na Novotného. Mladé Boleslavi stačil na vítězství jeden gól

Ve třetím přípravném zápase Dynamo nestačilo na Mladou Boleslav a připisuje si tak první prohru v přípravě. Zápas chudý na góly rozhodl už na konci první třetiny Matyáš Kantner. Ačkoli byli pardubičtí v utkání aktivnější, recept na Filipa Novotného nenašli. Na druhé straně zazářil několika skvělými zákroky Dominik Frodl.

PŘ1, úterý 23.8.2022, enteria arena

Mladá Boleslav

0:1
0:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 19:26 Kantner (5/5). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1578. Průběh utkání: 0:1.
Dynamo Pardubice: Frodl - Dvořák, Čerešňák, Musil D., Košťálek, Vála, Bučko, Hrádek - Radil, Zohorna, Hyka, Říčka, Kousal, Cienciala, Paulovič, Poulíček, Musil A., Matýs, Koffer, Rohlík
Mladá Boleslav: Novotný - Pýcha, Pláňek, Lintuniemi, Stříteský, Jánošík, Hanousek, Štich - Aberg, Najman, Lantoši, Kantner, Fořt, Šťastný, Lunter, Kotala, Stránský, Beránek, Bičevskis, Šmerha

První výraznější moment zápasu přišel v desáté minutě, kdy se po vyloučení Vály musel předvést skvělým zákrokem Dominik Frodl. Následně Dynamo čelilo už dvojnásobnému oslabení, které však bez větších problémů zvládlo a poté samo zahrozilo. Po Novotného chybě za brankou se do velkých šancí dostali Peter Čerešňák a Robert Říčka, mladoboleslavský brankář však obě střely vyrazil a napravil tak svou chybu.

Domácí fanoušky rozradostnil až v 16. minutě Matej Paulovič, který tečoval Dvořákovo nahození za záda Filipa Novotného. Rozhodčí však viděli vysokou hůl slovenského útočníka a rozhodli se branku neuznat. Skóre tak otevřela až Mladá Boleslav. V poslední minutě první třetiny se na pravém kruhu dostal k puku Matyáš Kantner a střelou pod vyrážečku prostřelil Dominika Frodla - 0:1.

Na začátku druhé třetiny si přesilovou hru vyzkoušelo také Dynamo, které zamklo soupeře v obranném pásmu, Peter Čerešňák a Robert Říčka však na Novotného nevyzráli ani tentokrát. Stejný scénář se opakoval o pár minut později, obě přesilovkové formace Dynama zatlačili na soupeře, bohužel bez gólového efektu.

Hned na začátku třetí třetiny se musel dvakrát vyznamenat Dominik Frodl, jenž musel nejprve pohotově reagovat na střelu zcela osamoceného Pavla Pýchy z levého kruhu. Proti Bičevskisově střele ze stejného místa poté vytáhl pardubický brankář skvělý zákrok lapačkou.

Na závěr ještě zkusilo Dynamo hru bez brankáře, ani se šesti hráči v poli však nenašli pardubičtí hokejisté recept na Filipa Novotného a po hubeném výsledku 0:1 si tak připisují první porážku v přípravě. Šanci na reparát budou mít Východočeši už ve čtvrtek, kdy v rámci Letních hokejových her zavítají na led Liberce.

Marek Zadina - asistent trenéra, HC Dynamo Pardubice

"Z našeho pohledu jsme se do toho v první třetině nemohli dostat. Chyběl nám tam pohyb. Později ve druhý třetině jsme získali převahu, útočníci se dostávali na kotouče a hráli jsme to přes beky. S herním projevem jsme ale byli spokojeni až během třetí třetiny, kdy jsme se začali více tlačit do brány, zlepšili jsme pohyb a bylo to vidět i na hře.

Boleslav hrála dobře a organizovaně. Bylo těžké se do nich dostat. Potřebovali jsme si z tlaku vytvořit větší příležitosti, což se příliš nedařilo. Musíme víc chodit do brány, být agresivnější a vyhrávat souboje 1 na 1. Do startu extraligy máme ale ještě čas. Budeme na tom pracovat. Potřebujeme získat trochu více sebevědomí, takovou tu herní pohodu, ale to všechno přijde. Brzy si to sedne."