22.12.2022

Před Vánoci vítězně! Dramatický zápas rozhodl v nájezdech Tomáš Hyka

Dynamo do utkání vstoupilo na výbornou a už ve 4. minutě šlo do vedení, když se do přihrávky Lukáše Sedláka položil Tomáš Dvořák. Mladé Boleslavi se podařilo ještě v první třetině vyrovnat a jelikož ve zbývajícím čase už žádný gól nepadl, o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich se za Dynamo prosadili Tomáš Hyka a David Cienciala, na druhé straně Dominik Frodl vychytal všechny střelce Bruslařů.

Tipsport extraliga, 30. kolo, čtvrtek 22.12.2022, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

2:1sn
1:1, 0:0, 0:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 03:31 Dvořák (Sedlák, Cienciala; 5/5), 65:00 – 07:25 Eberle (Lintuniemi; 5/5). Rozhodčí: Cabák, Hribik – Lederer, Kis. Diváci: 8979. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Střely na branku: 35:15 (11:3, 6:5, 13:3). Zblokované střely: 16:15. Hity: 6:4. Vhazování: 47:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
Dynamo Pardubice: Frodl – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko – Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, Sedlák, Hyka – Říčka, Poulíček, Paulovič – Kaplan, A. Musil, Vondráček.
Mladá Boleslav: Krošelj – Jánošík, Jeřábek, Štich, Bernad, Lintuniemi, Křepelka, Pláněk – Šmerha, Lantoši, Stránský – Kotala, Fořt, Eberle – Hradec, Bicevskis, Beránek – Simon, Půček, Kantner.

Od začátku utkání ukazoval tvrdý herní styl Lukáš Sedlák, který hned v úvodním střídání dohrál za modrou čárou mladoboleslavského obránce a od domácích fanoušku za to sklidil zasloužené ovace. Už ve čtvrté minutě pak Dynamo z práce nejnovější posily těžilo. Sedlák našel volného Tomáše Dvořáka, jehož střela prošla Krošeljovi mezi betony - 1:0.

V sedmé minutě si však pardubická obrana nepohlídala volného Jana Eberleho, který tak mohl ujíždět sám na Dominika Frodla, kterého překonal přesnou střelou nad vyrážečku - 1:1. V závěru třetiny pak jen těsně Tomáš Hyka netrefil prudkou přihrávku Davida Ciencialy a gólem neskončila ani následná tvrdá střela Tomáše Dvořáka.

Střeleckou převahu z první třetiny si Dynamo do druhé dvacetiminutovky nepřeneslo a byla to naopak Mladá Boleslav, kdo vytěžil z dobré aktivity brankové příležitosti. Jan Stránský nejprve trefil z levého kruhu tyč pardubické branky a ze slibného protiútoku poté Tomáš Šmerha jen těsně minul.

Nebezpečná byla také teč mladého útočníka Hradce, proti které stihl Frodl vymrštit beton a vyrazit kotouč do rohu. Na druhé straně se připomněl Peter Čerešňák, jehož rána vypadla Krošeljovi z výstroje, k dorážce se však žádný z hráčů Dynama nedostal.

Ve třetí třetině se nejprve dostali do velkých šancí hráči Dynama. Střelu Tomáše Dvořáka mohl dorážet za přesouvajícího se brankáře David Cienciala, puk mu však v rozhodující chvíli sjel z hole. Ještě větší příležitost měl Cienciala o pár minut později, když se zjevil zcela osamocený na levé straně, kam dostal kotouč od Lukáše Sedláka, ležícího Krošelje ale překonat nedokázal.

Mladoboleslavský brankář následně zachránil svůj tým také při šanci Roberta Říčky, který pálil nikým nehlídaný z předbrankového prostoru. Také pět minut před koncem třetí třetiny se Robert Říčka dostal do dobré střelecké pozice. Z levého kruhu ale trefil pouze před sebou stojícího obránce. Jelikož v základní hrací době už žádná další branka nepadla, následovalo prodloužení.

V něm nejprve Dominik Frodl zlikvidoval samostatný únik Jana Eberleho, na druhé straně se naopak snažil nebezpečně dorážet Tomáš Dvořák. Minutu před koncem nastaveného času pak předvedl pardubický brankář další skvělý zákrok, když se stihl včas přesunout proti zakončení Kantnera.

Třiadvacet vteřin před koncem poté fauloval Krošelj pardubického Tomáše Hyku a Dynamu se nabídla krátká přesilová hra. V ní nebezpečně pálil hlavně Jan Košťálek, při poslední střele však zlomil hokejku a utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů. V těch rozhodli o pardubické výhře proměněnými nájezdy Tomáš Hyka a David Cienciala. Dominik Frodl naopak nepustil za svá záda ani jeden z pokusů mladoboleslavských střelců.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Bolka velice dobře hrála dozadu, měla obětavost a obrovské nasazení. Tohle je vždycky strašně těžký zápas. Dobýváme soupeře po celý zápas, v útočné třetině ztratíme spoustu sil. Musíme to dostat na beky, házet puky na bránu. Chyběl nám dnes takový větší drajv, až ve třetí třetině jsme si byli schopní vytvořit nějaký souvislý tlak i větší šance. Ale ta lehkost… Roli hrála i únava, měli jsme pět hráčů v reprezentacích, Lukáš Sedlák má za sebou taky náročné cestování, navíc je tady nově. Takže síly určitě chyběly. Na střely to bylo 30:11 v základní hrací době, ale ta převaha byla spíš taková optická. Moc vyložených gólovek jsme si nevypracovali. Ale takové zápasy nás čekají i do budoucna, soupeři na nás doma takovým stylem budou nastupovat. Bude nás to stát hodně sil, musíme se naučit dobývat ty týmy… Dva body jsou ale dva body, takže si užijeme svátky a pojedeme dál."