25.9.2022

Dynamo nestačilo na Mladou Boleslav, v prodloužení rozhodl Šťastný

Potřetí z dosavadních čtyř zápasů rozhodovalo o vítězi utkání prodloužení, tentokrát se šťastným koncem pro soupeře. Dynamo šlo v utkání do vedení v sedmé minutě zásluhou Tomáše Hyky, Mladé Boleslavi se však podařilo vývoj utkání otočit. Ve třetí třetině pak útočný nápor Dynama proměnil ve vyrovnávací trefu Adam Musil. V následném prodloužení pak rozhodl o výhře soupeře David Šťastný. Dynamo tak ani napočtvrté neodchází ze zápasu bez bodu, poprvé v sezóně však poznalo hořkost porážky.

Tipsport extraliga, 4. kolo, neděle 25.9.2022, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

1:1, 0:1, 1:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 06:14 Hyka (Zohorna, Čerešňák; 5/5), 56:52 A. Musil (Čerešňák, Cienciala; 5/5) – 18:36 Pláněk (Šťastný; 5/5), 23:10 Kantner (Najman; 5/4), 00:32 Šťastný (3/3). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Lederer, Rampír. Diváci: 8547. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 23:16 (5:6, 6:7, 12:2). Zblokované střely: 28:15. Hity: 8:9. Vhazování: 24:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Radil, Zohorna, Hyka – Říčka, Kousal, Cienciala – A. Musil, Poulíček, Paulovič – Koffer, Rohlík, Urban.
Mladá Boleslav: Krošelj – Pýcha, Pláněk, Jánošík, Lintuniemi, Jeřábek, Stříteský, Štich – Šmerha, Lantoši, Šťastný – Lunter, Fořt, Stránský – Kantner, Najman, Aberg – Beránek, Bicevskis, Eberle.

Oba týmy začaly utkání aktivně a 8547 fanoušků v enteria arene nemuselo na velké šance čekat dlouho. Na straně Dynama nejprve zahrozil Tomáš Hyka, který si nejrychleji našel zblokovanou střelu Tomáše Zohorny a z otočky prověřil Krošelje. Na druhé straně pak střílel zcela osamocený David Šťastný, který však z dobré pozice netrefil Willovu bránu.

Druhý pokus už Tomáši Hykovi proti svému mateřskému týmu vyšel. Devětadvacetiletý útočník dostal přesnou přihrávku na pravý kruh, odkud střelou bez přípravy překonal Gašpera Krošelje a vstřelil tak první branku v pardubickém dresu - 1:0.

Hostům se nejprve podařilo vyrovnat v čase 18:36, kdy šťastnou trefou od modré čáry překonal Romana Willa Martin Pláněk - 1:1. Po třech minutách druhé třetiny pak poslal Mladou Boleslav do vedení přesilovkovou trefou z pravého kruhu Matyáš Kantner - 1:2.

Dynamo se pokusilo o rychlou odpověď, když dostal nabito na vrchol levého kruhu Tomáš Dvořák, jehož střelu s obtížemi zastavil Krošelj. Ze stejného místa následně pálil pouze do slovinského brankáře i Tomáš Hyka. V přesilové hře pak měl vyrovnání na hokejce Robert Říčka, také proti němu se však vytáhl Krošelj, který se dokázal přesunout a lapačkou zastavit Říčkovu střelu.

V úvodu třetí třetiny dostal dost prostoru ke střele z modré čáry David Musil, jehož ránu Krošelj neudržel a při následné dorážce museli mladoboleslavskému brankáři pomoci dostat kotouč z brankoviště důrazní obránci. Dynamo v závěrečné dvacetiminutovce nepouštělo Mladou Boleslav z pásma a nadále tlačilo na vyrovnání, neujala se však střela Urbana, Hyky, ani nebezpečné nahození Kousala.

Překonat Krošelje podruhé v utkání se ale přeci jen podařilo. V čase 56:52 rozpoutal euforii v enteria arene tečí Čerešňákova nahození od modré čáry Adam Musil - 2:2! V základní hrací době už žádná další branka nepadla a potřetí v sezóně tak zamířilo Dynamo do prodloužení.

V něm nejprve Košťálek nezužitkoval přečíslení tři na dva, odražený puk se dostal k Davidu Šťastnému, který v samostatném úniku přesnou střelou mezi betony překonal Romana Willa. Dynamo tak bere z utkání jeden bod a poprvé v sezóně odchází ze zápasu poražené.

Radim Rulík (HC Dynamo Parrdubice): „Myslím si, že první a třetí třetinu jsme byli lepším týmem a měli jsme dát více gólů, což rozhodlo o tom, že se zápas dostal až do prodloužení. Tam jsme měli přečíslení tři na dva, bohužel jsme netrefili branku a z protiútoku jsme inkasovali takový zbytečný gól. Myslím si, že to z naší strany byl bojovný a snaživý výkon. Mrzí nás, že jsme v první třetině inkasovalo branku na 1:1. Tam kdybychom z té ojedinělé střely v této fázi zápasu neinkasovali, měli bychom to lépe rozehrané. Řekl bych, že Mladá Boleslav dneska z minima vytěžila maximum."