6.10.2020

Duel plný zvratů, junioři otočili v posledních pěti minutách!

Jihlava – Úvodní dvacetiminutovka dalšího zápasu Juniorské ligy akademií mezi Duklou a Pardubicemi patřila Dynamu, které do jihlavské sítě nasázelo tři branky. Začátek druhé části se ale domácím povedl a po 35 sekundách snížil Tomáš Chlubna a nastartoval tak velký obrat. V polovině druhé třetiny už bylo srovnáno a do třetího dějství nakonec vstupovala do vedení Jihlava. Domácí prakticky celou třetí třetinu drželi těžce vybojované vedení, jenže v závěru přišel kolaps. V časovém rozmezí 55:14 – 58:37 hned třikrát inkasovali a všechny tři body tak berou Pardubice - 4:6!

Juniorská liga akademií, 2. kolo, úterý 6.10.2020, Jihlava, CZ LOKO ARÉNA

Dukla Jihlava

4:6
0:3, 4:0, 0:3
Branky a nahrávky: 21. Chlubna (Nevšímal, Fiala), 29. Nevšímal (Chlubna), 33. Kerber (Piskač, Rauš), 34. Chlubna – 5. Rohlík (Herčík, Kaštánek), 15. Antoníček (Šťastný, Lichtag), 15. Štetka (Nedelka, Trejbal), 56. Antoníček (Kaštánek, Nedelka), 58. Lichtag (Tvrdík, Trejbal), 59. Antoníček. Rozhodčí: Ondráček - Polák, Zídek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:6.
Dukla Jihlava: Krejčí – Rašín, Zeman, Zedek, Sapík, Macek, Kerber, Piskač – Doležal, Rauš (A), Brož (A) – Chlubna, Juda (C), Fiala – Nevšímal, Melenovský, Vyvial – Zdarsa, Pavelec
Dynamo Pardubice: Nečas – Chabada, Secký, Nedelka, Kaštánek, Tvrdík, Odehnal – Rohlík (C), Herčík, Costa – Formánek, Antoníček (A), Šťastný – Trejbal, Štetka, Lichtag – Paleček, Pavlík, Kloz

Na první třetinu zápasu proti Pardubicím by jihlavští hokejisté nejradši zapomněli. Vše začalo už v páté minutě, kdy se jako první prosadil kapitán Ondřej Rohlík. Dynamo bylo při chuti a v čase 14:27 dostalo výhodu přesilové hry, kterou za dalších devět sekund využilo trefou Petra Antoníčka. Tím ale jihlavská pohroma nekončila. O dalších 16 sekund později totiž po trefě Pavola Štětky svítilo na ukazateli stavu v CZ LOKO Aréně skóre 0:3. Domácí si poté vzali oddechový čas a dostali také výhodu přesilovky, ale nebezpeční v ní příliš nebyli.

O přestávce zřejmě nebylo v jihlavské kabině příliš klidno, protože Dukla vstoupila do druhé části výborně. Už po 35 sekundách dostal Fiala puk na Nevšímala, ten našel před brankou Tomáše Chlubnu a útočník A-týmu Dukly zvedl puk pod horní tyč. Pardubice poté přestály oslabení, ovšem v čase 28:11 již inkasovaly. Chlubna byl v předbrankovém prostoru zcela volný, ovšem ještě posunul puk doleva na Jana Nevšímala a útočník domácích zakončil opět pod víko. Za necelé čtyři minuty už bylo srovnáno. Rauš zatáhl puk po pravé straně a předložil výborný pas před branku na Piskače. Tomu sice při zakončení do volné části branky kotouč uskočil od hole, ovšem celé dílo dokonal jeho parťák z obrany Michal Kerber a dorazil puk do sítě. Neuběhly ani dvě minuty a Dukla už vedla! Tomáš Chlubna ve středním pásmu získal puk, přebruslil obránce a tváří v tvář brankáři zakončil mezi jeho betony - 4:3.

V závěru třetiny čekaly Duklu perné chvilky při vyloučení Kerbera. Gólman Krejčí však svůj tým podržel, když si připsal minimálně čtyři dobré zákroky. Ten nejtěžší musel vytáhnout proti střele Formánka, jenž byl volný mezi kruhy, ovšem maskovaný jihlavský muž zastavil puk pod svými betony.

Začátek třetí části byl hodně pohledný. Oba týmy pořádně bruslily a k vidění bylo i dost osobních soubojů, zkrátka přesně to, co lze od juniorského hokeje čekat. Slibnou šanci měl Piskač, kterého přihrávkou před brankou našel Brož, ovšem domácí bek už měl málo prostoru k lepšímu zakončení. Gólová šance se urodila i na druhé straně. Rohlík se protáhl mezi kruhy a zakončoval na teploměr Krejčího, jenž výborným zákrokem udržel svému týmu vedení.

Dukla v polovině třetiny dokázala přestát oslabení, které Pardubice nesehrály špatně. Ale za všechny situace je třeba uvést jihlavskou obětavost, když útočník Doležal neuhnul před tvrdou střelou Kaštánka z levého kruhu a zblokoval jí svou rukavicí. Změna stavu přišla až v čase 55:14. Petr Antoníček zřejmě tečoval střelu Kaštánka a zařídil vyrovnání. Tím ale přetahovaná neskončila! Rozhodnutí přišlo dvě a čtvrt minuty před koncem. Jakub Lichtag se prosmýkl až před branku a svůj tým přiblížil ke třem bodům. Ty za další minutu pojistil Petr Antoníček, pardubický hrdina třetí třetiny. Rohlík ho našel mezi kruhy a útočník Dynama se trefil do levé šibenice - 4:6. Dukla ještě hrála poslední minutu přesilovku a zkusila i hru bez gólmana, ale bez kýženého efektu. Tři body tak patří pardubickému Dynamu.