10.12.2022

Dorostenci těsně prohráli s Mladou Boleslaví, rozhodující gól dostali ve vlastní přesilovce

V šestém kole nadstavbové skupiny o pořadí v play off Extraligy dorostu Dynamo hostilo vedoucí celek tabulky. Po bezbrankové první třetině domácí v té druhé dvěma góly zareagovali na vedoucí zásah Mladé Boleslavi. Na výhru to ovšem nestačilo, protože Bruslaři ve třetím dějství otočili skóre. Vítězný gól hostů vstřelil ve vlastním oslabení Vojáček a stanovil konečný výsledek 2:3.

Extraliga dorostu, 6. kolo, sobota 10.12.2022, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

2:3
0:0, 2:1, 0:2
Branky a nahrávky: 27:38 Pilař (Oliva, Kaštánek; 5/5), 37:01 Kaštánek (Bartoň, Kantor; 5/5) – 22:35 Beran (Vojáček, Steklý; 5/5), 47:39 Hurt (Hora, Lisler; 5/5), 51:08 Vojáček (Kristek; 4/5). Rozhodčí: Hrdlička – Obr, Landsmann. Diváci: 70. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Dynamo Pardubice: Antoš – Křečan, Šmerda, Novosad, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Kučera, Bartoň, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Kopecký, Kantor, Rolinek.
Mladá Boleslav: Vystrčil – Macháček, Kovář, Fišer, Hlinský, Šilhavý, Hora – Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Král, Beran, Šindelář, Lisler.

Úvodní třetina nenabídla tak zajímavý souboj. Oba týmy se střídaly v útočné aktivitě, tempo hry bylo poměrně rychlé. Pardubice měly výhodu dvou přesilovek, když se proti pravidlům nedovoleným bráněním provinil Trefil a poté napadením mladoboleslavský kapitán Šindelář. Gól svěřenci Petra Hemského ale nedali.

První důležitý moment utkání přišel ve 23. minutě, kdy hostující Vojtěch Beran povedenou ránou pod horní tyč Antošovy brány otevřel skóre. Po vyloučeních Pražana a Olivy Středočeši hráli krátkou přesilovku pět na tři, ale nezužitkovali ji. A tak Dynamo trestalo. Nejprve ve 28. minutě vyrovnal Vít Pilař a následně o deset minut později Tom Kaštánek otočil na 2:1. V samotném závěru prostřední části fauloval Fišer a do úvodu třetí třetiny tedy nabídl pardubickým dorostencům přesilovou hru.

V ní se ovšem hrstka diváků v malé hale enteria areny dočkala jediné střely na bránu Vystrčila. V následném průběhu se k ofenzivním akcím dostávaly oba celky, přičemž Bruslaři potřebovali vstřelit vyrovnávací branku. To se jim ve 48. minutě povedlo, a to díky úspěšně zakončenému lehkému tlaku. Skórujícím hokejistou byl v tomto případě Vojtěch Hora.

Dvě minuty nato se po Hlinského hákování mohli v početní výhodě zpátky do vedení dostat Východočeši. Opak byl nicméně pravdou. Hráči Mladé Boleslavi na začátku 52. minuty ujeli do protiútoku a Matěj Vojáček se postaral o vítězný gól. Domácí trenéři sice v předposlední minutě odvolali brankáře, k vyrovnání to však nepomohlo. Dorost Dynama se se čtyřmi body ze šesti odehraných zápasů nachází na jedenáctém místě dvanáctičlenného pořadí nadstavby.

Vojtěch Faltys (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): „Dnešní zápas byl z obou stran velmi dobrý bruslařsky, tempo utkání bylo vysoké. Druhá třetina se nám povedla i z hlediska kombinace, přecházeli jsme dobře do útočného pásma. Největší problém vidím v nevyužití naší přesilovky za stavu 2:1. To nás trochu rozhodilo. Hra nebyla úplně taková, jakou bychom potřebovali, což vyústilo v to, že jsme v naší přesilovce dostali gól na 2:3. Dvě minuty před koncem jsme ještě odvolali gólmana a snažili jsme se sehrát power play, která se nám nepovedla tak, jak jsme chtěli. Nebyla tam střela, určitý vzorec se nám nepodařilo sehrát. Nedokázali jsme na to zareagovat nějakou improvizací a dostat se do nebezpečné šance, která by nám dala možnost vyrovnat.“

Jan Hanzlík (asistent trenéra BK Mladá Boleslav): „Myslím, že se jednalo o dobrý, vyrovnaný zápas. Bylo to hodně bojovné utkání, které nám i Pardubicím podle mě dalo hodně. Byl to takový play off zápas. Na konci třetí třetiny jsme samozřejmě měli také trochu štěstí. Musím pochválit pardubické i boleslavské hráče, protože odehráli opravdu koukatelný duel.“