19.11.2022

Dorost vyhrál na ledě Mladé Boleslavi 2:1

Pardubičtí dorostenci vyjeli na další zápas na led Mladé Boleslavi. První dvě třetiny byl zápas bez branek, a to až do 54. minuty, kdy otevřel skóre pardubický Šmerda. O minutu později Dynamo navýšilo skóre na 2:0, zásluhou Lempacha. Ke konci třetiny Boleslav odvolala brankáře a vstřelila branku, ale Dynamo si vedení udrželo a vyhrálo 2:1.

Extraliga dorostu, 14. kolo, sobota 19.11.2022, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

1:2
0:0, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 59:40 Král (Hurt, Kristek; 5/5) – 54:02 Šmerda (Úlehla, Pilař; 5/4), 55:15 Lempach (5/5). Rozhodčí: Bernat – Beneš, Janíček. Diváci: 185. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 19:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Mladá Boleslav: Císař – Kovář, Křivánek, Fišer, Kubíček, Šilhavý, Průšek – Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Král, Beran, Šindelář.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Švec, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor, Rolinek.

Hned na začátku první třetiny se do útočného pásma dostaly Pardubice, ale nedokážey vystřelit. Poté si Dynamo zahrálo přesilovou hru, při níž se nemohlo dostat do útočného pásma a netvořilo se tak žádnou větší šanci. Větší šanci na druhé straně jsou odchovanci Hena, kterého před bránou napadl Vojáček, ale pardubický strážce střelu se schoval do tlapy. Poté byl ve velké šanci domácí Beran, ale Tuláček jeho střelu zlikvidoval. Na konci třetiny Pardubice zahrály početní plus pět na tři, které neměly šancí, ale ani jeden z nich s generálkou neskončil.

Na začátku kamarádovy třetiny se k dobré šanci dostal mladoboleslavský Bartoň, který kouřil od modré, ale Tuláček vyrazil vyrazil. Poté měly Pardubice největší šanci v zápase, kdy se staly boleslavské branky. Potom domácí Bartoň střílel z mezikruží, Tuláček střelu vyrazil betony. Ani jeden se pak nedařilo vytvořit si potom větší šanci, takže po dvou třetinách to byl stálý skin 0:0.

Pardubice si v úvodu třetí třetiny zahrály další přesilovku, kdy Lampach s dobrou pozicí vystřelil na Císaře, ale tuto střelu zastaw. Poté střílel od modrého pardubického Šmerdy, ale střela k Císaři nedoletěla. V 54. minutě padl první tým v utkání a to na straně Pardubic, když Úlehla nahrával do mezikruží Samueli Šmerdovi , který rychle střelou otevřel záložní kůži - 0:1. Za minutu šlo Dynamo do dvouubrankového Vedení, když Štěpán Lempach trefil Císaře a na jeho žádost padl - 0:2. Na konci třetiny Boleslav odvolala brankáře, a to se ji vyplatilo, protože dvacet vteřin před koncem se domácí prosadili, když Tuláčka porazila Krále - 1:2. Dynamo ale dokázalo udržet vedení a odváží si výhru 2:1.